Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Posezonowa wyprzedaż - Ponad 1000 rowerów | Nawet 40% rabatu!
Gonso

GONSO

Gonso

Tworzący markę GONSO zespół specjalistów od odzieży rowerowej opracowuje i produkuje wysokiej klasy, innowacyjne, perfekcyjnie wykonane ubrania dla miłośników wszystkich sportów rowerowych na każdym poziomie zaawansowania. GONSO stawia na przyjemność z jazdy, nie na bicie kolejnych rekordów. Niestrudzenie dążył do tego Hans Gonser, wnuczek założyciela marki Johannesa Gonsera. To właśnie dzięki jego innowacyjnemu podejściu rowerzyści nie są w stanie już wyobrazić sobie dłuższej przejażdżki bez spodenek ze specjalną wkładką.
Nieustanne doskonalenie i ponad 90-letnie doświadczenie w branży odzieżowej sprawiły, że marka GONSO jest dziś uznawana za eksperta nie tylko od spodenek kolarskich. W jej kolekcji znajdziemy różnego typu ubrania rowerowe o najwyższej funkcjonalności, dopasowane do potrzeb wszystkich rowerzystów. Wybierając GONSO, możemy liczyć na komfortową pozycję na siodełku i niczym niezmąconą frajdę z jazdy. Kolarze, fani MTB, miłośnicy wyścigów i wypraw rowerowych znajdą "IDEALNE DOPASOWANIE" w ofercie GONSO.

Ubrania

GONSO - popularne kategorie

Więcej o marce GONSO

GONSO - eksperci od spodenek rowerowych

Marka GONSO była pierwszym dostawcą funkcjonalnych ubrań rowerowych, który jako pierwszy w Niemczech stworzył spodenki rowerowe z sytnetyczną wkładką. Zespół GONSO doskonali swoje projekty spodenek kolarskich już od 1979, co potwierdza jego pozycję eksperta w tej dziedzinie. To własnie spodenki rowerowe odgrywają najważniejszą rolę w ofercie marki i są nieustannie doskonalone i poddawane kolejnym innowacjom.


Odkryj spodenki rowerowe GONSO>

Spodenki rowerowe SITIVO od GONSO

Niestety każdy kolarz doświadczył odparzeń i bólu w miejscu kontaktu z siodełkiem. Zespół GONSO dokładnie przeanalizował ten typowy problem i opracował spodenki kolarskie SITIVO (nazwa powstała z połączenia słów SITZT i INNOVATION). Idealne spodenki rowerowe na każdą sytuację - takie było podstawowe założenie zespołu SITIVO.

Szybko okazało się, że oprócz idealnego dopasowania i materiału najważniejszą rolę w całej konstrukcji odgrywa wkładka. Wybór niebieskiej, zielonej lub czerwonej wkładki został uzależniony nie od rodzaju roweru, lecz od indywidualnej pozycji siedzącej, - co jest całkowicie nowym i rewolucyjnym podejściem!

Odkryj kolekcję Sitivo >

Produkty wyposażone w technologie GONSO

Gonso

272 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 132
 • 0
 • 1
 • 22
 • 8
 • 43
 • 9
 • 10
 • 3
 • 1
 • 17
 • 3
 • 50
 • 6
 • 4
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Sortuj
 
Strona 1 z
5

Historia marki Gonso

Początki firmy Gonso sięgają 1926 r., choć początkowo było to jedynie małe, rodzinne przedsiębiorstwo z południowych Niemiec, zajmujące się produkcją tekstyliów. Dopiero w latach 60 ubiegłego wieku ówcześni właściciele dostrzegli wschodzący potencjał odzieży sportowej, za którą już od pierwszych wypuszczonych serii nagradzani byli międzynarodowymi nagrodami. Kluczowym dla dalszych losów Gonso okazał się rok 1980, w którym firma obrała kierunek, którego trzyma się do dzisiaj: produkcję zaawansowanej technologicznie odzieży dedykowanej kolarzom.

Odzież rowerowa Gonso

Odzież rowerowa Gonso

Rozwój kolarstwa na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat można śmiało określić mianem rewolucji. Zmianom ulegały praktycznie wszystkie elementy bazowe rowerów, które jeszcze do niedawna wydawały się produktem zupełnie niepodatnym na jakiekolwiek ulepszenia - coraz większe koła, zaawansowane systemy tłumienia, lżejszy osprzęt czy regulowane sztyce przyczyniły się do znacznej poprawy wyników tak zawodowców, jak i amatorów. Wraz z rozwojem pojazdów dużą uwagę zaczęto przywiązywać do akcesoriów bezpośrednio związanych z uprawianiem kolarstwa. Zarówno producenci, jak i użytkownicy szczególną uwagę poświęcili właściwej odzieży. Odpowiednio dobrany ubiór może w znaczący sposób podnieść komfort jazdy, natomiast wszelkie uchybienia względem jakości odzieży traktowane są jako potencjalne zagrożenie dla zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet życia. Dobór ubioru winien być podyktowany zarówno dyscypliną, jaką uprawiamy, jak i warunkami, w jakich przewidujemy jazdę. Zupełnie inne kryteria obowiązują kolarzy szosowych, inne natomiast zawodników enduro, jednak niezależnie od uprawianej dyscypliny, jest to kwestia tak samo ważna.

GO-ON-SO” a więc w drogę – unikalna i niezmienna maksyma rodziny Gonso

Specjaliści z Gonso traktują kwestie projektowania i produkowania odzieży rowerowej z największą dbałością o każdy, najmniejszy szczegół. Produkty, jakie trafiają do dystrybucji są rzetelnie przetestowane przez prawdziwych miłośników wszelkich odmian kolarstwa. Daje to gwarancję satysfakcji nawet najbardziej wymagającym zawodnikom. Oferta odzieży dedykowanej bezpośrednio na rower dzielona jest na 4 główne kategorie:

 • Spodenki Gonso – odpowiednio dobrana warstwa chroniąca dolne kończyny przed zimnem, a także przed odparzeniami jest bazowym czynnikiem odpowiadającym za komfort jazdy na dłuższych dystansach. Już po przejechaniu 15 kilometrów jesteśmy narażeni na bolesne obtarcia, które bez właściwych spodenek są nie do uniknięcia. W ofercie Gonso występują zarówno spodenki krótkie (przed kolano), jak i ¾. Te drugie polecane są zwłaszcza na chłodniejsze temperatury, jako że stawy kolanowe nie są przystosowane do długotrwałej ekspozycji na zimno.
 • Koszulki Gonso – zaprojektowane w oparciu o specyfikę pozycji, jaką zajmujemy za kierownicą. Nie krępują ruchów i zapewniają świetną wentylację. Występują w wersji tak z krótkim, jak i z długim rękawem.
 • Odzież przeciwwietrzna Gonso – w postaci kurtek i kamizelek. Rewolucyjne rozwiązania przygotowane w oparciu o technologię softshell, pozwalające na komfortową jazdę w ekstremalnie wietrznych warunkach. Zapewniają najwyższy stopień wentylacji, dzięki czemu z powodzeniem można je stosować nawet na najbardziej męczących podjazdach.
 • Odzież przeciwdeszczowa Gonso – dedykowana profesjonalistom i ambitnym amatorom oraz wszystkim tym, którzy muszą wziąć pod uwagę zmienność warunków pogodowych. W skład odzieży przeciwdeszczowej wchodzą kurtki, ponczo i spodnie. Zaprojektowane są w oparciu o technologię membran, które nie przepuszczając wody, pozwalają na swobodny transfer pary wodnej. Oznacza to, że nawet w trakcie większego wysiłku mamy zapewniony wysoki komfort termiczny.

Materiały Gonso

Odpowiednie zaprojektowanie fasonu odzieży dedykowanej kolarzom jest kluczowe, jednak nie bez znaczenia pozostają również materiały użyte do jej wykonania. Jako że marka Gonso wywodzi się z produkcji tekstyliów, kwestia doboru materiałów, z jakich wykonana jest odzież zawsze była sprawą największej wagi. Z tego powodu znaczna część materiałów użytych do wytwarzania odzieży Gonso pochodzi bezpośrednio z laboratoriów producenta. Tworzywa membranowe oraz softshellowe nie tylko należą do najwyższej kategorii w swoim gatunku, ale są także certyfikowane przez Fair Wear Foundation z siedzibą w Amsterdamie. Jest to organizacja non-profit, której celem jest zrzeszanie przedsiębiorstw respektujących prawa człowieka na każdym etapie produkcji. Oznacza to, że już od etapu zbierania surowców pracownicy zaangażowani w proces tworzenia odzieży Gonso traktowani są z szacunkiem i otrzymują adekwatne wynagrodzenie. Zarząd Gonso trzyma się zasady, której podstawowym założeniem jest współpraca jedynie z podmiotami, w szeregach których sam chciałby pracować.

Ponadto, Gonso wspiera odpowiedzialne zarządzanie zasobami nieodnawialnymi, korzystając z takich rozwiązań, jak Primaloft Eco. Technologia ta zakłada tworzenie nowych produktów w oparciu o proporcje 30%/70%, w których ta druga wartość pochodzi w całości z recyklingu. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod zwalczania długofalowych efektów nadmiernej konsumpcji.

Gwarancja dopasowania Gonso

Nawet najlepsze ubranie nie spełni swoich podstawowych funkcji, jeśli nie zostanie odpowiednio dopasowane. Marka Gonso może pochwalić się nowatorskim podejściem do rozmiarów produkowanej odzieży. Spektrum wyboru opiera się o 32 kompletnie różne rozmiary przeznaczone dla mężczyzn, oraz 25 unikalnych rozmiarów dedykowanych kobietom. Eksperckie podejście Gonso w kwestii dopasowania odzieży pozwala na znalezienie odpowiednio pasującego elementu ubrania nawet w najbardziej niestandardowych rozmiarach.

Dodatkowe akcesoria Gonso

Jednym z najważniejszych akcesoriów ze sfery ubioru na rower jest odpowiednio dobrana wkładka do spodenek. Niektóre modele spodenek wyposażone są fabrycznie w odpowiednio wyprofilowane wkładki, do innych musimy dokupić je samodzielnie. Musimy pamiętać, że kwestia właściwego wyboru jest bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników. Podstawowym z nich jest płeć, a co za tym idzie różnice w budowie i biomechanice miednicy. Dedykowane wkładki dla kobiet cechują się zupełnie inną ergonomią niż te dedykowane dla mężczyzn. Oprócz wkładek, Gonso oferuje specjalistyczne żele do stosowania miejscowego na skórę, które dodatkowo podniosą komfort na dłuższych trasach w cieplejszych warunkach. Jest to produkt przeznaczony w szczególności z myślą o osobach dotkniętych nadmierną potliwością.

Aby zwiększyć komfort kolarzy, marka Gonso zadbała także o nie mniej istotne dodatki, takie jak termiczne opaski, poprawiające cyrkulację krążenia czy też wygodne rękawiczki na każdą pogodę. Oprócz tego, w ofercie niemieckiego producenta dostępne są także opaski oraz kamizelki odblaskowe. Są to elementy, które powinny wejść do stałego wyposażenia każdego rowerzysty. Nawet jeśli nie planujemy jazdy po zmierzchu, musimy pamiętać, że w ciągu pochmurnego dnia nasza widoczność dla kierowców jest znacznie ograniczona, co może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Ponadto, korzystanie z odblasków w niektórych krajach Unii Europejskiej jest dyktowane odpowiednimi przepisami.

Oferta odzieży rowerowej Gonso w sklepie Bikester.pl

Odzież rowerowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego kolarza, który pokonuje regularnie więcej, niż tylko kilka kilometrów. Różnica w komforcie podczas jazdy może zadecydować o powodzeniu naszej wycieczki rowerowej. Marka Gonso jest obecnie jednym z liderów na rynku odzieży rowerowej. Zachęcamy do zapoznania się z jej ofertą na stronie sklepu Bikester.pl.Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami: Pon. - Pt.: 10 - 17
22 481 05 01
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 50 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes