Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Aktywne lato - Wszystko do biegania, jazdy na rowerze i pływania

Ładowarki

24 Produkty
pls
Sortuj
 
Strona 1 z
1

Akumulatory i ładowarki stosowane w rowerach elektrycznych

E-rowery cieszą się coraz większą popularnością, choć nadal wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak te jednoślady funkcjonują. Przede wszystkim należy podkreślić, że nie są to tzw. motorowery, w których napęd stanowi samodzielny silnik. W rowerach elektrycznych mamy do czynienia raczej ze wspomaganiem napędu w postaci silnika, który działa jedynie podczas aktywnej jazdy – podczas pedałowania.

Mechanizm ten opiera się na bateriach – specjalnych akumulatorach, które można ładować, by podczas jazdy móc korzystać z elektrycznego silnika. Dzięki temu trudniejsze podjazdy czy dłuższe trasy stają się osiągalne dla wielu osób, które w przeciwnym razie nigdy nie zdecydowałyby się na podjęcie takiej aktywności. W sklepie Bikester.pl można znaleźć szeroki wybór rowerów elektrycznych – wśród akcesoriów do e-rowerów nie mogło więc zabraknąć także akumulatorów oraz ładowarek np. od Bosch, dzięki którym zapewnisz sobie wygodną jazdę w każdych okolicznościach.

Akumulatory do rowerów elektrycznych

Akumulatory do e-rowerów

Jak dobrać baterię do roweru elektrycznego? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej moc oraz technologię wykonania. Zależnie od zastosowanych materiałów na rynku można spotkać baterie:

  • Li-Ion – litowo-jonowe, uznawane za najwydajniejsze (ten typ baterii stosowany jest zazwyczaj w laptopach czy smartfonach),
  • Li-Poly – litowo-polimerowe,
  • Ni-MH – niklowo-metalowo-wodorkowe,
  • Ni-Cd – niklowo-kadmowe,
  • Żelowe.

W Bikester.pl znajdziecie przede wszystkim to pierwsze rozwiązanie – akumulatory do rowerów elektrycznych z baterią litowo-jonową cechują się bardzo dobrym stosunkiem masy do wydajności: są lekkie, a przy tym zapewniają bardzo dobrą moc. Ponadto są bardzo trwałe – akumulatory w rowerach elektrycznych na baterii Li-Ion zachowują bardzo wysoką żywotność nawet po kilkuset cyklach ładowania. Oznacza to, że bateria sprawdza się przez długi czas i nie trzeba jej często zmieniać na nowsze modele. Z tego powodu warto zainwestować właśnie w ten typ akumulatora.

Niezawodna jazda – ładowarka do rowerów elektrycznych

Żeby móc korzystać z dobrej jakości baterii niezbędne jest dopasowanie także ładowarki. Baterie te działają na zasadzie akumulatora – należy więc po prostu pamiętać o regularnym lub bieżącym ładowaniu ich przed planowaną trasą, tak by nie dać się zaskoczyć w połowie drogi brakiem wspomagania. Oczywiście rower elektryczny i bez tego pojedzie dalej, jednak jeśli zależy nam na korzystaniu z silnika, warto o tym pamiętać wcześniej, by móc cieszyć się komfortem nieco łatwiejszej jazdy.

W sklepie Bikester.pl znajdziecie różne modele ładowarek do rowerów elektrycznych – wybierając odpowiedni typ urządzenia koniecznie sprawdźcie, czy jest on kompatybilny z danym rodzajem akumulatora! Niektóre ładowarki są wyposażone w adaptery, umożliwiające używanie ich dla różnych modeli akumulatorów – to praktyczne rozwiązanie, jeśli posiadamy kilka rowerów z różnymi rodzajami baterii, ponieważ nie trzeba wówczas kupować kilku ładowarek.

Warto też zwrócić uwagę, czy producent wyposażył ładowarkę w kable i przejściówki – niekiedy należy samodzielnie dokupić odpowiednie dodatkowe akcesoria, czasem są one załączone w komplecie.

Akcesoria do ładowarek i akumulatorów

Istotne jest prawidłowe przechowywanie zarówno akumulatorów do rowerów elektrycznych, jak i samych ładowarek. W ten sposób zwiększamy ich żywotność i chronimy je przed uszkodzeniami czy spadkiem wydajności wskutek przechowywania w niewłaściwych warunkach.

W sklepie Bikester.pl dostępne są ochraniacze na akumulatory (osłony montowane bezpośrednio przy akumulatorze znajdującym się na ramie roweru) oraz torby do przewożenia ich na bagażniku rowerowym. Osłony na akumulator są wykonane z neoprenu, zapewniają więc ochronę nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi czy brudem, ale także przed wodą – dzięki temu można cieszyć się jazdą na rowerze elektrycznym nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes