Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Zestawy naprawcze

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Zestawy naprawcze do opon rowerowych

Każdy, nawet najbardziej wprawiony kolarz obawia się, że na długiej trasie prędzej czy później spotka się z problemem przebitej opony. Niezależnie od rodzaju roweru, jakim się poruszasz, szerokości opon czy jakości dętek, trafiając na ostry przedmiot na podłożu możesz dość szybko utracić ciśnienie w kołach i utknąć, poszukując łatwej drogi powrotu do domu. Doświadczony zawodnik będzie oczywiście woził zapasową dętkę i zestaw naprawczy do opon rowerowych za sobą. Prosta naprawa na trasie pozwalająca na pokonanie trasy powrotnej na pełnym kole? Przy drobnych uszkodzeniach dętki to naprawdę proste.

Zestawy naprawcze do rowerów

Zestawy do naprawy opon rowerowych: co będzie potrzebne na trasie?

Jeśli zabezpieczasz się na wypadek przebicia opony podczas dłuższych wyjazdów rowerowych, gotowe zestawy naprawcze do opon rowerowych będą pierwszym elementem wyposażenia, jaki powinien znaleźć się w Twoim plecaku lub saszetce podsiodłowej zamocowanej w rowerze. Odpowiednio przygotowane nie wymagają dodatkowych narzędzi do obsługi roweru, przycinania łatek czy oczyszczania dętki, dlatego sprawdzą się przy drobnych naprawach w każdych warunkach, nawet pośrodku lasu lub poboczu ruchliwej drogi.

Proste zestawy do naprawy opon rowerowych

Podróżując na rowerze nikt nie planuje awarii, które wykluczą możliwość bezpiecznego powrotu do domu i konieczność szukania innych środków transportu. Z prostymi zestawami do naprawy opon rowerowych możesz jednak znacząco obniżyć ryzyko napotkania takich usterek – w zależności od budowy roweru, szybkie ustawienie go w pozycji odwróconej, zdjęcie koła i opony, odnalezienie dziurawego punktu dętki i zaklejenie go nie powinno zająć wprawnym kolarzom więcej, niż kilkanaście minut. Na tę okazję warto przygotować się też w domu, trenując zdejmowanie koła i opony oraz ich ponowne zakładanie. Pamiętaj jednak, że w naglącej sytuacji sam zestaw naprawczy nie wystarczy.

W plecaku rowerowego podróżnika powinno znaleźć się kilka dodatkowych narzędzi i akcesoriów, które ułatwią prace przy przebitej dętce. Podstawą będzie oczywiście zapasowa dętka, bo gdy zdarzy się duże pęknięcie, zalepienie go łatkami z zestawu do naprawy opon rowerowych może być zwyczajnie niemożliwe. Wymiana dętki zajmuje też często znacznie mniej czasu, niż znalezienie miejsca przebicia koła. Pamiętaj także o zabraniu pompki – bez względu na sposób naprawy koła na trasie, po jego przebiciu utracisz sporo ciśnienia i jego uzupełnienie będzie konieczne, aby ruszyć w dalszą trasę. Pompka rowerowa okaże się zbędna tylko w sytuacjach, gdy usterkę naprawiasz w pobliżu stacji benzynowej i możesz skorzystać z tamtejszych pompek samochodowych.

Zestawy do naprawy opon rowerowych w Bikester.pl

W naszej ofercie akcesoriów i dodatkowego wyposażenia rowerowego znajdziesz wszystko, czego można potrzebować przy szybkich naprawach niewielkich usterek dętki. Zestawy do naprawy opon rowerowych zawierają m.in. klej, łatki, kawałek papieru ściernego oraz dodatkowe łopatki, które ułatwiają wyrównywanie opony, przygotowanie jej do klejenia i prawidłowe na niesienie łatki. W większych zestawach pojawiają się często dodatkowo łyżki do opon, których nie da się zdjąć i zamontować ręcznie oraz uszczelniacze do dętek, dla osób korzystających z systemów tubeless.

Wybierając odpowiedni zestaw zwróć oczywiście uwagę na jego zawartość i ilość dostępnych przyborów, ale też jakość ich wykonania. Nie szukając przykładów daleko, zestawy z gotowymi wyciętymi łatkami oraz klejem w tubce są nieco trudniejsze w użyciu, ale jednocześnie skuteczniejsze niż te z łatką samoprzylepną, idealną tylko wtedy, gdy musimy przeprowadzić naprawę wyjątkowo szybko (np. w warunkach deszczowych).