Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Kierownice Dirt i BMX

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Kierownice do rowerów Dirt i BMX

Kierownica to element roweru, bez którego nie zajedziemy zbyt daleko. To dzięki niej można obierać określony kierunek i prowadzić rower wyznaczonym ścieżkami. Jednak to nie jedyne zadanie kierownic, zwłaszcza modeli do rowerów typu Dirt i BMX.

Kierownice BMX i Dirt są przeznaczone przede wszystkim do ekstremalnej jazdy w trudnych warunkach. Ich prosty lub lekko wygięty kształt wpływa na bezpieczeństwo jadącej na rowerze BMX osoby oraz umożliwia im wykonywanie skomplikowanych ruchów kierownicą, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej stabilizacji.

Kierownice dirt i BMX

Dlaczego kierownice BMX?

Kierownicę typu BMX trudno jest nie zauważyć, gdyż wyróżnia się ona niskim ułożeniem. Zazwyczaj rowery BMX mają niską ramę, dlatego też niezbędne jest dopasowanie odpowiedniej konstrukcji do nawigacji, aby możliwe było swobodne kierowanie rowerem podczas jazdy.

W sklepie Bikester.pl posiadamy dwa typy kierownicy BMX, wykonanych z aluminium, stali nierdzewnej lub włókna szklanego. Pierwszy z nich to jedna zgięta rurka, uzupełniona o poprzeczkę wzmacniającą. Drugi typ kierownicy jest już bardziej rozbudowany, gdyż jej czteroczęściowa konstrukcja jest wykonana z dwóch krótkich rurek, połączonych ze sobą poprzeczkami.

Kierownice Dirt – czym się wyróżniają?

Kierownice typu Dirt np. Truvativ od swoim wyglądem najbardziej przypominają tradycyjne kierownice rowerów miejskich. Są niemal całe proste, a niektóre modele uzupełnione są w mniejsze gięcie. Doskonale sprawdzają się do jazdy w przestrzeni miejskiej po drogach asfaltowych, pozwalając rowerzyście na dokładne obserwowanie drogi.

Kierownice Dirt znajdują jednak swoje zastosowanie w rowerach tego samego typu, czyli jednośladów przeznaczonych do wykonywania ekstremalnych manewrów. Rowery Dirt wymagają odpowiedniego wyposażenia, aby w trakcie jazdy i ćwiczeń akrobacji rowerzysta miał pełną kontrolę nad swoją maszyną, unikając tym samym ryzyka upadku i kontuzji.

Kierownice Dirt i BMX do rowerów w sklepie Bikester.pl

W wyborze idealnej kierownicy BMX i Dirt ogromne znaczenie odgrywa szerokość oraz wysokość, oraz gięcie kierownicy. W ofercie sklepu Bikester każdy znajdzie kierownicę rowerową dopasowaną do konkretnego modelu roweru i indywidualnych wymagań w trakcie jazdy.