Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Skarpetki do biegania
Odpowiednie skarpetki odgrywają decydującą rolę w tym, czy stopy mają zapewniony odpowiedni komfort na dłuższych biegach. Nawet najlepszy wybór butów nie zrekompensuje źle dopasowanych skarpetek bawełnianych. Producenci odzieży wyczynowej, tacy jak Asics, Falke czy X-Bionic, poświęcają sporo uwagi skarpetkom sportowym we wszystkich długościach z naukowym podejściem. Kombinacja oddychających materiałów, minimalne tarcie i o wiele bardziej precyzyjne dopasowanie niż w przypadku codziennych skarpetek są najważniejszymi składnikami dobrych skarpetek do biegania. Z reguły lepsze modele określają lewą i prawą stopę. Skarpetki z zawartością wełny merynosów są świetne na chłodniejsze dni. Mówi się również, że skarpety o bardzo wysokim stopniu ucisku i ciasne skarpety kompresyjne wspomagają krążenie krwi i oferują zalety regeneracyjne.

Skarpety do biegania

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Skarpety do biegania w Bikester.pl

Bieganie stanowi jeden z elementów zawodów triathlonowych. Podczas wymagających fizycznie zawodów ważne jest zadbanie o wygodną odzież, która będzie na tyle dobrze dopasowana do ciała, że nie będzie powodować zwiększania oporów powietrza, i jednocześnie na tyle elastyczna, że zapewni pełną swobodę ruchów i wysoki komfort uprawiania aktywności. W czasie biegania najważniejsze jest wybranie odpowiedniego obuwia, które będzie stanowiło mocne wsparcie stopy i również pozwoli na bezpieczny bieg bez obaw kontuzji. Jednak nawet najlepsze buty nie będą komfortowe w noszeniu, jeżeli nie dobierzemy do nich dobrego modelu sportowych skarpet.

Jak dopasować skarpety do biegania?

Skarpety do biegania

Wybierając najlepsze skarpety do biegania warto zastanowić się nad tym, jakiej długości model będzie dla nas odpowiedni. Skarpety-stopki chronią stopę do wysokości kostki, przez co nadają się głównie do użytku w lecie, gdy odsłonięte kostki nie są problemem. W biegach miejskich takie rozwiązanie jest odpowiednie przez dłuższy czas, zaś w przypadku wystąpienia niższych temperatur, gdy na ścieżkach biegowych pojawia się błoto lub śnieg, krótkie skarpetki mogą powodować, że biegacz wciąż będzie miał zabrudzone nogi. Wyższe skarpety chronić będą nie tylko stopę, ale i kostkę, a nawet znaczną część łydki – doskonale sprawdzą się podczas chłodniejszych miesięcy w roku oraz podczas biegania w trudnym terenie, gdzie łatwo o urazy spowodowane kontaktem ze skałami, gałęziami czy o inne otarcia. Wysokie skarpety-podkolanówki dobrze chronią łydki przed nadmiernym wychłodzeniem i tym samym chronią mięśnie przez przedwczesnym zmęczeniem.

Kiedy wybierzemy już najkorzystniejszą długość skarpet kolejnym parametrem na jaki warto zwrócić uwagę są ochraniacze, jakie dane modele skarpet posiadają. Podczas biegania najbardziej ucierpieć może ścięgno Achillesa, dlatego dobrze, jeżeli skarpeta jest wzmocniona w tylnej części, chroniąc stopę przed urazami. Duże obciążenia podczas biegania znoszą również palce – skarpeta do biegania powinna być w tej części wzmocniona, by chronić przed otarciami i bolesnymi pęcherzami, a także po to, by zapewniać dodatkową amortyzację.

Nie możemy zapominać o tym, że skarpeta do biegania powinna b yć wyposażona w antypoślizgowe elementy, które chronią stopę przed przemieszczeniem się w bucie i co za tym idzie, chronią przed urazami spowodowanymi nieodpowiednim stawianiem stóp. Podczas treningu stopa zwiększa swoją objętość – zbyt ciasne obuwie i skarpety mogą powodować nieprzyjemne otarcia. Dzięki elementom antypoślizgowym nawet na początku treningu, gdy but luźno trzyma stopę, nie musimy stresować się możliwym urazem.

Materiał z jakiego powinny być wykonane skarpety do biegania

Ponieważ podczas intensywnego wysiłku fizycznego poci się całe ciało, warto wybierać odzież wykonaną z dobrze odprowadzających wilgoć i przewiewnych materiałów. Należy pamiętać, że zasada ta dotyczy nie tylko koszulek, bluz czy spodni, ale także skarpet. Sportowe skarpety powinny być wykonane z dobrze odprowadzającego pot materiału, który zapewni komfortowe podejmowanie aktywności nawet podczas wielogodzinnego treningu czy na ostatnim, najbardziej wyczerpującym odcinku zawodów.

Skarpety do biegania w sklepie Bikester.pl

W sklepie Bikester.pl znajdziesz bogaty wybór różnorodnych modeli skarpet do biegania. W naszej ofercie znajdują się zarówno krótkie modele skarpet-stopek, jak i długie podkolanówki. Wybierając skarpety do biegania warto rozważyć zakup skarpet najlepszych producentów: X-Bionic, Adidas, X-Socks czy Falke, którzy podczas produkcji skarpet opierają się na wieloletnim doświadczeniu i dbają o wysoką jakość swoich produktów. Wśród skarpet do biegania dostępnych w sklepie Bikester znajdują się te, które będą dobrym wyborem dla osób trenujących amatorsko, jak i dla osób, które zawodowo zajmują się braniem udziału w triathlonie.