Bikester - sklep rowerowy online
Witamy rowerową jesień
Ketten
Łańcuchy do wszystkich układów napędowych
Zadaniem łańcucha jest przeniesienie energii z pedałów na napęd na tylnym kole. Łańcuchy nie tylko muszą być odporne na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe, ale muszą również być dostatecznie wytrzymałe, by radzić sobie z nieustannym naprężeniem i obciążeniami. Łańcuchy do rowerów elektrycznych mogą być nieco bardziej trwałe niż te tradycyjne, jednak nie różnią się znacząco, gdyż siła wywierana na łańcuch w przypadku pedałowania ze wspomaganiem i bez jest zbliżona. Wybierając modele wykonane z wytrzymałych materiałów, o nowoczesnej konstrukcji możemy mieć pewność, że będą nam długo służyć. Niemniej na ogół łańcuchy wymagają wymiany po przejechaniu 1900 – 3800 km. Przy zakupie łańcucha ważne jest, by upewnić się, że pasuje on do liczby przełożeń zastosowanych w tylnym kole. Dzięki temu będzie on kompatybilny ze wszystkimi pozostałymi komponentami.

Łańcuchy do rowerów elektrycznych

6 Artykuł
Filtr
Resetuj

Przeznaczenie

 • Miasto 5
 • Turystycznie  5
 • Dojazdy do pracy 4
 • MTB 3

System kompatybilności

 • 11-biegowy 3
 • 9-rzęd. 1
 • jednobiegowy 1
 • przerzutka w piaście 2

Cena

do

Opinie klientów

 • 1
 • 2
 • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Shimano CN-E8000 Łańcuch do rowerów elektrycznych 11-biegowy łańcuch 116 ogniw
Shimano CN-E8000 Łańcuch do rowerów elektrycznych 11-biegowy łańcuch 116 ogniw
Shimano
CN-E8000 Łańcuch do rowerów elektrycznych 11-biegowy łańcuch 116 ogniw
MSRP 278,99 zł 249,00 zł
- 10 %
Shimano CN-E8000 Łańcuch rowerowy do roweru elektrycznego 11-biegowy 138 ogniw łańcucha
Shimano CN-E8000 Łańcuch rowerowy do roweru elektrycznego 11-biegowy 138 ogniw łańcucha
Shimano
CN-E8000 Łańcuch rowerowy do roweru elektrycznego 11-biegowy 138 ogniw łańcucha
MSRP 323,99 zł 229,00 zł
- 29 %
Wippermann Connex 7E8 Łańcuch rowerowy 7 biegów
Wippermann Connex 7E8 Łańcuch rowerowy 7 biegów
Wippermann
Connex 7E8 Łańcuch rowerowy 7 biegów
MSRP 145,99 zł 99,00 zł
 • Warianty: 124 ogniwa136 ogniwa
- 32 %
Shimano CN-E6070 Łańcuch rowerowy Rower elektryczny 9-rzędowy, srebrny
Shimano CN-E6070 Łańcuch rowerowy Rower elektryczny 9-rzędowy, srebrny srebrny
Shimano
CN-E6070 Łańcuch rowerowy Rower elektryczny 9-rzędowy, srebrny
MSRP 173,99 zł 99,00 zł
 • Warianty: 138 ogniwa
- 43 %
Wippermann Connex 11sE Łańcuch rowerowy 11-rz.
Wippermann Connex 11sE Łańcuch rowerowy 11-rz.
Wippermann
Connex 11sE Łańcuch rowerowy 11-rz.
MSRP 352,99 zł od 299,00 zł
 • Warianty: 124 ogniwa136 ogniwa
- 15 %
Wippermann Connex 1E8 Łańcuch rowerowy 1/2” x 1/8"
Wippermann Connex 1E8 Łańcuch rowerowy 1/2” x 1/8"
Wippermann
Connex 1E8 Łańcuch rowerowy 1/2” x 1/8"
MSRP 159,99 zł 139,00 zł
 • Warianty: 132 ogniwa136 ogniwa
- 13 %

Łańcuchy do rowerów elektrycznych - podstawa sprawnego napędu!

Łańcuch to nieodłączny element napędu rowerowego, który dla fanów jednośladu może wydawać się najprostszym w budowie i działaniu elementem całej konstrukcji roweru. Jego zadaniem jest przenoszenie obciążenia z pedałów na napęd na tylnym kole i generowanie prędkości z pomocą siły mięśni. Aby jednak łańcuchy rowerowe mogły działać prawidłowo, warto nie tylko właściwie dobrać je do konkretnego rodzaju roweru, ale i konserwować tak, by działały jak najdłużej. Te stosowane w rowerach elektrycznych mogą być szczególnie wrażliwe na uszkodzenia podczas jazdy. Jak dopasować właściwy, by działał sprawnie jak najdłużej?

Łańcuchy rowerowe – kluczowy element napędu

Łańcuch to jedna z tych części, które w rowerze zużywają się najszybciej. Szczególnie zauważalne jest to w rowerach, które używane są do jazdy praktycznie codzienne, a obecnie także w rowerach elektrycznych, które poruszają się często ze znacznie większą mocą niż klasyczne jednoślady. Podczas swojej pracy łańcuch wyciąga się, co jest naturalnym zachowaniem, jednak dla optymalnej pracy i przenoszenia obciążenia powinien być zawsze w najlepszej formie. Jak o to zadbać? Wymieniając łańcuch na nowy, gdy ten zacznie głośno pracować czy przeskakiwać pomiędzy zębatkami. Źle dopasowany łańcuch może nie tylko się zerwać w najmniej oczekiwanym momencie, ale też uszkodzić kasetę i korbę, które znacznie trudniej wymienić. Nowy łańcuch nie może być jednak wyborem przypadkowym – producenci nie bez powodu dzielą je na kategorie, tworząc łańcuchy dedykowane do rowerów elektrycznych, górskich czy miejskich. Przykładem są choćby dedykowane rowerom elektrycznym łańcuchy marki KMC.

Łańcuch a rowery elektryczne – o czym warto pamiętać?

Rower elektryczny porusza się ze znacznie większą mocą niż standardowy rower miejski, a łańcuch jest w nim wykorzystywany nie tylko w trakcie pedałowania, ale i przez napęd elektryczny. Praca, jaką wykonuje podczas jazdy jest więc znacznie większa, co przekłada się często na skróconą żywotność samego łańcucha. Zadbanie o to, by był zawsze w najlepszym stanie to klucz do wydajnej i bezpiecznej jazdy na każdej trasie. Jak kupić nowy łańcuch? W przypadku rowerów elektrycznych uwagę zwracamy przede wszystkim na kategorię łańcucha. Z perspektywy geometrii rower elektryczny może nie różnić się znacząco od standardowego, jednak łańcuch musi tu być naprawdę wysokiej jakości. Te najtańsze, z supermarketu, z pewnością nie sprawdzą się tu jako rozwiązanie na dłużej. 

Jak wymienić łańcuch w rowerze i zadbać o właściwe przenoszenie obciążenia?

Jednym z kluczowych punktów, o których warto pamiętać podczas wymiany łańcucha rowerowego jest jego długość. Ta, dopasowana do wielkości roweru, zastosowanej kasety i samego napędu będzie w największym stopniu przekładała się na przenoszenie obciążenia i osiągane wyniki na rowerze. Zbyt krótki łańcuch zerwie się zbyt szybko i nie pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości kasety. Zbyt długi? Spadnie po każdej zmianie biegów. W przypadku rowerów elektrycznych, które poruszają się z większą mocą, kwestia ta jest jeszcze istotniejsza – łańcuch musi pracować tu perfekcyjnie.

W Bikester.pl zadbaliśmy o to, by zarówno amatorzy klasycznych jednośladów, jak i wielbiciele napędu elektrycznego mogli z powodzeniem dopasować właściwy łańcuch do swojego roweru i postawić nie tylko na optymalny rozmiar, ale przede wszystkim wysoką jakość wykonania samego łańcucha. W idealnej sytuacji dobry łańcuch powinien bez problemu przetrwać w rowerze sezon, często udaje się wyciągnąć z nich nawet kilka lat jazdy. Odpowiednio dopasowany i zakonserwowany powinien pracować bez zarzutów nawet przy dużych prędkościach osiąganych na e-bike.