Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Cane Creek
Cane Creek Cycling Components
Sympatyczna obietnica tworzenia świetnych części rowerowych, prawdziwego udoskonalania rowerów i powodowania uśmiechu na twarzach kolarzy zobowiązuje Cane Creek do pracy nad łożyskami widelca, elementami amortyzującymi, hamulcami łącznie z dźwigniami oraz amortyzowanymi sztycami podsiodłowymi. Szczególne miejsce w asortymencie Cane Creek zajmują łożyska widelców. A to dlatego, że pod koniec lat 80. od łożyska Ahead wszystko się zaczęło. Wówczas firma wyprodukowała, jeszcze pod nazwą Dia-Compe, pierwsze łożysko widelca Ahead. Ciężko sobie wyobrazić, jak wyglądałyby współczesne rowery, gdyby sprytni Amerykanie nie znaleźli wówczas sposobu na pominięcie łożyska śrubowego i wpuszczanego mostka.

Cane Creek

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • biały
  • czarny

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Cane Creek Valt Lightweight Sprężyna cewkowa Progressive 2.17"/55mm
Cane Creek Valt Lightweight Sprężyna cewkowa Progressive 2.17"/55mm
Cane Creek
Valt Lightweight Sprężyna cewkowa Progressive 2.17"/55mm
MSRP 559,99 zł 359,00 zł
  • Warianty: 400lbs
- 35 %
SALE
Cane Creek 110 Dolny zestaw słuchawkowy 1 1/8" EC34, czarny
Cane Creek 110 Dolny zestaw słuchawkowy 1 1/8" EC34, czarny
Cane Creek
110 Dolny zestaw słuchawkowy 1 1/8" EC34, czarny
MSRP 366,99 zł 319,00 zł
- 13 %
SALE

Cane Creek – części rowerowe

Marka Cane Creek działa od lat 90. XX wieku, jednak jej twórcy mogli korzystać z wieloletniego doświadczenia Dia Compe, której amerykańska gałąź w 1992 roku przekształciła się w samodzielną spółkę. Jeszcze w 1989 roku Cane Creek (działając pod szyldem Dia Compe) przejęła produkcję i sprzedaż widelców rowerowych RockShox, stając się międzynarodowym liderem produkcji części do zawieszenia rowerowego.

1992 rok to czas, kiedy Dia-Compe USA stało się samodzielną firmą – Cane Creek Cycling Components. W tym samym roku marka wypuściła pod własnym logo nowoczesne stery rowerowe, które gwarantowały doskonałą wytrzymałość w strategicznym miejscu połączenia rury sterowej i kierownicy. Kolejne lata przynosiły dalsze innowacyjne produkty, m.in. system hamulców tarczowych i hydraulicznych, pozwalających cieszyć się większym bezpieczeństwem jazdy i wysoką skutecznością hamowania.

Cane Creek sztyce rowerowe
Cane Creek w produkcji części rowerowych i w swojej pracy kieruje się przede wszystkim pragnieniem odkrywania nowych perspektyw, które pozwalają przygotowywać jeszcze lepsze komponenty do rowerów. Dzięki kompleksowemu podejściu firma dostarcza akcesoria, które sprawdzają się także w trudnym, technicznym terenie, gwarantując rowerzystom wysoki komfort użytkowania.

Marka dostarcza części rowerowe odpowiadające za poprawę wydajności jazdy, bezpieczeństwa treningu oraz komfortu – w sklepie Bikester.pl znajdziecie najpopularniejsze produkty Cane Creek, którym producent zawdzięcza opinię dostawcy niezawodnych części: hamulce, mostki i stery oraz sztyce rowerowe.

Sztyce rowerowe Cane Creek

Wspornik siodełka ma kluczowe znaczenie dla komfortu rowerzysty oraz jego bezpieczeństwa w czasie jazdy – sztyce rowerowe Cane Creek dostępne są na rynku od 1999 roku, kiedy producent wypuścił pierwszy model sztyc, legendarny już Thudbuster. Ten model stał się alternatywą dla rowerzystów z rowerami o zawieszeniu typu hard tail i aż do dziś jest jednym z popularniejszych produktów w swojej klasie.

Sztyca rowerowa Thudbuster dostępna jest w wersjach do rowerów górskich czy ogólnie do jazdy o trailowym charakterze (model LT, czyli Long Travel), a także na krótsze wycieczki w mniej zróżnicowanym terenie (ST, czyli Short Travel). Oba rodzaje wsporników znajdziecie także w Bikester.pl.

Rowerzyści, którzy nie chcą decydować się na rower z pełnym zawieszeniem (full suspension) chętniej sięgają właśnie po rozwiązania, jakie oferuje im Cane Creek – zamontowanie tego rodzaju sztycy rowerej w hard tailu jest wygodniejsze, zapewnia większą uniwersalność roweru, a jednocześnie pozwala skutecznie poprawić amortyzację wstrząsów. Amortyzowana sztyca gwarantuje zminimalizowanie odczuwania części drgań, dzięki czemu kręgosłup rowerzysty jest w mniejszym stopniu obciążony, a sam kolarz cieszy się większym komfortem.

Sztyce rowerowe Cane Creek w wersji Long Travel to idealne rozwiązanie dla aktywnych kolarzy, zwłaszcza tych, którzy często uprawiają trekking i szeroko rozumianą turystykę rowerową, nie wahając się wybierać tras bardziej wymagających technicznie. Sprawdzą się również dla fanów jazdy górskiej, którzy z różnych powodów nie chcą decydować się na pełną amortyzację.

Sztyce dopasowane do twoich potrzeb

Producent Cane Creek skupia twórców, którzy doskonale rozumieją potrzeby rowerzystów – dzięki temu wybierając sztyce rowerowe amerykańskiej marki rowerzysta otrzymuje zestaw elastomerów, które sprawdzą się w różnych warunkach. W zestawie ze sztycą Thudbuster dostajemy elastomery:

  • Twarde (czarny kolor),
  • Średniej twardości (niebieski kolor),
  • Miękkie (szary kolor).

We własnym zakresie rowerzysta może dokupić u producenta ekstra miękkie (białe) lub ekstra twarde (fioletowe) elastomery. Warto pamiętać, że przy niskich temperaturach elastomery twardnieją.

W sklepie Bikester.pl przy każdym produkcie znajdziecie wskazówki producenta dotyczące zalecanego zastosowania – dzięki temu łatwiej można sprawdzić, czy dany model sprawdzi się w waszym stylu jazdy. Najważniejszym wyznacznikiem będzie wspomniany rodzaj modelu – Short lub Long Travel. Jeśli szukacie amortyzowanej sztycy do jazdy po mieście lub na krótkie, niewymagające technicznie trasy, modele Thudbuster ST będą dobrym wyborem. Natomiast linia LT sprawdzi się w zróżnicowanym terenie – ma bardziej uniwersalne zastosowanie i pozwoli cieszyć się jazdą nawet na wyboistym podłożu, bez obciążania kręgosłupa.

Sztyce rowerowe Cane Creek dostępne są w średnicach od 27 mm do 33,9 mm. Ich waga waha się od ok. 400 gram do 650 gram. Dobierając sztycę nie można zapomnieć o tym, że istotne jest uwzględnienie wagi rowerzysty – tego rodzaju części rowerowe mocno wpływają na personalizację jednośladu, dlatego niewskazane jest pożyczanie roweru osobom, które cechują się znacząco różną budową ciała i wagą. Sztyca rowerowa powinna być dobrze dopasowana także pod względem długości.

Części rowerowe Cane Creek

Producent Cane Creek dostarcza również inne części rowerowe – hamulce, mostki i stery. W sklepie Bikester.pl znajdziecie także te akcesoria, które pozwalają lepiej dostosować parametry techniczne roweru do stylu jazdy kolarza. Hamulce tarczowe i szczękowe oraz akcesoria do nich sprawdzą się w trasie, zapewniając dobrą modulację hamowania.

Mostki i stery rowerowe oraz liczne akcesoria do nich cechują się przede wszystkim wysoką wytrzymałością – newralgiczne miejsce połączenia rury sterowej oraz kierownicy musi zapewniać niezawodne działanie niezależnie od warunków. Cane Creek wybiera technologie produkcji materiałów, które umożliwiają obniżenie wagi części – jest to istotny parametr zwłaszcza dla rowerzystów, którzy przygotowują swój rower do wyścigów, gdzie redukcja wagi jest ważnym czynnikiem wpływającym na możliwość rozwijania większych prędkości.

Cane Creek Cycling Components w Bikester.pl

Dla rowerzystów poszukujących wytrzymałych części rowerowych, które podniosą jakość jazdy szczególnie w technicznym terenie, oferta Cane Creek zapewnia szeroki wybór funkcjonalnych akcesoriów. W sklepie Bikester.pl znajdziecie między innymi słynne sztyce rowerowe Thudbuster, które sprawdzą się na długich i trudniejszych trasach, a także w mniej zróżnicowanym terenie. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem Cane Creek w naszym sklepie.