Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

cep

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Odzież kompresyjna CEP – do biegania i na rower

Odzież kompresyjna wykorzystywana na potrzeby uprawiania sportów wywodzi się z akcesoriów medycznych o tym samym zastosowaniu. Jej zastosowanie ma na celu nie tylko poprawę krążenia podczas aktywności fizycznej, ale także lepsze ukrwienie i dotlenienie mięśni w trakcie pracy i po zakończonym wysiłku. Odzież kompresyjna wykorzystywana jest najczęściej przez profesjonalnych sportowców i zawodników spędzających na treningach wiele godzin dziennie. Przy odpowiednim ucisku mięśni są oni w stanie nie tylko efektywniej pracować, ale i uniknąć pewnych kontuzji oraz przemęczenia. Marka CEP tworzy dla ich potrzeb wiele różnorodnych elementów odzieży kompresyjnej, dbając o wysoką jakość treningu w każdej dyscyplinie sportowej.

Skarpetki CEP

Odzież kompresyjna CEP – jakość gwarantowana od 1951 roku

Wieloletnie doświadczenie w produkcji odzieży medycznej i kompresyjnej marki CEP zdecydowanie przemawia na jej korzyść, gdy w grę wchodzi wybór sprawdzonego wyposażenia dla profesjonalnych zawodników. Wykorzystanie odzieży kompresyjnej w sporcie było początkowo dość kontrowersyjne, jako że w zakresie medycznym można stosować ją wyłącznie na zalecenie lekarza. Odpowiednie dopasowanie materiałów i stopnia ucisku na mięśnie sprawiło jednak, że stosowanie sportowej odzieży kompresyjnej podczas treningu jest w pełni bezpieczne i może znacząco poprawiać wydolność zawodników, wpływając bezpośrednio na poziom dotlenienia i zakres pracy różnych partii mięśniowych.

CEP to marka niemiecka, a wszystkie elementy odzieży trafiające do jej oferty są projektowane, produkowane i testowane w całości we własnych fabrykach marki. W związku z powyższym CEP od lat zachowuje pełną kontrolę nad wysoką jakością i standardem wykonania odzieży kompresyjnej, dostarczając zawodnikom wyłącznie sprawdzone rozwiązania. Odzież kompresyjna CEP ma także szerokie zastosowanie w fizjoterapii, usprawniając powrót do zdrowia i wpływając na poprawę pracy mięśni po różnego rodzaju urazach.

Spodnie i koszulki kompresyjne CEP

Podstawę oferty marki stanowią długie i krótkie spodnie kompresyjne do biegania tworzone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ze względu na obcisły krój i potrzebę optymalnego dopasowania do ciała, odzież kompresyjna powinna być dobrana indywidualnie do każdego zawodnika i przygotowana z myślą o konkretnej aktywności fizycznej. Marka oferuje m.in. luźniejsze szorty i koszulki do biegania dla kobiet i mężczyzn, ale także techniczne koszulki i bluzki z długim rękawem przylegające bezpośrednio do ciała i wspierające właściwą pracę mięśni podczas wysiłku fizycznego. Wśród spodni kompresyjnych CEP pojawiają się również modele przypominające rajstopy, z długą nogawką połączoną ze skarpetą kompresyjną. Konstrukcja taka zapewnia wyższą skuteczność kompresji podczas odpoczynku i regeneracji, co w przypadku intensywnie trenujących zawodników i sportowców ma ogromne znaczenie dla utrzymania formy przez cały sezon.

Nowoczesne technologie produkcji odzieży kompresyjnej CEP

Ze względu na kierowanie swojej oferty przede wszystkim do doświadczonych zawodników i profesjonalnych sportowców, marka CEP przykłada ogromną wagę do stosowanych przez siebie materiałów i technologii oraz do doskonalenia ich w celu tworzenia jeszcze lepszych produktów. Różnorodność wprowadzanych przez nią rozwiązań można zaobserwować m.in. w rozbudowanej ofercie skarpet kompresyjnych stanowiących jeden z filarów oferty marki. Od przędzy z bioaktywnymi minerałami wydzielającymi promieniowanie podczerwone, przez silikonowe podkładki umożliwiające masaż tkanek głęboki, po wypustki zwiększające przyczepność stopy i oddychające materiały zapobiegające przegrzewaniu się stopy, marka CEP stara się robić wszystko, by komfort i bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu zostały zachowane na najwyższym poziomie.