Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Aktywne lato - Wszystko do biegania, jazdy na rowerze i pływania

Avid

52 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 28
 • 1
 • 0
 • 14
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 12
 • 0
 • 0
Avid
Avid

Systemy hamulcowe Avid

Systemy hamulcowe Avid spełniają najwyższe wymagania w zakresie jakości i bezpieczeństwa i sprawiają, że rower pozostaje zawsze pod całkowitą kontrolą, niezależnie od tego, jak stromy jest zjazd. Mocne i filigranowe w wykonaniu, proste w obsłudze i montażu – te cechy sprawiają, że hamulce Avid są tak popularne. Na ten mały majstersztyk wśród hamulców stawiają zarówno rowerzyści amatorzy, jak i profesjonalni kolarze. Szczególnie popularna wśród rowerzystów górskich jest seria Avid Elixir. Marka Avid należy do grupy producentów osprzętu rowerowego SRAM. Celem producenta jest zapewnienie rowerzyście doskonałej kontroli nad własną prędkością.

Sortuj
 
Strona 1 z
1

Akcesoria rowerowe od Avid

Marka Avid działa od 1991 roku – jako producent akcesoriów rowerowych od początku kieruje się swoim motto: Small details. Big difference, czyli „Drobne szczegóły – wielka rożnica”. I rzeczywiście, drobiazgowość wykonania nawet najmniejszych komponentów stanowiących części składowe hamulców czy innych systemów sprawia, że akcesoria rowerowe Avid cenione są na całym świecie i uważane za synonim wysokiej jakości. Obecnie marka należy do koncernu SRAM, jednak nadal cechuje się otwartością na szukanie rozwiązań, bez których dziś trudno wyobrazić sobie jazdę rowerem.

W sklepie Bikester.pl znajdziecie m.in. hamulce i akcesoria do hamulców marki Avid – to właśnie w dziedzinie produkcji hamulców Avid święciło jedne z największych triumfów i dokonywało przełomowych odkryć. Jednym z pierwszych produktów marki był mikroadapter, który umożliwiał fanom jazdy górskiej komfortowe korzystanie z niskich biegów.

Avid akcesoria rowerowe

Hamulce rowerowe Avid

Już w drugim roku obecności na rynku Avid zdołało wypuścić hamulce V-brake, które były najlżejszym dostępnym na świecie modelem. Kolejnym ulepszeniem dla pewnego i bezpiecznego hamowania było wprowadzenie systemu Speed Dial, pozwalającego na dokładniejszą modulację podczas hamowania hamulcami tarczowymi. Kolejne lata przyniosły dalsze unowocześnienia – hamulce tarczowe w rękach projektantów z Avid zyskały między innymi zaciski z ulepszonymi łożyskami kulkowymi, jeszcze bardziej usprawniającymi ich pracę.

Avid oferuje zarówno hamulce tarczowe, jak i szczękowe – w obu przypadkach dostępne są one w systemie mechanicznym oraz hydraulicznym.

Jak dopasować hamulce Avid do stylu jazdy?

Wielu rowerzystów przyjmuje, że najlepszym, najmocniejszym typem hamulców są tarczowe. Jednak jakkolwiek mają one niewątpliwie wiele zalet, warto pamiętać, że zależnie od stylu jazdy konkretne cechy hamulców tarczowych czy szczękowych mogą okazać się albo zaletą, albo wadą.

Hamulce tarczowe wydają się szczytem marzeń początkującego kolarza, jednak czy początkujący powinni zaczynać od trudniejszego sprzętu? Te akcesoria rowerowe sprawdzą się na trudnych, technicznych trasach, gdzie skuteczne hamowanie jest niezwykle istotne – ważna jest także modulacja, jaką te hamulce zapewniają. Ponieważ są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, chętnie sięgają po nie osoby, które poruszają się nie tylko po trudnych trasach, ale nie wahają się przed jazdą w deszczu, przy niskich temperaturach czy po błocie.

Avid wprowadził liczne ulepszenia do proponowanych swoim klientom hamulców – nie da się jednak ukryć, że ten rodzaj hamulców jest trudniejszy w serwisowaniu, dlatego nie jest polecany początkującym oraz osobom, które planują dalsze wyprawy a nie posiadają umiejętności naprawiania swojego jednośladu.

Hamulce szczękowe natomiast również bardzo dobrze sprawdzą się na większości rodzajów tras i w przypadku większości warunków – trzeba jedynie mieć na uwadze to, że nie zapewniają aż tak wysokiej siły hamowania i płynnej modulacji, jak tarczówki. Hamulce szczękowe są więc popularnym rozwiązaniem dla rowerzystów poruszających się nieco mniej wymagających trasach. Dzięki technologiom, z jakimi produkowane są akcesoria rowerowe Avid, kolarz bez obaw może wybrać się w góry czy na dłuższą wycieczkę, polegając na V-brake’ach.

W sklepie Bikester.pl znajdziecie nie tylko kompletne hamulce Avid, ale także poszczególne części do nich oraz akcesoria osprzętowe – w tym linki i osłony hamulcowe. Ta ostatnia opcja to dobry wybór dla osób, które często decydują się na rowerowe wyprawy nawet w bardzo niesprzyjających warunkach lub trenują do cyclocross – osłonięcie hamulców pozwoli uchronić je przed gromadzeniem się zabrudzeń oraz przed wilgocią.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes