Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Mavic Koła szosowe zestawy

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Układ osi

  • Przednie koło 9x100 1
  • Tylne koło 9x130 mm 1

Marka
Mavic

  • Fulcrum 3
  • Mavic 1

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
1 Wybrane filtry:
Wyczyść wszystkie filtry
1 Wybrane filtry:
Marka
Mavic
Wyczyść wszystkie filtry
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Mavic Cosmic SL 40 Zestaw kołowy Clincher Shimano 10/11/12-rz.
Mavic Cosmic SL 40 Zestaw kołowy Clincher Shimano 10/11/12-rz.
Mavic
Cosmic SL 40 Zestaw kołowy Clincher Shimano 10/11/12-rz.
6.255,00 zł
darmowa wysyłka
SALE

Koła szosowe Mavic - aerodynamika dla najbardziej wymagających!

Koła, jako drugi po ramie najważniejszy element roweru, stanowią niewątpliwie jeden z najbardziej kluczowych zakupów dla rowerzysty. Bez względu na to, czy na rower szosowy wsiadamy czysto amatorsko, czy też bierzemy udział w zawodach, dobrze wyprofilowane, dopasowane do wagi roweru i przystosowane do określonej trasy koła będą wpływały na ostateczne osiągi i komfort jazdy. W doborze kół stawia się obecnie na dwa rozwiązania – koła składane przez serwis lub samego kolarza z pojedynczych części dostępnych w sklepach rowerowych. Są też rozwiązania systemowe, w których jeden producent dba o przygotowanie całego koła od początku do końca. Jak spisuje się w tej roli marka Mavic i kiedy warto zainwestować w nowy zestaw kół szosowych?

Koła szosowe Mavic – dlaczego warto stawiać na rozwiązania systemowe?

Każdy może zbudować koło rowerowe z pojedynczych części, kupując osobno piasty, szprychy, obręcze, dętki i opony. To często opcja tańsza, niż tzw. koła systemowe, przygotowane od początku do końca przez jednego producenta i sprzedawane zarówno w pojedynczych sztukach, jak i zestawach. Choć droższe, koła systemowe mają jednak wiele zalet, szczególnie gdy zależy nam na sprawnym jednośladzie. Nawet profesjonalni kolarze korzystają z gotowców!

Wśród kół szosowych Mavic można spotkać zarówno tańsze modele jak i rozwiązania z najwyższej półki cenowej. Różnice będą tu opierały się przede wszystkim na zastosowanych technologiach, jednak idea pozostaje ta sama – koła przygotowywane są w całości z komponentów jednego producenta, dzięki czemu można je zamontować zaraz po zakupie, nie martwiąc się o dodatkowe problemy z dopasowaniem.

Koła systemowe cechuje lepsza aerodynamika, wytrzymałość i niska waga, o którą często trudno w przypadku kół składanych z przypadkowych części. Koła szosowe Mavic od początku posiadają też zadeklarowane przez producenta cechy, na bazie których można dobrać odpowiedni dla siebie model – wybierając jedną z propozycji marki od początku znamy wagę kół, jej limit obciążenia, aerodynamikę czy wykorzystane materiały. Jako jedyne, koła systemowe są też łatwe w zastąpieniu – kupując zestaw kół szosowych Mavic i uszkadzając jedynie jedno z nich z łatwością można dostać ten sam model w wersji pojedynczej i wymienić całe koło, bez poszukiwania części zamiennych.

Zestawy kół szosowych Mavic – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Rower porusza się najsprawniej, gdy obydwa koła są do siebie dopasowane. Doskonale wiedzą to producenci tacy jak Mavic, którzy stawiając na rozwiązania systemowe oferują nie tylko gotowe sztuki kół szosowych, ale przede wszystkim zestawy umożliwiające łatwą wymianę kół w rowerze. Na co jednak zwrócić uwagę podczas zakupów?

  • Wysokość/profil obręczy – im wyższy, tym bardziej aerodynamiczne staje się całe koło. Jeśli jazda ma być szybka i sprawna, a rower w dalszym ciągu lekki, warto postawić tu na obręcze z profilem minimum 40 mm wykonanym z karbonu, który jest niezwykle lekki, a przy tym bardzo wytrzymały. Dobrze dobrane koła poprawią Twoją aerodynamikę, a co za tym idzie, ułatwią utrzymanie stałej prędkości na trasie.
  • Rodzaj opony – wybierając tradycyjne ogumienie musimy pamiętać o dętkach, które podczas jazdy mogą ulegać uszkodzeniu, a dodatkowo zwiększają wagę całego roweru. Droższe modele kół szosowych Mavic stosują więc tzw. opony tubeless, które są znacznie lżejsze niż tradycyjne, a przy tym znacznie łatwiejsze w naprawie przy nagłym przebiciu koła na trasie.
  • Przeznaczenie kół – w ofercie zestawów kół szosowych Mavic znaleźć można zarówno koła wyścigowe, jak i treningowe. Te dedykowane na zawody są zwykle lżejsze, a treningowe bardziej wytrzymałe. Decyzja zależy więc przede wszystkim od tego, jak użytkujemy naszą szosówkę.