Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Zegarki GPS

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Zegarki GPS - monitoruj jakość swoich sportowych osiągnięć!

Zegarki sportowe to nieodłączny element aktywnego trybu życia wielu osób. Stosowane nawet w ramach liczenia liczby kroków i pomiaru pulsu w drodze do pracy, zegarki i opaski sportowe zdecydowanie poprawiły jakość treningu i uświadomiły wiele czynników, na które warto zwracać uwagę podczas aktywności fizycznej. Urządzenia te są bez wątpienia najłatwiejszym sposobem monitorowania sportowych osiągnięć. Co jeszcze potrafią?

Wybór zegarka sportowego – od czego warto zacząć poszukiwania?

Już kilka kluczowych kwestii związanych z budową, ceną i funkcjonalnością zegarków sportowych pozwala dość łatwo zawęzić obszar poszukiwań i skupić się na zegarkach, które są warte uwagi. Warto więc od początku ustalić budżet, jakim dysponujemy na zakup sprzętu - zegarki sportowe stanowią bardzo różnorodną grupę urządzeń, i choć najtańsze modele można kupić już za 100 czy kilkaset złotych, te o najwyższej funkcjonalności, z ciekawymi dodatkami, GPS czy łącznością bezprzewodową mogą być zdecydowanie droższe. Najwyżej punktowane wśród aktywnych użytkowników to pewniaki takich marek jak Garmin, Suunto, Casio G-Shock czy Lezyne.

Wybór funkcji w zegarku sportowym to zdecydowanie najtrudniejsze zadanie – choć pulsometr, krokomierz i funkcja mierzenia odległości przydadzą się każdemu, zegarek do jazdy na rowerze będzie musiał zachowywać się nieco inaczej, niż ten dla biegaczy czy pływaków. Przydatna może okazać się w tym pierwszym funkcja GPS, która pozwoli między innymi na planowanie treningów i analizowanie pokonanej trasy.

Zegarki z GPS – trasa biegu w zasięgu ręki

Wyposażenie zegarka sportowego w nadajnik GPS było jednym z bardziej rewolucyjnych posunięć po stronie producentów gadżetów elektronicznych dla sportowców. Rowerzyści korzystają z nich najchętniej, planując i wyznaczając trasy przejazdu już nie z poziomu drogiego komputera rowerowego, a właśnie zegarka, którego przewagą jest możliwość korzystania z trackera także poza trasą rowerową. Oferta zegarków z dostępną funkcją GPS jest jednak bardzo szeroka, a w praktyce nie wszystkie są warte zakupu. Przy wyborze należy skupić się więc na tym, czy oprócz GPS zegarek rowerowy jest:

  • Wodoszczelny, bo podczas jazdy w deszczu lub przy bardziej intensywnym poceniu się łatwo o jego uszkodzenie.
  • Lekki, bo przecież od tego zależy komfort jazdy, ale i codziennego noszenia. Przy kilkugodzinnym trzymaniu ręki na kierownicy, zbyt duża koperta zegarka będzie zwyczajnie przeszkadzała i wżynała się w nadgarstek, powodując często nieprzyjemne otarcia skóry.
  • Funkcjonalny, bo przecież nie samym GPS-em powinien zachwycać. Zegarki sportowe dedykowane dla rowerzystów powinny posiadać wbudowane tryby treningów umożliwiające dedykowanego planu treningowego do jazdy na rowerze górskim czy triathlonie. Lepsze zegarki łączą się nawet z urządzeniami pomiarowymi stosowanymi w rowerach, a więc prędkościomierzem czy miernikiem kadencji, zbierając pełne informacje o treningu i pozwalając na jego analizę np. z poziomu aplikacji w smartfonie.

Czy warto kupić zegarek sportowy?

Jeśli trenujesz na co dzień, lubisz śledzić efekty swojej aktywności i poprawiać wyniki treningów na podstawie już osiąganych rezultatów, zegarek sportowy będzie zdecydowanie dobrą decyzją i to nie tylko na rowerze, ale i podczas innych treningów uzupełniających. To nieoceniona pomoc podczas biegania, jazdy na rowerze, triathlonu, jazdy na rolkach czy nawet pracy na siłowni. GPS, choć nie konieczny, będzie w przypadku jazdy na rowerze wygodnym dodatkiem – warto wiedzieć przecież nie tylko jak długo, ale i gdzie udało nam się dojechać.