Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

ABUS

250 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 127
 • 2
 • 1
 • 15
 • 28
 • 34
 • 0
 • 6
 • 14
 • 0
 • 4
 • 8
 • 24
 • 14
 • 4
 • 0
 • 3
 • 4
 • 0
ABUS
ABUS

ABUS – technika zabezpieczeń od 1924 r.

Od 1924 roku firma ABUS z siedzibą w Niemczech wyznacza standardy zabezpieczeń przeciwko kradzieży rowerów. Zamki rowerowe ABUS utrudniły życie już niejednemu złodziejowi. Produkty są stale udoskonalane i kontrolowane pod kątem niezawodności i żywotności w instytutach badawczo-rozwojowych firmy tak, by złodziejom nie dać żadnych szans. Szeroki asortyment zapewnia odpowiednie rozwiązanie do każdego rodzaju sytuacji. W portfolio produktowym znajdują się zarówno zabezpieczenia typu u-lock, jak i zamki łańcuchowe i składane. Wygodny transport nieraz dość ciężkich zamków zapewniają odpowiednio zaprojektowane uchwyty ABUS.

Sortuj
 
Strona 1 z
5

ABUS zabezpieczenia rowerowe i akcesoria – sklep online

Marka ABUS jest jednym z najbardziej znanych i zarazem posiadających wieloletnie doświadczenie w branży producentów zabezpieczeń. Nazwa ABUS jest akronimem pochodzącym od słów August Bremicker und Sohne (August Bremicker i synowie). Do dzisiaj główne udziały koncernu ABUS pozostają własnością rodziny Bremicker. Początki firmy związane były z produkcją uniwersalnych kłódek i zamków, jednak z czasem przedsiębiorstwo nabrało bardziej wyspecjalizowanego charakteru. Obecnie jedną z głównych gałęzi niemieckiego koncernu są światowej klasy zabezpieczenia i akcesoria rowerowe.

Zabezpieczenie przed kradzieżą roweru z ABUS

Nie pozostawia złudzeń fakt, że chcąc pozostawić rower bez opieki poza naszym domem, jesteśmy zobowiązani do zaopatrzenia się w jakiś rodzaj zapięcia rowerowego. Pospolita teoria mówi, że na nasze zabezpieczenie rowerowe powinniśmy wydać nie mniej niż 10% wartości pojazdu. Oznacza to, że w przypadku roweru, którego zakup wyniósł 2000 zł, musimy dokupić zapięcie kosztujące przynajmniej 200zł. Jest w tym twierdzeniu ziarno prawdy, chociaż oprócz ceny powinniśmy się skupić również na kilku innych czynnikach, które w równym stopniu odpowiadają za bezpieczeństwo naszego roweru. W żadnym wypadku nie zaleca się jednak oszczędzania na zapięciu, ponieważ taka oszczędność jest tylko pozorna.

Zapięcia ABUS

U-locki, linki, łańcuchy…

Po określeniu budżetu, jakim dysponujemy na zabezpieczenie roweru przed kradzieżą, powinniśmy zaznajomić się nad dostępnymi rodzajami zapięć, jakie oferują czołowi producenci. Firma ABUS posiada w swoim asortymencie każdy popularny typ, jaki występuje obecnie na rynku. Są to odpowiednio: • Zapięcia kabłąkowe (solidne kabłąki stalowe, nadzwyczaj stabilne i odporne na wyłamanie). • Linki pancerne i łańcuchy (charakteryzujące się ponadprzeciętną elastycznością). • Zapięcia składane (elastyczne i łatwe w transporcie). • Zamki na ramę (podstawowa ochrona, blokująca tylne koło). • Zapięcia linką spiralną (podstawowa ochrona, bardzo wygodne w obsłudze).

Jak dokonać właściwego wyboru? Oprócz wyżej wspomnianej wartości naszego pojazdu, powinniśmy dokonać klasyfikacji naszych potrzeb ze szczególnym uwzględnieniem warunków, w jakich zamierzamy pozostawiać nasz rower. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć w związku z tym pod uwagę, jest nasze miejsce zamieszkania. Statystyki określają jasno częstotliwość i stopień ryzyka, w jakim dochodzi do kradzieży rowerów w mieście oraz poza jego granicami. Rowerzyści, którzy poruszają się w ścisłym centrum wielkich metropolii powinni wyposażyć się w najlepszy z możliwych wariantów zabezpieczeń. Marka ABUS, opisując stopień gwarancji bezpieczeństwa swoich produktów, wprowadziła numerowaną kategorię o skali 1-15. Klasyfikacja poszczególnych produktów jest uzależniona m.in. od: • Rodzaju zabezpieczenia; potencjalnych narzędzi, potrzebnych do jego sforsowania • Jakości materiału; rozmiarowi i średnicy zapięcia • Kształtowi produktu (prostokątne przekroje są zdecydowanie bardziej bezpieczne od okrągłych) • Rodzaju zamka; rodzaju klucza • Hałasowi, jaki towarzyszy przecinaniu zapięcia

Zabezpieczenia zawierające się w przedziale od 10 do 15 uważane są za najbardziej skuteczne. Do tej kategorii, należą wykonane z hartowanej stali łańcuchy, U-locki oraz zapięcia składane. Różnica pomiędzy 3 wymienionymi rozwiązaniami w kwestii bezpieczeństwa jest znikoma. Różni je jednak konstrukcja i zasada działania. Popularny U-lock od dawna uważany jest powszechnie za najbardziej bezpieczny rodzaj zapięcia. Jest to wygięty pałąk w kształcie litery U, wykonany najczęściej ze stali szlachetnej poddanej hartowaniu. Jego niewątpliwą zaletą jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa w bezpośredniej relacji z masą. Do minusów zalicza się stosunkowo krótki zasięg, który ogranicza pole manewru w przypadku niekonwencjonalnych miejsc, w jakich przyjdzie nam zapiąć nasz rower. Zabezpieczenie łańcuchowe, pomimo pozornie pospolitego wyglądu, różni się znacznie od najtańszych odpowiedników z marketów budowlanych. W produktach z górnej półki marki ABUS, łańcuchy zostały wykonane z najtrwalszych metalowych komponentów, dzięki czemu ich odporność na przecięcia pozwala w większości przypadków na bezpieczne pozostawienie roweru nawet w miejscach o podwyższonym stopniu ryzyka. Tym, co odróżnia je od u-locków, jest większe pole manewru przy układaniu zapięcia. W odpowiedniej konfiguracji możemy przypiąć nawet dwa rowery jednocześnie. Musimy mieć na uwadze, że łańcuchy są z reguły cięższą alternatywą dla u-locków. Zapięcia składane, to najnowsze rozwiązanie na rynku zabezpieczeń rowerowych. Łączy w sobie wytrzymałość u-locków i łańcuchów z poręcznością i wagą linek. Wygodę potęguje również fakt, że złożone zapięcie jest bardzo łatwe w transporcie – wystarczy je przytwierdzić do rury podsiodłowej. Obecnie jest to rozwiązanie, które wydaje się być najbardziej uniwersalne. →Oprócz zaopatrzenia się w odpowiednie zapięcie, musimy pamiętać, że nie jesteśmy zwolnieni z przestrzegania zasad zdrowego rozsądku. Podstawową regułą, jaka obowiązuje wszystkich użytkowników jednośladów, jest niepozostawianie nieprzypiętego pojazdu bez opieki – nawet na najkrótszą chwilę.

Praktyczne wskazówki pozostawiania rowerów wg. ABUS

Ponadto, producent wysokiej jakości zapięć rowerowych ABUS wystosował następujące zalecenia:

ABUS akcesoria
 • Przypinać rower w stosunkowo gęsto uczęszczanych i dobrze oświetlonych miejscach. Obecność świadków nie zawsze odstrasza złodzieja, tym niemniej zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo naszego pojazdu. Należy się zdecydowanie wystrzegać pozostawiania roweru na zewnątrz na noc.
 • Przypinać rower nawet jeśli rozstajemy się z nim tylko na chwilę. Ze statystyk wynika, że aż 30% kradzieży występuje okazjonalnie – bez wcześniejszego planowania.
 • W przypadku posiadania drogiego roweru, starajmy się przechowywać go w zamkniętych pomieszczeniach. W przeciwnym wypadku, dopilnujmy rotacyjnego wyboru miejsca przypięcia. Drogi rower pozostawiany codziennie w tym samym miejscu, prędzej czy później nie ujdzie uwadze potencjalnego złodzieja.
 • Pod żadnym pozorem nie przypinać naszego roweru do drzew. Jeżeli średnica drzewa umożliwia przypięcie do niego naszego pojazdu, oznacza to realną możliwość przecięcia pnia i kradzieży naszego roweru bez ingerencji w mechanizmy zabezpieczające.
 • Jeżeli przechowujemy rowery w piwnicy bądź innym pomieszczeniu, gdzie nie ma możliwości przypięcia roweru, zepnijmy ze sobą kilka pojazdów. W przypadku spiętych 3 rowerów jednocześnie, ryzyko ich wyniesienia drastycznie maleje.

Kaski i sakwy ABUS

Światowy producent ABUS nie ogranicza swojego asortymentu jedynie do zapięć rowerowych. Oprócz wyżej wymienionych, zajmuje się produkcją wysokiej klasy sakw oraz kasków rowerowych. O ile te pierwsze można traktować jako dodatek, skutecznie poprawiający nasz komfort przemieszczania się rowerem, o tyle kaski powinny być traktowane jako niezbędny atrybut każdego rowerzysty. Przepisy w Polsce nie nadążają za trenami światowymi i na chwilę obecną nie ma odgórnie narzuconego wymogu jeżdżenia w kaskach. Mimo to, posłuchajmy głosu zdrowego rozsądku i zakładajmy kask bezwarunkowo – nawet na najkrótszych dystansach. Miejmy na uwadze, że ochrona naszej głowy jest kluczowa, a wypadek i co za tym uraz może zależeć od czynnik zewnętrznych, na które nie mamy żadnego wpływu.

Akcesoria rowerowe ABUS

Niezależnie od tego, czy poszukujemy aktualnie zapięcia, sakwy czy też kasku rowerowego, pamiętajmy by skupić się na rozwiązaniach skutecznych, które siłą rzeczy nie zawsze należą do najtańszych na rynku. Jeżeli jednak w grę wchodzi bezpieczeństwo, każda inwestycja jest tego warta. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki ABUS na stronie Bikester.Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami: Pon. - Pt.: 10 - 17
22 481 05 01
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 50 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.