Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.


Hamulce V-brake (12 Produkty)

Cel użycia

Wybrany:

Wykonanie

Wybrany:

Marka

Wybrany:

Cena (zł)

  • -
    Wznów

Opinie klientów

Wybrany:
Sortuj
Strona 1 z
1
 
Sortuj
Strona 1 z
1

Hamulce v-brake – dlaczego są tak popularne?

Hamulce v-brake

Wybór hamulców rowerowych powinien być podyktowany przede wszystkim kryterium skuteczności hamowania i bezpieczeństwa, jakie dany rodzaj hamulców może zapewnić. Obecnie na rynku można wybierać spośród wielu typów hamulców, jednak nie każdy z nich nadaje się do wszystkich warunków jazdy. Warto wybrać taki model, by móc w pełni korzystać z każdej wyprawy oraz cieszyć się bezpieczną jazdą.

Wybierz hamulce v-brake i ciesz się jazdą

Wśród popularnych rozwiązań jednym z najczęściej wybieranych są hamulce v-brake, które zresztą spotyka się teraz w większości gotowych modeli rowerów. Dzieje się tak dlatego, że przede wszystkim są to hamulce zapewniające wysoką skuteczność hamowania, dostępne w stosunkowo niskich cenach. To doskonała opcja do jazdy rekreacyjnej oraz amatorskiej, w tym górskiej i trekkingowej.

Mechanizm działania hamulców v-brake opiera się na reakcji klocków hamulcowych – pod wpływem nacisku rowerzysty na cyngiel przy kierownicy uruchamia się linka hamulcowa. Jej naciągnięcie powoduje zaciskanie się klocków hamulcowych na obręczy koła. Zapewnia to dość silne hamowanie, jednak w przypadku uszkodzenia koła czy występowania nierówności na obręczy może być powodem obniżenia skuteczności działania hamulców.

Hamulce v-brake są obecnie najczęściej wybieranym rodzajem hamulców. Wielu amatorów, zwłaszcza mniej obeznanych z tematem, chce wybierać hamulce tarczowe, uważając, że są one najskuteczniejsze. Jednak hamulce tarczowe, choć niewątpliwie umożliwiają modulację siły hamowania i zapewniają skuteczne zatrzymanie koła, nadają się raczej do tras skomplikowanych, zwłaszcza zjazdowych, gdzie modulacja jest kwestią bardzo istotną.

Ze względu na swoją budowę hamulce tarczowe instalowane na piaście koła są trudne do samodzielnej konserwacji. Jeśli więc wybierasz się często na dłuższe trasy, hamulce v-brake jako lżejsze i łatwiejsze do naprawy sprawdzą się lepiej.

V-brake’i na rowerowe wyprawy

W sklepie Bikester.pl znajdziesz hamulce v-brake od wiodących producentów, m.in. od Shimano, Avid, Tektro czy XLC. Nasz sklep zapewnia wybór hamulców wykonanych z lekkich, wytrzymałych materiałów. Zapewniają one doskonałe, skuteczne hamowanie zarówno na równej drodze, w mieście i na drogach utwardzanych, jak również w jeździe górskiej.

Wybierając hamulce dla siebie warto sprawdzić, czy producent zaleca konkretny styl jazdy, w jakim powinny być one używane. Ogólnie rzecz biorąc hamulce v-brake są najpopularniejszym rodzajem hamulców, montowanym w większości rowerów. Ich skuteczność, lekkość i stosunkowo niska awaryjność sprawiły, że rozwiązanie to niemal zastąpiło inne rodzaje hamulców, takie jak cantilever, niegdyś bardzo popularne, obecnie spotykane coraz rzadziej, np. w tanich rowerach do jazdy po mieście czy rekreacyjnie.

Warto jednak wiedzieć, że wadą hamulców v-brake jest obniżona odporność na trudne warunki. Jazda po gęstym błocie czy śniegu może powodować, że między obręczą koła a klockami hamulcowymi nagromadza się cząsteczki błota i brudu, co wpływać będzie na skuteczność i siłę hamowania oraz na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego rozwiązanie to nie jest polecane na trasy, gdzie jest zwiększone ryzyko jazdy po bardzo grząskim, błotnistym terenie lub na głęboki śnieg.

Doskonale sprawdzają się one na suchej nawierzchni, w trudniejszych warunkach pogodowych należy zachować większą ostrożność. Hamulce v-brake łatwo wymienić samodzielnie, nie wymaga to dokonywania specjalnych przeróbek w rowerze. Duża dostępność części i całych zestawów pozwala bez problemu dokonać zakupu. W sklepie Bikester.pl znajdziesz hamulce v-brake najwyższej jakości, przygotowane przez czołowych producentów.Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami: Pon. - Pt.: 10 - 17
022 481 05 01
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 50 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.