Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Tarcze hamulcowe

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Przeznaczenie

  • Cyclocross 1
  • Endurance 1
  • Gravel 1
  • Szosa 1

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
GALFER BIKE Wave Fixed Tarcza hamulca drogowego CL 1,8 mm
GALFER BIKE Wave Fixed Tarcza hamulca drogowego CL 1,8 mm
GALFER BIKE
Wave Fixed Tarcza hamulca drogowego CL 1,8 mm
MSRP 272,99 zł 239,00 zł
  • Warianty: 160mm
- 12 %
SALE

Tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe występują zarówno w rowerach wyposażonych w hamulce hydrauliczne, jak i mechaniczne. Są elementem bezpośrednio wpływającym na skuteczność działania całego systemu hamulcowego – decydują o tym, jak szybko kierujący będzie w stanie zatrzymać jednoślad oraz o tym, jak dużą kontrolę nad pojazdem będzie mieć w trakcie hamowania.

Tarcze hamulcowe

Przeznaczenie tarcz hamulcowych

By mieć pewność, że zakupione tarcze będą właściwie pełnić swoją funkcję, konieczne jest nie tylko upewnienie się co do jakości ich wykonania, lecz także ich właściwe dopasowanie do typu roweru, przy którym mają być zamontowane. Dostępnych jest wiele różnych modeli dostosowanych do kolarstwa górskiego i przełajowego, cross country, trekkingu oraz kolarstwa w typie enduro. Producenci części i akcesoriów rowerowych posiadają w swoim katalogu także tarcze hamulcowe przeznaczone dla osób wykorzystujących jednoślady do codziennej jazdy po mieście.

Rodzaje tarcz hamulcowych

Na rynku części i akcesoriów rowerowych dostępnych jest wiele rodzajów tarcz hamulcowych. Do ich podziału można zastosować następujące kryteria: opcja montażu systemu, średnica tarczy oraz jej model.

  • Opcje montażu systemu

Z uwagi na opcje montażu systemu można wymienić cztero-, pięcio- i sześciootworowe tarcze hamulcowe oraz tarcze stosujące system Center Lock. Najbardziej powszechnymi są bez wątpienia tarcze z sześcioma otworami, szeroko reprezentowany jest także model Center Lock.

  • Średnica

Rowerowe tarcze hamulcowe dostępne są w różnych wymiarach – 140, 160, 180, 200, 203, 220 i 223 milimetrów średnicy. Do najpopularniejszych zaliczają się tarcze o obwodzie 180 i 160 milimetrów.

  • Model

Tarcze hamulcowe można podzielić również z uwagi na model. Taką samą popularnością wśród właścicieli rowerów cieszą się tarcze jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe. Dostępny jest również model trzyczęściowy, jest on jednak stosunkowo rzadki.

Tarcze hamulcowe wykonane są najczęściej ze stali i stali nierdzewnej, rzadziej z aluminium. W wypadku modeli dwu- oraz trzyczęściowych powszechne jest łączenie metali, przede wszystkim elementów wykonanych ze stali z elementami stworzonymi z aluminium.

Producenci tarcz hamulcowych

W ofercie sklepu Bikester znajdują się tarcze hamulcowe wiodących producentów części i akcesoriów rowerowych, między innymi Magura, Shimano oraz SRAM.