Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Oferty na lato - Koszystaj z pięknej pogody za mniej

DARTMOOR

146 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 76
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 11
 • 1
 • 0
 • 11
 • 1
 • 0
 • 0
 • 32
 • 0
 • 4
 • 0
 • 2
 • 2
 • 0
Dartmoor
DARTMOOR

Dartmoor - Ride your way

Dla twórców Dartmoor jazda na rowerze górskim jest czymś więcej niż sportem. To jest ich styl życia, miejsce, w którym ważne emocje mogą się uzewnętrznić i mogą powstać przyjaźnie na całe życie. Niezbędne są do tego rowery z niezawodnymi częściami, gdyż to właśnie jest najważniejsze w jeździe. Dlatego ta polska marka ma oprócz własnych rowerów hardtail i fully szeroką gamę części w swoim asortymencie. Od gryfów, poprzez kierownicę i mostki, aż po siodełka do rowerów Dirt można polegać na produktach Dartmoor i wybierać spośród wielu wariantów kolorystycznych, nadając własnemu rowerowi nieco więcej osobowości.

Sortuj
 
Strona 1 z
3

Części rowerowe od Dartmoor

Zgodnie z poglądami twórców marki Dartmoor jazda górska to bardziej styl życia niż okazjonalna rozrywka. Pozwala być blisko natury, spędzać czas z przyjaciółmi, podróżować a także stawiać czoła własnym ograniczeniom i nieustannie poprawiać swoje umiejętności. Marka tworzy ramy i inne części rowerowe do rowerów do jazdy BMX, dirt i street, 4X oraz freeride i downhill. Sponsorując zawodników Dartmoor stworzyło również mocny zespół dirt w Polsce.

Części dostarczane przez markę mają zapewnić rowerzyście pewność w trasie, większe bezpieczeństwo oraz satysfakcję płynącą z pokonywania kolejnych przeszkód. Ponieważ twórcy marki sami są także pasjonatami jazdy, doskonale znają oczekiwania i pragnienia swoich klientów – dzięki temu mogą zagwarantować im akcesoria, które podniosą komfort jazdy i dostarczą jeszcze większej frajdy z każdym backflipem czy podczas wykonywania innych trików.

Dartmoor pedały rowerowe

Produkty Dartmoor w Bikester.pl

W jeździe górskiej o charakterze wyczynowym, w tym w kolarstwie grawitacyjnym, liczą się zarówno wytrzymałość, jak i prędkość. Marka Dartmoor stawia sobie za cel przygotowanie takich części, które sprawdzą się niezależnie od warunków. Dyscypliny kolarstwa ekstremalnego uprawiane są na rożnych trasach – naturalnych oraz sztucznie przygotowanych. Trasy te charakteryzują się zawsze silnym nachyleniem oraz obecnością licznych przeszkód: ostrych zakrętów, muld, skoczni itp.

Przeszkody na trasie stanowią nie tylko wyzwanie do pokonania, ale również pretekst do wykonania akrobacji, skoków i sztuczek – przed kolarzem stoi wówczas trudne zadanie prawidłowego i efektownego wykonania triku, a jednocześnie zachowania bezpieczeństwa. Jakie części rowerowe mają kluczowe znaczenie dla bezpiecznej jazdy oraz pokonywania kolejnych ograniczeń?

Pedały rowerowe

W jeździe grawitacyjnej pedały i kierownica stanowią główne punkty podparcia – dlatego wybór pedałów rowerowych jest istotnym elementem procesu personalizacji jednośladu. Zwracają na to uwagę również producenci rowerów, dlatego podczas zakupu jednośladu do tego typu jazdy często otrzymuje się produkt bez pedałów, tak by można było samodzielnie je dopasować.

Pedały do jazdy dirt czy freeride i downhill cechują się nieco większymi rozmiarami niż modele do jazdy trekkingowej, turystycznej lub all mountain. Są to zazwyczaj pedały platformowe – ze względów bezpieczeństwa systemy zatrzaskowe są rzadko wybierane w tych odmianach kolarstwa. Marka Dartmoor proponuje swoim klientom szeroki wybór pedałów dostępnych w kilku edycjach.

 • Fever – niezwykle lekkie pedały wykonane z aluminium kutego na zimno. Płaski, dość wąski profil. Oś wykonana jest ze stali chromowo-molibdenowej, zapewniającej większą wytrzymałość. Idealną rotację zapewniają specjalnie tłoczone łożyska. Pedały rowerowe z linii Fever posiadają po 8 bolców, które można łatwo wymontować. Atrakcyjne, żywe kolory dodają energetyzującego wyglądu.
 • Stream – lekkie pedały odlewane ciśnieniowo, zapewniające doskonałą przyczepność i wysoką wytrzymałość. Oś ze stali chromowo-molibdenowej. Łożyska kulkowe. 6 bolców na każdą połowę pedału z możliwością demontażu. W wersji Stream Pro można otrzymać ten sam model, ale wyposażony w łożyska tłoczone. Atrakcyjny profil i mocne kolory.
 • Candy – niezwykle lekkie pedały wykonane z nylonu. Wyposażone w łożyska kulkowe oraz oś ze stali chromowo-molibdenowej. Zapewniają doskonałą przyczepność – posiadają niewielkie wypustki zamiast bolców. W wersji Candy Pro nylonowe pedały mają łożyska tłoczone. Żywe barwy dodają rowerowi drapieżnego wyglądu. W linii Candy Pro Body otrzymujesz plastikowe pedały wraz z tuleją i przykręcaną boczną pokrywą.
 • Cookie – lekkie pedały z nylonu z łożyskami kulkowymi, oś wykonana ze stali chromowo-molibdenowej. Moletowana powierzchnia i dwanaście wytłoczonych wypustek gwarantują doskonałą przyczepność i poprawę trakcji. Mocne, żywe kolory zapewniają atrakcyjny wygląd.

W sklepie Bikester.pl znajdziecie pedały rowerowe marki Dartmoor z różnych edycji – modele te sprawdzają się w różnych stylach jazdy. Dzięki zastosowaniu nowatorskich technik produkcyjnych zapewniają wysoką wytrzymałość. Modele z plastiku wydają się mniej obeznanym osobom niekorzystnym wyborem, jednak Dartmoor dostarcza części rowerowe przygotowane w wysokim standardzie, po które chętnie sięgają profesjonaliści. Różne opcje pozwalają dopasować pedały do potrzeb konkretnego rowerzysty czy konkretnej trasy.

Pozostałe części rowerowe

Ponieważ w jeździe ekstremalnej ogromne znaczenie odgrywa wytrzymałość na rożne obciążenia – zarówno prędkość, jak i grawitację, liczne wstrząsy i uderzenia – cały rower musi być wykonany z materiałów gwarantujących odporność. Często wiąże się to z większą sztywnością całej konstrukcji, a szczególnie ramy. Istotne jest także dopasowanie kierownicy – obok pedałów jest ona głównym punktem podparcia dla rowerzysty. Do jazdy z dużymi prędkościami często spotykane są kierownice o niewielkich kątach wygięcia, za to dość długie, w jeździe dirt czy BMX kierownice cechują się inną geometrią, umożliwiającą wykonywanie trików i lepiej znoszącą obciążenia przy skokach.

W jeździe downhill czy freeride, ale także w dyscyplinach dirt, istotne jest zapewnienie sobie przede wszystkim doskonałej wytrzymałości – z tego względu warto doinwestować w swój jednoślad, tak by podczas lądowania po skoku czy w przypadku zderzenia z przeszkodą nie ryzykować niebezpiecznych uszkodzeń roweru, które mogą sprzyjać groźnym kontuzjom. Dlatego warto wybierać części rowerowe przygotowane przez cenionych producentów – w klasie akcesoriów do jazdy grawitacyjnej Dartmoor łączy wysoką jakość i atrakcyjne ceny. Ponadto produkty cechują się ciekawym designem, który stanowi istotny element stylu życia członków tej swoistej subkultury.

Pedały i inne części rowerowe Dartmoor w Bikester.pl

W sklepie Bikester.pl znajdziecie liczne części rowerowe Dartmoor – zarówno kierownice, jak i elementy do napędów, stery, sztyce i hamulce. W ofercie producenta dostępne są również siodełka – o sportowym profilu, do jazdy trailowej, a także nieco szersze i krótsze charakterystyczne siodełka do BMX i dirtu. W sklepie znajdziecie również sztyce rowerowe i zaciski do nich. Wszystkie części wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów oraz poddawane licznym testom – dzięki temu gwarantują niezawodną jakość.Masz pytania?
Obecnie nasza linia telefoniczna nie jest obsadzona
Przejdź do tematów pomocy
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes