Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Compressport - odzież kompresyjna
Odzież Compressport poprawia przepływ krwi i tlenu do mięśni. Metabolity są łatwiej transportowane. Wydajność podczas sportu wzrasta. Kompresja redukuje wibracje mięśni, obrzęki, zmęczenie i skraca czas regeneracji. Produkty Compressport zostały opracowane we współpracy z zawodowymi sportowcami i lekarzami. Profesjonalny sportowiec wybierający bieganie, triathlon lub jazdę na rowerze może zawsze polegać na odzieży kompresyjnej, dzięki której pokona konkurencję, polepszy trening i zregeneruje mięśnie.

Compressport

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Odzież kompresyjna Compressport na rower

Odzież kompresyjna stała się w ostatnich latach jedną z ważniejszych kategorii odzieży sportowej, stosowaną przez zawodników podczas treningu i rywalizacji, jak i w trakcie regeneracji ciała. Użycie specjalnych, przylegających do ciała i uciskających materiałów pozwala na zwiększenie wydajności pracy mięśni, poprawę krążenia krwi, a także zminimalizowanie ryzyka różnych urazów powstających podczas intensywnej pracy. Szwajcarska marka Compressport tworząca m.in. koszulki, rękawki, spodenki oraz skarpety kompresyjne jest obecnie liderem rynku w tej kategorii odzieży sportowej. Jak wykorzystać produkty marki podczas treningu?

Odziez Compressport

Odzież kompresyjna wsparciem dla sportowców

Odzież kompresyjna (inaczej uciskowa) to specjalny rodzaj odzieży sportowej, która poprzez wykorzystanie elastycznego materiału przylegającego ciasno do skóry wspiera mięśnie podczas intensywnego wysiłku i poprzez poprawę krążenia wpływa bezpośrednio na ich efektywność pracy.

Odzież kompresyjna stosowana jest także leczniczo, w chorobach układu krążenia i chorobach zapalnych, jednak tego typu produkty generują znacznie większy ucisk i mogą być stosowane wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ryzyko nadmiernej kompresji nie występuje jednak w przypadku typowej, sportowej odzieży kompresyjnej.

Z perspektywy wydolności organizmu podczas aktywności fizycznej, na sprawność i wydajność energetyczną mięśni wpływa bezpośrednio ich odpowiednie ukrwienie.

Sportowa odzież kompresyjna Compressport zapewnia optymalne warunki pracy mięśni, poprawiając ich dotlenienie i ukrwienie, zmniejszając ból wysiłkowy, a także ograniczając ryzyko powstawania mikrourazów w mięśniach spowodowanych ich przepracowaniem.

Compressport: specjalista odzieży kompresyjnej

Szwajcarski producent działa na rynku od 2008 roku, wprowadzając do sprzedaży szeroki wybór odzieży kompresyjnej dopasowanej do potrzeb sportowców działających zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Dostępne w ofercie marki koszulki, topy, spodenki, szorty, skarpety i rękawki powstają z połączenia elastycznych, uciskających materiałów: poliestru, elastanu i poliamidu. Ich przylegający do ciała, obcisły, sportowy krój zapewnia pełen komfort ruchu podczas wysiłku, pozwala na swobodne odprowadzanie wilgoci ze skóry i oddychalność, a jednocześnie oferuje pełne wsparcie dla mięśni każdej partii ciała.

Każdy projekt odzieży kompresyjnej Compressport jest opracowywany i testowany we współpracy ze światowej klasy sportowcami, w warunkach laboratoryjnych, aby możliwe było pełne wykorzystanie możliwości uciskowych stosowanych materiałów przy zapewnieniu sportowcom największego bezpieczeństwa i komfortu podczas treningu.

Odzież kompresyjna to przede wszystkim odzież funkcjonalna, wspierająca mięśnie przy intensywnej pracy – choć można ćwiczyć bez niej, z zastosowaniem kompresji udaje się osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Odzież rowerowa Compressport w sklepie Bikester.pl

Dostępne modele odzieży kompresyjnej są przygotowywane do potrzeb sportowców z różnych środowisk i dyscyplin, odpowiadając na zapotrzebowania zarówno tych trenujących amatorsko, wymagających odzieży kompresyjnej podczas zawodów, jak i dochodzących do siebie po kontuzjach i urazach. Z możliwości, jakie daje odpowiedni ucisk mięśni korzystają m.in. rowerzyści, biegacze, triathloniści, a także siatkarze, koszykarze czy wielbiciele sportów siłowych.

Compressport oferuje odzież rowerową najwyższej jakości, stosując innowacyjne technologie i perfekcyjnie dopasowane mieszanki włókien by zwiększyć do maksimum wydajność, jaką mogą osiągnąć mięśnie podczas pracy w odzieży kompresyjnej.

W ofercie Bikester.pl znajdziesz praktyczne koszulki i topy rowerowe, skarpety kompresyjne, krótkie spodenki rowerowe oraz opaski na łydki, szczególnie przydatne podczas długich treningów dystansowych i pracy nad powrotem do kondycji przy starcie sezonu. Właściwie dobrana odzież kompresyjna Compressport będzie wsparciem na każdym etapie treningu i wyścigu, a dzięki przylegającemu krojowi i oddychającym materiałom nie będzie znacząco różniła się od tradycyjnej odzieży rowerowej.