Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Aktywne lato - Wszystko do biegania, jazdy na rowerze i pływania

Ergon

55 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 35
 • 1
 • 0
 • 1
 • 3
 • 7
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 3
 • 6
 • 2
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Ergon

ERGON BIKE ERGONOMICS

ERGON oferuje ergonomiczne siodełka, sztyce podsiodłowe, pedały i chwyty, jak również wysokiej jakości rękawiczki i plecaki. Zawsze w myśl filozofii ERGON: „Ergonomia dla rowerzystów. Perfekcyjnie przemyślana w każdym szczególe”. Ergon stawia przy tym na najnowocześniejsze metody symulacji, konstrukcji i pomiarów.

Ergon
Sortuj
 
Strona 1 z
1

Marka Ergon – ergonomiczne rozwiązania dla rowerzystów

Filozofia marki Ergon ujęta w dewizie „Ergonomia dla rowerzystów. Perfekcyjnie przemyślana w każdym szczególe” sprawia, że produkty niemieckiego producenta to części rowerowe sprawdzone pod każdym względem, zapewniające wytrzymałość, wygodę i przyjemność w czasie użytkowania. Marka kieruje się przekonaniem, że rowerzysta i jego jednoślad mogą aktywnie współdziałać, tworząc jedną całość – w tym celu producent przygotowuje części dostosowane do potrzeb osób uprawiających różne rodzaje jazdy: kolarstwo górskie, szosowe, turystyczne i rekreacyjno-sportowe. Dzięki temu w ofercie marki Ergon można znaleźć zarówno specjalistyczny sprzęt rowerowy, jak i przydatne akcesoria podnoszące komfort jazdy.

Ergon siodełka rowerowe

Dlaczego ergonomia jazdy jest tak ważna?

Ergon wyróżnia się nowatorskim podejściem, skupiając się nie na dostarczeniu idealnych części, ale na stworzeniu takiego sprzętu, które będzie jak najlepiej odpowiadał potrzebom rowerzysty. Przenosząc uwagę z samego roweru na jego użytkownika projektanci części tworzą rozwiązania wyprzedzające oczekiwania rowerzystów – zarówno tych profesjonalnych i posiadających spore doświadczenie jazdy po różnych trasach, jak i tych, którzy szukają sposobów na poprawę efektywności jazdy i swojej wygody.

W czasie jazdy rowerem poszczególne części ciała rowerzysty współpracują z konkretnymi częściami roweru – dzięki zastosowaniu zasad ergonomii współpraca ta może przynosić jeszcze lepsze rezultaty. Dotyczy to nie tylko poprawy wygody w czasie jazdy czy lepszego przełożenia pracy mięśni na prędkość jazdy – rowerzysta może zacząć w pełni wykorzystywać potencjał tak swojego ciała, jak i jednośladu. Zmniejsza się również dyskomfort związany z nadmiernym obciążeniem podstawowych punktów podparcia, takich jak dłonie i nadgarstki, kości kulszowe i dolny odcinek kręgosłupa czy stopy i kolana. Zapobiega się w ten sposób kontuzjom stawów i mięśni oraz wiążącym się z tym dolegliwościom.

Siodełka rowerowe od Ergon

Podczas jazdy rowerem największa część wagi ciała opiera się na dość małej powierzchni siodełka rowerowego. Pośladki, kości kulszowe i okolice krocza – części ciała, na które wywierany jest wówczas ucisk są delikatne, zatem źle dopasowane siodełko sprzyja powstawaniu przykrych dolegliwości, np. bólu lub odrętwienia. Może to prowadzić także do wystąpienia innych problemów, jak otarcia, odparzenia i inne powierzchniowe mechaniczne urazy skóry.

Ucisk nerwów mięśniowych czy krocza związany z nieprawidłowo dobranym siodełkiem wynika z tego, że punkty podparcia są często źle rozmieszczone. Dodatkowym czynnikiem powodującym dyskomfort jest niewłaściwa pozycja kręgosłupa względem siodełka. Ergon tworzy więc siodełka rowerowe, które zapewniają odpowiedni rozkład masy ciała, umożliwiają przybranie zdrowej sylwetki nieobciążającej kręgosłupa oraz pozwalają na swobodne pedałowanie bez ryzyka otarć na wewnętrznych stronach ud.

Charakterystyczny kształt siodełek rowerowych Ergon odpowiada za ochronę wrażliwych okolic krocza przed nadmiernym uciskiem. Wgłębienie na środku siodełka pozwala uniknąć nacisku na nerwy mięśniowe i naczynia krwionośne – z kolei płaskie powierzchnie po bokach dają podparcie dla kości i kręgosłupa.

Dopasowanie siodełka do typu jazdy

Oczywiście w czasie jazdy rowerem rowerzysta rzadko zachowuje stale jedną pozycję – dlatego siodełka rowerowe Ergon są zaprojektowane w taki sposób, by rowerzysta cieszył się komfortową i efektywną jazdą zarówno w czasie poruszania się po płaskim terenie, jak i podczas pokonywania wzniesień czy zjazdów, kiedy środek ciężkości przenosi się odpowiednio w kierunku węższej lub szerszej części siodełka.

Siodełka Ergon w sklepie Bikester.pl dostępne są w wariantach dopasowanych do różnych stylów jazdy – do kolarstwa górskiego, szosowego, trekkingowego, do jazdy rekreacyjnej oraz do jazdy wyczynowej: downhill, freeride, DJ i BMX. Męskie i damskie modele siodełek pozwolą na komfortowe dopasowanie produktów do odmiennej budowy ciała rowerzystów.

Plecaki na każdą okazję

Zależnie od stylu i rodzaju jazdy rowerzysta potrzebuje różnych przedmiotów i akcesoriów, które mogą przydać się w trasie lub które przewozi, traktując rower jako środek transportu. Przewożenie potrzebnych rzeczy umożliwiają torby i sakwy, jednak jeśli zależy nam na tym, by nie zmniejszać zwrotności roweru, możemy spakować swoje akcesoria do plecaka rowerowego. Tego rodzaju plecak powinien być dobrze dostosowany do jazdy, tak by nie stanowił utrudnienia na trasie.

Styl jazdy Przydatne akcesoria Typ plecaka
Sportowa – górska: MTB, enduro, all mountain Części i narzędzia: łaty, zapasowa dętka, mini-pompka itd.; woda i jedzenie; ubrania na zmianę. Lekki, dobrze dopasowany, z systemem hydratacyjnym, z możliwością kompresji wolnej przestrzeni. Dodatkowe opcje – możliwość schowania kasku.
Sportowa - szosowa Podstawowe części i mini narzędzia; woda i przekąski. Mini plecaki lub bukłaki z wodą, niezaburzające dobrej aerodynamiki w czasie jazdy, bardzo lekkie.
Trekking, turystyka rowerowa Części i mini narzędzia, dodatkowe ubrania, woda i jedzenie, kurtka przeciwdeszczowa. Lekki, z dobrym rozkładem wagi (chroniący przed nadmiernym obciążeniem ramion i barków), wytrzymały na zmienne warunki atmosferyczne.
Rekreacyjna, miejska Zróżnicowane akcesoria, zakupy, książki itd. Pakowny, z funkcjonalnym rozmieszczeniem kieszeni wewnątrz komory głównej i zewnętrznych, o mniej agresywnym i sportowym designie.
Ergon plecaki rowerowe

Plecaki rowerowe, które przygotowuje producent Ergon cechują się przede wszystkim zastosowaniem innowacyjnych systemów nośnych – specjalnie zaprojektowana konstrukcja rozkłada ciężar plecaka i jego zawartości tak, by cały korpus był równomiernie obciążony. Dzięki temu ramiona nie są przeciążone, a jazda jest wygodniejsza.

Dodatkowe właściwości plecaków Ergon

Niektóre modele plecaków rowerowych Ergon posiadają ponadto dodatkowe wzmocnienie – ochraniacz pleców wykonany z elastycznej, wytrzymałej pianki. Ochraniacz jest kompatybilny z innymi modelami plecaków producenta, a także z modelami innych marek. Zmniejsza on ryzyko urazów pleców. Dzięki elastyczności nie wpływa na wygodę ruchów, nawet przy gwałtownych zmianach pozycji – sprawdzi się więc także w jeździe sportowej i wyczynowej.

W plecakach rowerowych marki Ergon można korzystać z funkcjonalnego rozmieszczenia kieszeni – duża komora i mniejsze kieszenie wewnątrz plecaka umożliwiają komfortowe spakowanie niezbędnych rzeczy i osobistych drobiazgów, a także wygodne przewożenie kasku. Ponadto do wielu modeli dołączona jest komora z systemem hydratacyjnym – dzięki temu można zadbać o właściwe nawodnienie organizmu bez konieczności montażu bidonu przy ramie roweru lub ograniczania pakowności plecaka butelkami z wodą.

Nadmiar wolnej przestrzeni w plecaku można łatwo skompresować, wykorzystując specjalnie zaprojektowane pasy, ściągacze i zamki – zawartość plecaka nie będzie podskakiwać przy pokonywaniu przeszkód.

Produkty marki Ergon w Bikester.pl

Internetowy sklep Bikester.pl ze sprzętem, częściami i akcesoriami dla rowerzystów przygotował asortyment od najlepszych producentów. Produkty marki Ergon cechuje wysoka jakość, dobrze wpływają na poprawę efektywności i komfortu jazdy. Innowacyjne projekty sprawiają, że jazda rowerem staje się jeszcze przyjemniejsza – dzięki uwzględnianiu w produkcji czynników powodujących dyskomfort dostarczane przez producenta rozwiązania pozwalają uniknąć licznych dolegliwości, związanych z niewłaściwym rozłożeniem masy ciała na punktach podparcia. W Bikester.pl znajdziecie siodełka rowerowe, plecaki i inne akcesoria przygotowane przez niemiecką markę Ergon.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes