Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

RockShox Amortyzatory

3 Artykuł
Filtr
Resetuj

Przeznaczenie

 • Downhill/Freeride 1
 • Enduro 1
 • Kolarstwo All Mountain / Przełajowe 1
 • Maraton / XC 1
 • Tour / Cross Country 1

Rozmiar koła w cale/-i

cale/-i
cale/-i

Skok zawieszenia w mm

mm
mm

Rodzaj hamulców

 • dysk (Post Mount) 1
 • dysk (standard międzynarodowy) 2

Marka
RockShox

 • RockShox 3

Seria

 • RockShox 35 Gold 1
 • RockShox PIKE 1
 • RockShox Yari 1

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
1 Wybrane filtry:
Wyczyść wszystkie filtry
1 Wybrane filtry:
Marka
RockShox
Wyczyść wszystkie filtry
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
RockShox Pike Ultimate Charger 3 RC2 Widelec 27,5" Boost 140 mm 44 mm DebonAir+ Tapered, czarny
RockShox Pike Ultimate Charger 3 RC2 Widelec 27,5" Boost 140 mm 44 mm DebonAir+ Tapered, czarny
RockShox
Pike Ultimate Charger 3 RC2 Widelec 27,5" Boost 140 mm 44 mm DebonAir+ Tapered, czarny
MSRP 5.359,00 zł 4.369,00 zł
darmowa wysyłka
- 18 %
SALE
RockShox Yari RC Widelec amortyzowany 27.5" Boost 160mm TPR 46mm DebonAir, czarny
RockShox Yari RC Widelec amortyzowany 27.5" Boost 160mm TPR 46mm DebonAir, czarny
RockShox
Yari RC Widelec amortyzowany 27.5" Boost 160mm TPR 46mm DebonAir, czarny
MSRP 2.839,00 zł 2.669,00 zł
darmowa wysyłka
SALE
RockShox 35 Gold RL Widelec amortyzowany 29" Boost 100mm 44mm DebonAir, czarny
RockShox 35 Gold RL Widelec amortyzowany 29" Boost 100mm 44mm DebonAir, czarny
RockShox
35 Gold RL Widelec amortyzowany 29" Boost 100mm 44mm DebonAir, czarny
MSRP 2.549,00 zł 1.729,00 zł
darmowa wysyłka
- 32 %
SALE

Amortyzatory Rock Shox w Bikester.pl

Marka Rock Shox powstała w 1989 roku z inicjatywny Paula Turnera w Boulder w stanie Colorado w Stanach Zjednoczonych. Turner od młodości fascynował się motocyklami – sam brał udział w wyścigach, a kiedy miał zaledwie 18 lat rozpoczęła działalność jego pierwsza firma, sprzedająca części do motorów. Przez kolejne lata zdobywał doświadczenie między innymi w zakładach Hondy, gdzie zainteresował się projektowaniem i ulepszaniem systemów zawieszenia i amortyzacji dla motocykli.

Rozwój marki Rock Shox

W latach 80. Turner zaczął wyczynowo jeździć rowerem górskim, jednak dostrzegał duże zapotrzebowanie na dobrej jakości systemy zawieszenia, które pomagały w jeździe motorem, a w przypadku rowerów praktycznie nie istniały. Zaczął więc produkcję elementów amortyzacji, mających poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy rowerowej. We współpracy ze Steve’m Simonsem i Keithem Bontragerem zaprezentował na branżowej imprezie rower z pełną amortyzacją, jednak projekt ten nie spotkał się na początku w przychylnym przyjęciem.

Rock shox

Mimo niepowodzeń Turner wraz z zespołem produkował widelce rowerowe, najpierw w przydomowym warsztacie, z czasem zwiększając produkcję, tak iż cztery lata później twórcy marki przenieśli się do Kalifornii. Do zespołu dołączył Greg Herbold, zdobywca licznych nagród w jeździe górskiej, który został testerem sprzętu oraz rzecznikiem spółki. Herbold stal się pierwszym zdobywcą tytułu mistrza świata w downhillu, który w czasie jazdy poruszał się na rowerze wyposażonym w jeden z pierwszych systemów amortyzacji.

Rock Shox od 2002 roku jest częścią korporacji SRAM. Dostarcza nowoczesne systemy amortyzacji rowerowej, nieustannie dostosowywane do zmieniających się oczekiwań rowerzystów i do wprowadzanych na rynek innowacji technologicznych. Dzięki temu każdy rowerzysta może cieszyć się jazdą nawet w bardzo zróżnicowanym terenie, bez ryzyka utraty panowania nad rowerem czy nadwyrężenia stawów wskutek licznych wstrząsów.

Amortyzatory rowerowe Rock Shox

W rowerze górskim amortyzacja przednia ma ogromne znaczenie – pozwala nie tylko łatwiej pokonywać kolejne przeszkody, ale jest także sposobem na przedłużenie kontaktu przedniego koła z podłożem. Dzięki temu rowerzysta jadący ze średnią czy dużą prędkością ma szansę na większą precyzję manewrowania i możliwość szybkiej reakcji. Amortyzacja przekłada się ponadto na zmniejszenie obciążenia, które negatywnie wpływa na stawy kolarza.

Amortyzatory Rock Shox były jednymi z pierwszych modeli – ich twórcy korzystali z własnego doświadczenia i znajomości oczekiwań rowerzystów uprawiających MTB. Dzięki temu mogli przygotowywać rozwiązania odpowiadające realnym potrzebom fanów jazdy górskiej, zarówno profesjonalistów, jak i osób trenujących amatorsko.

Jak dopasować rodzaj amortyzatora?

Aby amortyzacja spełniała swoje zadania warto zadbać o to, by jej parametry techniczne były dostosowane do potrzeb rowerzysty. Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na zakres skoku – od wartości tej zależy, w jakich warunkach i w jakim stylu jazdy sprawdzi się rower. Pozwala to dopasować amortyzację do typu podłoża, po którym się poruszamy. Konstrukcja ma wpływ na wagę i jakość działania amortyzacji, może też służyć dopasowaniu do stylu jazdy. Rodzaj zastosowanego medium warunkuje przede wszystkim płynność tłumienia drgań – pozwala także lepiej dostosować zakres amortyzacji do danego rodzaju podłoża.

Parametr Rodzaje Opis
Skok Niski (50-60 mm) Spokojne, równomierne tempo jazdy na podłożu bez dużej liczby wyrw i przeszkód. Sprawdza się w rowerach trekkingowych i miejskich.
Średni (50-100 mm) Jazda po terenach o umiarkowanym i dużym zróżnicowaniu. Rowery trekkingowe i miejskie, górskie, crossowe.
Wysoki (do 170 mm) Spokojne, równomierne tempo jazdy na podłożu bez dużej liczby wyrw i przeszkód. Sprawdza się w rowerach trekkingowych i miejskich.
Konstrukcja Teleskopy Amortyzator tworzą dwie rury, z których górna część goleni wsuwa się w dolną. Najpopularniejszy rodzaj konstrukcji.
Dwu- i trzypółkowe Amortyzator dodatkowo usztywniony poprzecznymi łączeniami goleni, tzw. półkami. Popularny w rowerach do DH.
Upside down W tym typie amortyzacji dolne golenie wsuwają się w górne – umożliwia to zastosowanie amortyzacji z hamulcami tarczowymi. Spotykane w rowerach do DH. Często stosowane równocześnie z systemem sztywnej osi – koła wymagają wtedy odpowiedniego rodzaju piast.
Wykorzystanie rury sterowej Drgania tłumione są nie przez golenie, tylko w rurze sterowej – zmniejsza to wagę konstrukcji, zwiększa zaś sztywność amortyzacji.
Stalowa sprężyna Najprostszy rodzaj amortyzacji, w której resoruje sprężyna, natomiast tłumienie jest skutkiem oporu ciernego części konstrukcji.
Medium Elastomery To tworzywo sztuczne działa podobnie jak sprężyna, jednak równocześnie resoruje i tłumi drgania. Pozwala na swobodną regulację i jest mało awaryjne, ale nie sprawdza się w niskich temperaturach.
Elastomer i sprężyna Połączenie działania elastomeru i sprężyny pozwala zwiększyć skok, jednak wiąże się ze wzrostem wagi konstrukcji.
Olej i sprężyna Mocna sprężyna resoruje, a drgania wyciszane są przez olej, który stanowi najlepsze medium tłumiące, wykorzystywane także w samochodach czy motocyklach.
Powietrze Bardzo niska waga. Przy tym rozwiązaniu istnieje konieczność zadbania o niezawodną szczelność, by zapobiec rozprężeniu się powietrza oraz by amortyzacja działała właściwie.
Olej i powietrze Resorowanie – powietrze, tłumienie – olej. Doskonała jakość i wysoka skuteczność, ale również dość wysoka cena.

Dopasowanie amortyzatora do swoich potrzeb powinno być podyktowane stylem jazdy i rodzajem podłoża, po jakim się w głównej mierze poruszamy. Rock Shox dostarcza doskonałej jakości amortyzatory rowerowe o skoku od 80 do 200 mm, dostosowane przede wszystkim do potrzeb osób uprawiających jazdę górską. Sprawdzą się zatem w jeździe przełajowej, enduro i wyczynowej czy w zjazdach. W sklepie Bikester.pl znajdziecie amortyzatory marki Rock Shox o parametrach pozwalających na zapewnienie wysokiego komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Waga amortyzatorów

W ofercie Bikester.pl dostępne są amortyzatory Rock Shox przede wszystkim przeznaczone do rowerów górskich z kołami o średnicy 26’’ oraz 27.5’’ lub 29’’. W przypadku rowerów trekkingowych znajdziecie także amortyzatory kompatybilne z kołami 28’’. Ich waga waha się między 1,5 a 3,5 kilograma – warto pamiętać o tym, że ciężki amortyzator może sprawiać trudność mniej doświadczonym rowerzystom w czasie podjazdów. Lekki amortyzator poprawi komfort jazdy, jednak zazwyczaj, aby zmniejszyć wagę zawieszenia, konieczne jest wykorzystanie specjalnie obrobionych materiałów – wiąże się to z wyższą ceną części.

Rock Shox w asortymencie Bikester.pl

Sklep rowerowy Bikester.pl przygotował szeroki wybór amortyzatorów marki Rock Shox. Ponadto w sklepie znajdziecie także części zamienne oraz akcesoria do samodzielnej konserwacji sprzętu. Dzięki temu możliwe jest zadbanie o stan posiadanej konstrukcji zawieszenia i zmniejszenie jej awaryjności. Dobrze dopasowany, sprawny amortyzator jest nieocenionym elementem wyposażenia roweru na trasach wiodących przez wyboiste drogi, ale sprawdzi się także w przypadku długiej jazdy nawet po średnio zróżnicowanym terenie – tłumienie drgań zmniejsza obciążenia stawów i zapewnia większy komfort jazdy.

Zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem amortyzatorów i innych akcesoriów rowerowych Rock Shox dostępnych w Bikester.pl.