Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Aktywne lato - Wszystko do biegania, jazdy na rowerze i pływania

Continental

324 Produkty
Continental
Continental

Continental – The Future in Motion

100 lat doświadczenia i produkcja zlokalizowana w Niemczech sprawiają, że marka Continental jest z pewnością wyjątkowa. Wieloletnie doświadczenie i nieustające dążenie do udoskonalania opon rowerowych dają w efekcie opony, które sprostają wszystkim wymaganiom. W niemieckim Korbach opony Continental są projektowane i testowane w bardzo wymagających warunkach tak, by klient mógł na nich polegać w 100%.

Sortuj
 
Strona 1 z
6

Opony Continental – wysoka jakość od wielu lat

Opony rowerowe continental

Continental to niemiecka firma, która powstała w 1871 roku w Hanowerze. Od początku działalności zajmowała się produkcją opon rowerowych. Pierwszymi produktami marki były również opony do wozów, buty, wodoodporne tkaniny a także zabawki, w tym piłki. Produkcja opon do automobili nie była pierwotnie podstawową działalnością, a to ze względu na fakt, że samochody nie były wówczas powszechne. Jednak zauważając duży potencjał tych pojazdów, już w 1892 roku firma stworzyła pierwsze na świecie opony pneumatyczne.

Z uwagi na dążenie firmy do okrywania nowych rozwiązań, innowacyjne produkty marki były często używane w sporcie. Już w 1901 roku wyścig w Nicei wygrał pojazd jadący na oponach Continental. W 1914 roku marka mogła pochwalić się potrójnym zwycięstwem podczas French Grand Prix. Od tego momentu Continental stale wprowadza nowe rozwiązania, które wpływają na odmianę światowej produkcji ogumienia i na odporność opon.

Dzisiejsze opony rowerowe Continental są inne niż te produkowane przed laty. Z uwagi na rozwój obróbki materiałów sztucznych oraz możliwość symulacji komputerowych współcześnie produkowane opony są dostosowane do jazdy w różnorodnych warunkach pogodowych, mają mniejszą ścieralność i są bezpieczniejsze. Obecnie marka współpracuje z producentami samochodowymi, inwestując w rozwój elektroniki samochodowej.

Opony rowerowe

Marka wciąż zajmuje się produkcją doskonałej jakości opon rowerowych. Rozwój technologii produkcji zaowocował wprowadzeniem opon rowerowych dopasowanych do różnorodnych dyscyplin kolarskich. Współcześnie Continental proponuje bogaty wybór opon dopasowanych do poszczególnych stylów kolarstwa. Wśród propozycji marki znajdziemy:

  • Opony z gładkim bieżnikiem – dopasowane do jazdy wyścigowej i szosowej opony tego rodzaju charakteryzują się wąskim przekrojem, dzięki czemu tylko niewielka powierzchnia opony dotyka drogi. Niewielki nacisk pozwala na osiąganie szybkich prędkości podczas jazdy oraz zapewnia maksymalną zwrotność roweru. W przypadku kolarstwa nastawionego na prędkość te parametry mają istotne znaczenie dla komfortu jazdy.
  • Opony o średnim bieżniku – doskonałe do jazdy trekkingowej i miejskiej, charakteryzują się gładkim środkiem i drobnym bieżnikiem po bokach lub drobnym bieżnikiem na całej oponie. Takie opony powinny być odpowiednie do jazdy w różnych warunkach, dlatego polecane są do kolarstwa turystycznego i miejskiego, w którym z założenia rowerzysta ma do czynienia z różnymi rodzajami nawierzchni. Opony charakteryzują się średnią szerokością, która zapewnia dobrą przyczepność w trudniejszych warunkach jazdy i jednocześnie nadaje się do jazdy po utwardzonej drodze.
  • Opony o grubym bieżniku – najlepsze opony do wymagającej jazdy górskiej. Im trudniejsze trasy jakimi standardowo porusza się rowerzysta, tym grubszą oponę o szerszym bieżniku zaleca się zamontować. Z uwagi na bardzo gruby bieżnik opony doskonale wbijają się w błoto, a dzięki dużej szerokości nie tracą przyczepności nawet podczas jazdy w wymagającym terenie. Warto wybierać takie opony zarówno do typowej jazdy górskiej, jak i sportowych stylów jazdy.

Dopasuj opony do stylu jazdy

Continental Dętka

Podstawowe zasady dobierania opon do stylu jazdy powinny być znane każdemu rowerzyście. Kierując się wyborem opon warto zwrócić uwagę na dopasowanie produktu do naszych potrzeb, osoby jeżdżące wyłącznie w mieście mogą wybierać między oponami z gładkim bieżnikiem i średnim bieżnikiem – zależnie od stanu pokonywanych tras. Kolarzom amatorsko uprawiającym kolarstwo górskie poleca się wybranie opon o średnim lub grubym bieżniku, zależnie od trudności górskich dróg, które rowerzysta wybiera.

Dla osób, które cenią sobie jazdę w terenie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych polecane są opony z kolcami. Ten rodzaj opon dopasowany jest do jazdy w śniegu i po oblodzonej powierzchni. Dzięki małym kolcom zamontowanym na klockach opony z grubym bieżnikiem, zapewnia maksymalną przyczepność i doskonałe odprowadzanie śniegu i błota podczas jazdy w terenie.

Wielkość opon

Zależnie od preferowanego stylu jazdy używane są opony o różnej wielkości. Wybierając oponę powinniśmy kierować się wielkością kół w naszym jednośladzie oraz szerokością widelca. Warto pamiętać, że rowery są dopasowywane do konkretnych stylów jazdy, dlatego zamontowanie w szosówce opon górskich może okazać się niemożliwe, ze względu na ich dużą szerokość.

Wielkość opon determinowana jest stylem jazdy. W sprzedaży dostępne są opony o średnicy od 12 do 29 cali. Różne wielkości opon dostosowane są do odmiennych warunków jazdy. Małe opony 12-20 są oponami dedykowanymi dla małych dzieci i młodzieży oraz dla jazdy BMX czy dirt. Małe opony 20-26 cali są stosowane w rowerach składanych, w budowie których istotnym parametrem jest wielkość złożonego roweru. Średnie opony (27,5-28) montowane są w rowerach górskich, większe (28-29) w modelach szosowych i miejskich, chociaż oczywiście zdarzają się opony górskie o wielkości 29 cali – są one polecane dla profesjonalistów, którzy doskonale znają swoje możliwości i będą mogli w pełni skorzystać z zalet dużych opon w trudniejszym, górskim terenie.

Szeroki wybór opon w sklepie Bikester.pl

Dzięki współpracy z firmą Continental nasz sklep oferuje klientom bogaty wybór opon rowerowych. Na Bikester.pl znajdziesz opony do jazdy amatorskiej i profesjonalnej, dopasowane do rożnych typów kolarstwa, a więc zarówno szosowego, górskiego, jak i crossu. Proponujemy naszym klientom pełny wybór opon o różnych rozmiarach i szerokościach. Określ swoje potrzeby i wybierz najlepszy model opon Continental dopasowanych do swoich potrzeb. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko opony rowerowe, ale także dętki i akcesoria do przechowywania. Zapraszamy do zakupów.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes