Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Aktywne lato - Wszystko do biegania, jazdy na rowerze i pływania

Cane Creek

77 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 77
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 2
 • 0
 • 0
Cane Creek
Cane Creek

Cane Creek Cycling Components

Sympatyczna obietnica tworzenia świetnych części rowerowych, prawdziwego udoskonalania rowerów i powodowania uśmiechu na twarzach kolarzy zobowiązuje Cane Creek do pracy nad łożyskami widelca, elementami amortyzującymi, hamulcami łącznie z dźwigniami oraz amortyzowanymi sztycami podsiodłowymi. Szczególne miejsce w asortymencie Cane Creek zajmują łożyska widelców. A to dlatego, że pod koniec lat 80. od łożyska Ahead wszystko się zaczęło. Wówczas firma wyprodukowała, jeszcze pod nazwą Dia-Compe, pierwsze łożysko widelca Ahead. Ciężko sobie wyobrazić, jak wyglądałyby współczesne rowery, gdyby sprytni Amerykanie nie znaleźli wówczas sposobu na pominięcie łożyska śrubowego i wpuszczanego mostka.

Sortuj
 
Strona 1 z
2

Cane Creek – części rowerowe

Marka Cane Creek działa od lat 90. XX wieku, jednak jej twórcy mogli korzystać z wieloletniego doświadczenia Dia Compe, której amerykańska gałąź w 1992 roku przekształciła się w samodzielną spółkę. Jeszcze w 1989 roku Cane Creek (działając pod szyldem Dia Compe) przejęła produkcję i sprzedaż widelców rowerowych RockShox, stając się międzynarodowym liderem produkcji części do zawieszenia rowerowego.

1992 rok to czas, kiedy Dia-Compe USA stało się samodzielną firmą – Cane Creek Cycling Components. W tym samym roku marka wypuściła pod własnym logo nowoczesne stery rowerowe, które gwarantowały doskonałą wytrzymałość w strategicznym miejscu połączenia rury sterowej i kierownicy. Kolejne lata przynosiły dalsze innowacyjne produkty, m.in. system hamulców tarczowych i hydraulicznych, pozwalających cieszyć się większym bezpieczeństwem jazdy i wysoką skutecznością hamowania.

Cane Creek sztyce rowerowe
Cane Creek w produkcji części rowerowych i w swojej pracy kieruje się przede wszystkim pragnieniem odkrywania nowych perspektyw, które pozwalają przygotowywać jeszcze lepsze komponenty do rowerów. Dzięki kompleksowemu podejściu firma dostarcza akcesoria, które sprawdzają się także w trudnym, technicznym terenie, gwarantując rowerzystom wysoki komfort użytkowania.

Marka dostarcza części rowerowe odpowiadające za poprawę wydajności jazdy, bezpieczeństwa treningu oraz komfortu – w sklepie Bikester.pl znajdziecie najpopularniejsze produkty Cane Creek, którym producent zawdzięcza opinię dostawcy niezawodnych części: hamulce, mostki i stery oraz sztyce rowerowe.

Sztyce rowerowe Cane Creek

Wspornik siodełka ma kluczowe znaczenie dla komfortu rowerzysty oraz jego bezpieczeństwa w czasie jazdy – sztyce rowerowe Cane Creek dostępne są na rynku od 1999 roku, kiedy producent wypuścił pierwszy model sztyc, legendarny już Thudbuster. Ten model stał się alternatywą dla rowerzystów z rowerami o zawieszeniu typu hard tail i aż do dziś jest jednym z popularniejszych produktów w swojej klasie.

Sztyca rowerowa Thudbuster dostępna jest w wersjach do rowerów górskich czy ogólnie do jazdy o trailowym charakterze (model LT, czyli Long Travel), a także na krótsze wycieczki w mniej zróżnicowanym terenie (ST, czyli Short Travel). Oba rodzaje wsporników znajdziecie także w Bikester.pl.

Rowerzyści, którzy nie chcą decydować się na rower z pełnym zawieszeniem (full suspension) chętniej sięgają właśnie po rozwiązania, jakie oferuje im Cane Creek – zamontowanie tego rodzaju sztycy rowerej w hard tailu jest wygodniejsze, zapewnia większą uniwersalność roweru, a jednocześnie pozwala skutecznie poprawić amortyzację wstrząsów. Amortyzowana sztyca gwarantuje zminimalizowanie odczuwania części drgań, dzięki czemu kręgosłup rowerzysty jest w mniejszym stopniu obciążony, a sam kolarz cieszy się większym komfortem.

Sztyce rowerowe Cane Creek w wersji Long Travel to idealne rozwiązanie dla aktywnych kolarzy, zwłaszcza tych, którzy często uprawiają trekking i szeroko rozumianą turystykę rowerową, nie wahając się wybierać tras bardziej wymagających technicznie. Sprawdzą się również dla fanów jazdy górskiej, którzy z różnych powodów nie chcą decydować się na pełną amortyzację.

Sztyce dopasowane do twoich potrzeb

Producent Cane Creek skupia twórców, którzy doskonale rozumieją potrzeby rowerzystów – dzięki temu wybierając sztyce rowerowe amerykańskiej marki rowerzysta otrzymuje zestaw elastomerów, które sprawdzą się w różnych warunkach. W zestawie ze sztycą Thudbuster dostajemy elastomery:

 • Twarde (czarny kolor),
 • Średniej twardości (niebieski kolor),
 • Miękkie (szary kolor).

We własnym zakresie rowerzysta może dokupić u producenta ekstra miękkie (białe) lub ekstra twarde (fioletowe) elastomery. Warto pamiętać, że przy niskich temperaturach elastomery twardnieją.

W sklepie Bikester.pl przy każdym produkcie znajdziecie wskazówki producenta dotyczące zalecanego zastosowania – dzięki temu łatwiej można sprawdzić, czy dany model sprawdzi się w waszym stylu jazdy. Najważniejszym wyznacznikiem będzie wspomniany rodzaj modelu – Short lub Long Travel. Jeśli szukacie amortyzowanej sztycy do jazdy po mieście lub na krótkie, niewymagające technicznie trasy, modele Thudbuster ST będą dobrym wyborem. Natomiast linia LT sprawdzi się w zróżnicowanym terenie – ma bardziej uniwersalne zastosowanie i pozwoli cieszyć się jazdą nawet na wyboistym podłożu, bez obciążania kręgosłupa.

Sztyce rowerowe Cane Creek dostępne są w średnicach od 27 mm do 33,9 mm. Ich waga waha się od ok. 400 gram do 650 gram. Dobierając sztycę nie można zapomnieć o tym, że istotne jest uwzględnienie wagi rowerzysty – tego rodzaju części rowerowe mocno wpływają na personalizację jednośladu, dlatego niewskazane jest pożyczanie roweru osobom, które cechują się znacząco różną budową ciała i wagą. Sztyca rowerowa powinna być dobrze dopasowana także pod względem długości.

Części rowerowe Cane Creek

Producent Cane Creek dostarcza również inne części rowerowe – hamulce, mostki i stery. W sklepie Bikester.pl znajdziecie także te akcesoria, które pozwalają lepiej dostosować parametry techniczne roweru do stylu jazdy kolarza. Hamulce tarczowe i szczękowe oraz akcesoria do nich sprawdzą się w trasie, zapewniając dobrą modulację hamowania.

Mostki i stery rowerowe oraz liczne akcesoria do nich cechują się przede wszystkim wysoką wytrzymałością – newralgiczne miejsce połączenia rury sterowej oraz kierownicy musi zapewniać niezawodne działanie niezależnie od warunków. Cane Creek wybiera technologie produkcji materiałów, które umożliwiają obniżenie wagi części – jest to istotny parametr zwłaszcza dla rowerzystów, którzy przygotowują swój rower do wyścigów, gdzie redukcja wagi jest ważnym czynnikiem wpływającym na możliwość rozwijania większych prędkości.

Cane Creek Cycling Components w Bikester.pl

Dla rowerzystów poszukujących wytrzymałych części rowerowych, które podniosą jakość jazdy szczególnie w technicznym terenie, oferta Cane Creek zapewnia szeroki wybór funkcjonalnych akcesoriów. W sklepie Bikester.pl znajdziecie między innymi słynne sztyce rowerowe Thudbuster, które sprawdzą się na długich i trudniejszych trasach, a także w mniej zróżnicowanym terenie. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem Cane Creek w naszym sklepie.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes