Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

RockShox Amortyzatory

95 Produkty
Kolor
 • 95
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 8
 • 0
 • 0
Cena w zł
Opinie klientów
Sortuj
 
Strona 1 z
2

Amortyzatory Rock Shox w Bikester.pl

Marka Rock Shox powstała w 1989 roku z inicjatywny Paula Turnera w Boulder w stanie Colorado w Stanach Zjednoczonych. Turner od młodości fascynował się motocyklami – sam brał udział w wyścigach, a kiedy miał zaledwie 18 lat rozpoczęła działalność jego pierwsza firma, sprzedająca części do motorów. Przez kolejne lata zdobywał doświadczenie między innymi w zakładach Hondy, gdzie zainteresował się projektowaniem i ulepszaniem systemów zawieszenia i amortyzacji dla motocykli.

Rozwój marki Rock Shox

W latach 80. Turner zaczął wyczynowo jeździć rowerem górskim, jednak dostrzegał duże zapotrzebowanie na dobrej jakości systemy zawieszenia, które pomagały w jeździe motorem, a w przypadku rowerów praktycznie nie istniały. Zaczął więc produkcję elementów amortyzacji, mających poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy rowerowej. We współpracy ze Steve’m Simonsem i Keithem Bontragerem zaprezentował na branżowej imprezie rower z pełną amortyzacją, jednak projekt ten nie spotkał się na początku w przychylnym przyjęciem.

Rock shox

Mimo niepowodzeń Turner wraz z zespołem produkował widelce rowerowe, najpierw w przydomowym warsztacie, z czasem zwiększając produkcję, tak iż cztery lata później twórcy marki przenieśli się do Kalifornii. Do zespołu dołączył Greg Herbold, zdobywca licznych nagród w jeździe górskiej, który został testerem sprzętu oraz rzecznikiem spółki. Herbold stal się pierwszym zdobywcą tytułu mistrza świata w downhillu, który w czasie jazdy poruszał się na rowerze wyposażonym w jeden z pierwszych systemów amortyzacji.

Rock Shox od 2002 roku jest częścią korporacji SRAM. Dostarcza nowoczesne systemy amortyzacji rowerowej, nieustannie dostosowywane do zmieniających się oczekiwań rowerzystów i do wprowadzanych na rynek innowacji technologicznych. Dzięki temu każdy rowerzysta może cieszyć się jazdą nawet w bardzo zróżnicowanym terenie, bez ryzyka utraty panowania nad rowerem czy nadwyrężenia stawów wskutek licznych wstrząsów.

Amortyzatory rowerowe Rock Shox

W rowerze górskim amortyzacja przednia ma ogromne znaczenie – pozwala nie tylko łatwiej pokonywać kolejne przeszkody, ale jest także sposobem na przedłużenie kontaktu przedniego koła z podłożem. Dzięki temu rowerzysta jadący ze średnią czy dużą prędkością ma szansę na większą precyzję manewrowania i możliwość szybkiej reakcji. Amortyzacja przekłada się ponadto na zmniejszenie obciążenia, które negatywnie wpływa na stawy kolarza.

Amortyzatory Rock Shox były jednymi z pierwszych modeli – ich twórcy korzystali z własnego doświadczenia i znajomości oczekiwań rowerzystów uprawiających MTB. Dzięki temu mogli przygotowywać rozwiązania odpowiadające realnym potrzebom fanów jazdy górskiej, zarówno profesjonalistów, jak i osób trenujących amatorsko.

Jak dopasować rodzaj amortyzatora?

Aby amortyzacja spełniała swoje zadania warto zadbać o to, by jej parametry techniczne były dostosowane do potrzeb rowerzysty. Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na zakres skoku – od wartości tej zależy, w jakich warunkach i w jakim stylu jazdy sprawdzi się rower. Pozwala to dopasować amortyzację do typu podłoża, po którym się poruszamy. Konstrukcja ma wpływ na wagę i jakość działania amortyzacji, może też służyć dopasowaniu do stylu jazdy. Rodzaj zastosowanego medium warunkuje przede wszystkim płynność tłumienia drgań – pozwala także lepiej dostosować zakres amortyzacji do danego rodzaju podłoża.

Parametr Rodzaje Opis
Skok Niski (50-60 mm) Spokojne, równomierne tempo jazdy na podłożu bez dużej liczby wyrw i przeszkód. Sprawdza się w rowerach trekkingowych i miejskich.
Średni (50-100 mm) Jazda po terenach o umiarkowanym i dużym zróżnicowaniu. Rowery trekkingowe i miejskie, górskie, crossowe.
Wysoki (do 170 mm) Spokojne, równomierne tempo jazdy na podłożu bez dużej liczby wyrw i przeszkód. Sprawdza się w rowerach trekkingowych i miejskich.
Konstrukcja Teleskopy Amortyzator tworzą dwie rury, z których górna część goleni wsuwa się w dolną. Najpopularniejszy rodzaj konstrukcji.
Dwu- i trzypółkowe Amortyzator dodatkowo usztywniony poprzecznymi łączeniami goleni, tzw. półkami. Popularny w rowerach do DH.
Upside down W tym typie amortyzacji dolne golenie wsuwają się w górne – umożliwia to zastosowanie amortyzacji z hamulcami tarczowymi. Spotykane w rowerach do DH. Często stosowane równocześnie z systemem sztywnej osi – koła wymagają wtedy odpowiedniego rodzaju piast.
Wykorzystanie rury sterowej Drgania tłumione są nie przez golenie, tylko w rurze sterowej – zmniejsza to wagę konstrukcji, zwiększa zaś sztywność amortyzacji.
Stalowa sprężyna Najprostszy rodzaj amortyzacji, w której resoruje sprężyna, natomiast tłumienie jest skutkiem oporu ciernego części konstrukcji.
Medium Elastomery To tworzywo sztuczne działa podobnie jak sprężyna, jednak równocześnie resoruje i tłumi drgania. Pozwala na swobodną regulację i jest mało awaryjne, ale nie sprawdza się w niskich temperaturach.
Elastomer i sprężyna Połączenie działania elastomeru i sprężyny pozwala zwiększyć skok, jednak wiąże się ze wzrostem wagi konstrukcji.
Olej i sprężyna Mocna sprężyna resoruje, a drgania wyciszane są przez olej, który stanowi najlepsze medium tłumiące, wykorzystywane także w samochodach czy motocyklach.
Powietrze Bardzo niska waga. Przy tym rozwiązaniu istnieje konieczność zadbania o niezawodną szczelność, by zapobiec rozprężeniu się powietrza oraz by amortyzacja działała właściwie.
Olej i powietrze Resorowanie – powietrze, tłumienie – olej. Doskonała jakość i wysoka skuteczność, ale również dość wysoka cena.

Dopasowanie amortyzatora do swoich potrzeb powinno być podyktowane stylem jazdy i rodzajem podłoża, po jakim się w głównej mierze poruszamy. Rock Shox dostarcza doskonałej jakości amortyzatory rowerowe o skoku od 80 do 200 mm, dostosowane przede wszystkim do potrzeb osób uprawiających jazdę górską. Sprawdzą się zatem w jeździe przełajowej, enduro i wyczynowej czy w zjazdach. W sklepie Bikester.pl znajdziecie amortyzatory marki Rock Shox o parametrach pozwalających na zapewnienie wysokiego komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Waga amortyzatorów

W ofercie Bikester.pl dostępne są amortyzatory Rock Shox przede wszystkim przeznaczone do rowerów górskich z kołami o średnicy 26’’ oraz 27.5’’ lub 29’’. W przypadku rowerów trekkingowych znajdziecie także amortyzatory kompatybilne z kołami 28’’. Ich waga waha się między 1,5 a 3,5 kilograma – warto pamiętać o tym, że ciężki amortyzator może sprawiać trudność mniej doświadczonym rowerzystom w czasie podjazdów. Lekki amortyzator poprawi komfort jazdy, jednak zazwyczaj, aby zmniejszyć wagę zawieszenia, konieczne jest wykorzystanie specjalnie obrobionych materiałów – wiąże się to z wyższą ceną części.

Rock Shox w asortymencie Bikester.pl

Sklep rowerowy Bikester.pl przygotował szeroki wybór amortyzatorów marki Rock Shox. Ponadto w sklepie znajdziecie także części zamienne oraz akcesoria do samodzielnej konserwacji sprzętu. Dzięki temu możliwe jest zadbanie o stan posiadanej konstrukcji zawieszenia i zmniejszenie jej awaryjności. Dobrze dopasowany, sprawny amortyzator jest nieocenionym elementem wyposażenia roweru na trasach wiodących przez wyboiste drogi, ale sprawdzi się także w przypadku długiej jazdy nawet po średnio zróżnicowanym terenie – tłumienie drgań zmniejsza obciążenia stawów i zapewnia większy komfort jazdy.

Zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem amortyzatorów i innych akcesoriów rowerowych Rock Shox dostępnych w Bikester.pl.Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami: Pon. - Pt.: 10 - 17
22 481 05 01
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 50 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.