Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Jedziemy za miasto! - Sposoby na transport i podróże rowerem

Przewodnik po rowerach dziecięcych

Jak określić prawidłową wielkość ramy?

Wymiary rowerów dziecięcych podane są w calach. Rowery w tym dziale skierowane są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i mieszczą się w przedziale od 12 do 18 cali. Mają one zwykle nie mają kompletnego wyposażenia, zgodnego z normami StVZO. Co nie jest konieczne, gdyż są one wykorzystywane głównie na chodnikach, a tym samym używane z dala od ruchu ulicznego. Dla większych dzieci (rowery od 20”) posiadamy różne modele. Posiadają one po jednej stronie kompletne wyposażenie, zgodne z normami StVZO, co tym samym pozwala na pełne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Aby prawidłowo określić rozmiar ramy dla rowerka dziecięcego, poniższa tabela może posłużyć jako przewodnik:

Wysokość ciałaWielkość koła w calach
90 – 105 cm12” – 14”
100 – 115 cm16”
110 – 125 cm18”
120 – 130 cm20”
130 – 145 cm24”

Ważne: Rower dziecięcy najlepiej kupić z długą regulowaną sztycą lub regulowaną kierownicą, aby mógł on rosnąć razem z dzieckiem. Gdy dziecku brakują 3-4 cm do następnego rozmiaru koła, mogą być one już użyte, pod warunkiem że dziecko jest bezpieczne na drodze na obecnym rowerze.

Gdzie mogę znaleźć informacje dotyczące bezpieczeństwa?

Bezpieczeństwo drogowe i oświetlenie: Zazwyczaj rowery dziecięce 12-18 calowe nie potrzebują oświetlenia, gdyż używane są do jazdy po chodnikach. W naszej ofercie znaleźć można ubrania dziecięce, które zostały wyposażone w elementy odblaskowe. Zapewnia to zwiększoną widoczność dziecka w stosunku do innych użytkowników drogi. Kompletne wyposażenie zgodne z normami StVZO dotyczącymi oświetlenia i odblasków są zainstalowane w rowerach dziecięcych, zaczynających się od 20 cali. Dzieci korzystające z tej wielkości roweru, są już w pełni gotowe na użytkowanie jezdni.

Czy kółka boczne są zawarte w zestawie?

Małe kółka boczne są zazwyczaj dostarczane wraz z rowerem i można je w razie potrzeby z łatwością zamontować. Zalecana jest jednak nauka jazdy na rowerze bez bocznych kółek. Przejmują one bowiem całkowicie utrzymanie równowagi, a tym samym pozbawiają dziecko możliwości nauki w jej utrzymaniu. Bez bocznych kółek dzieci uczą się właściwego trzymania kierownicy, skręcania oraz poprawnej postawy podczas jazdy rowerem. Gdy dzieci przyzwyczają się do jazdy z bocznymi kółkami, będą musiały uczyć się całego procesu jeszcze raz po ich usunięciu. Zwłaszcza wtedy, gdy dzieci są już po pierwszych próbach nauki utrzymywania równowagi, dzięki rowerkom biegowym albo hulajnogom.

Jak powinno siedzieć dziecko na rowerze?

W momencie, gdy dziecko siedzi na siodełku, stopy powinny sięgać podłoża. Dla początkujących najlepiej aby dotykały całą stopą, a dla większych dzieci wystarczy czubkami palców. Podczas ruszania, nogi nie powinny być w pełni rozciągnięte w momencie naciśnięcie pedału, ale muszą – podobnie jak ręce – być lekko ugięte. Dzieci powinny trzymać kierownicę bez wysiłku oraz ich pozycja powinna być wyprostowana.

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

Proszę pamiętać, że rower od początku powinien być dopasowany do wzrostu dziecka. Rower powinien rosnąć z dzieckiem, a nie dziecko dorastać do roweru.

Dzieci jeżdżąc na rowerze zawsze powinny mieć ubrany kask – kask ten chroni ich życie. Aby pasował on odpowiednio na głowę dziecka, można skorzystać z poniższych wskazówek :

  • Kask powinien idealnie pasować I obejmować głowę zarówno z przodu jak i z tyłu. Optymalne położenie kasku na dwa palce nad brwiami.
  • Kask nie powinien być osadzony zbyt ciasno na głowie. W ciepłe dni powinno umieścić się chustę lub czapkę pomiędz kask a głowę. Ogólnie rzecz biorąc, kask nie powinien zostawiać żadnego odcisku na skórze.
  • Pasek powinien stabilnie trzymać kask na głowie, ale nie uciskać. Pomiędzy brodą a zapięciem paska powinny zmieścić się jeden lub nawet dwa palce.

Jeśli dziecko upadnie i uderzy głową (na której jest kask), kask powinien zostać wymieniony na nowy. Uderzając często dochodzi do uszkodzeń, których nie widać gołym okiem. Nawet drobne pęknięcia mogą naruszyć strukturę i wytrzymałość kasku.


Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes