Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Hebie

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • czarny

Cena

do

Opinie klientów

  • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Hebie MTB Viper S Zestaw błotników 26-29" z chlapaczem,, czarny
Hebie MTB Viper S Zestaw błotników 26-29" z chlapaczem,, czarny
Hebie
MTB Viper S Zestaw błotników 26-29" z chlapaczem,, czarny
93,99 zł
SALE

Marka Hebie – tradycja i nowoczesność

Hebie to niemiecka marka, która za cel stawia sobie dostarczanie rowerzystom innowacyjne rozwiązania – dewizą twórców marki stały się słowa Innovatives für dein Rad, czyli „Innowacje dla twojego roweru”. Do hasła dodawana jest data – 1868 r., bo to wtedy zaczęła działać marka, choć nie od razu pod współcześnie znaną nazwą.

Hebie błotniki

Nie od samego początku rowery stanowiły wygodny środek transportu – przez niemal 150 lat działalności Hebie starało się podnosić komfort jazdy na jednośladzie powiększając swoją wiedzę na temat działania mechanizmów napędu, a także przez tworzenie rozwiązań, które ułatwiały jazdę i przechowywanie roweru. Hebie przygotowuje wygodne nóżki i stojaki do rowerów, osłony na łańcuchy rowerowe i błotniki, a także funkcjonalne akcesoria do przewożenia bagażu. Dzięki temu każdy rower może stać się znacznie lepiej dostosowany do codziennych wyzwań na drodze.

Od korka do nowoczesnych akcesoriów rowerowych

W latach 60. XIX wieku Heinrich Hemmelskamp założył fabrykę korka – zapotrzebowanie wśród lokalnych browarników i sprzedawców napojów pozwoliło mu zapełnić niszę na rynku i osiągnąć sukces. Z końcem stulecia, kiedy rower stawał się coraz popularniejszym środkiem transportu, pojawiło się również zapotrzebowanie na elementy z korka przygotowane na potrzeby rowerzystów. W regionie działalności Hemmelskampa, w Bielefeld, produkcja rowerów rozwijała się dosyć prężnie – jeden z fabrykantów, Nikolaus Duerkopp, poszukiwał rzetelnego dostawcy materiałów do wykonania korkowych chwytów do kierownicy. Podjął współpracę z Carlem Junkerem, zięciem Hemmelskampa. Dzięki temu rodzina stała się częścią lokalnego przemysłu i mogła wnieść swój wkład w rozwój części rowerowych.

Produkcja części ruszyła pod nadzorem Junkera w 1905 roku w niemieckim Bielefeld. Z czasem oprócz chwytów do kierownic zaczęto wytwarzać także osłony na łańcuch, pompki i błotniki – i to jeszcze przed pierwszą wojną światową. Kolejne dekady przynosiły rozwój nie tylko technologii produkcji, ale również materiałów – fabryka odeszła od korków, decydując się na pierwsze materiały syntetyczne, a także metal. Szybko produkty marki zaczęły trafiać także poza granicę Niemiec – do Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji czy Holandii.

Obecnie używana nazwa Hebie powstała w 1925 roku z połączenia pierwszych sylab nazwiska Hemmelskamp i nazwy miejscowości Bielefeld. Do oferty producenta dołączono metalowe nożki do rowerów. Nawet podczas drugiej wojny światowej firmie udało się utrzymać. Kilka lat po wojnie rynek produkcji rowerowej przeżywał rozkwit, a Hebie znacząco się rozwinęło, zwiększając liczbę osób zatrudnionych do ponad dwóch setek.

Producent Hebie w latach 70. XX wieku postanowił skoncentrować się na wytwarzaniu konkretnych części rowerowych, tak by zapewnić ich wysoką jakość. Zaczęto stawiać także na materiały syntetyczne, nie na metal. Kolejna dekada przyniosła jeszcze bardziej zdecydowane kroki w kierunku zawężenia i specjalizacji produkcji – ponieważ rynek europejski był zalewany tańszymi i lżejszymi odpowiednikami z Azji, europejscy producenci musieli stawiać na wyższą jakość. Dzięki temu produkty Hebie zaczęły być tworzone z myślą o profesjonalistach.

Współczesne dzieje marki są ciągle wierne swoim ideałom – produkcja nadal umiejscowiona jest w Bielefeld. Hebie współpracuje z warsztatami i wykonawcami zatrudniającymi także osoby niepełnosprawne, dzięki czemu przyczynia się do wyrównywania szans społecznych.

Osłony łańcucha rowerowego

Hebie od lat dostarcza rowerzystom innowacyjne rozwiązania – nowatorskie osłony na łańcuch rowerowy pozwalają lepiej dbać o jednoślad, chronić delikatne części napędu przez uszkodzeniami i zanieczyszczeniami. Nie są to całkowicie zabudowane osłony, dzięki czemu w razie potrzeby rowerzysta ma swobodny dostęp do korby, zębatek czy osi suportu.

Osłony łańcucha rowerowego Hebie dostępne są dla różnych rozmiarów zębatek, dzięki czemu sprawdzają się w różnych modelach rowerów. Zależnie od modelu można wybrać osłony ochraniające korbę i część łańcucha znajdującą się przy suporcie, jak i większe osłony sięgające aż do piasty i osłaniające łańcuch na całej długości.

Twórcy osłon na łańcuchy Hebie doskonale wiedzą, że różne warunki, w jakich poruszają się kolarze, mogą utrudniać swobodny montaż – z tego powodu osłony przygotowane są tak, by możliwe było ich zamontowanie bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Osłony stanowią całościową ochronę zarówno dla napędu, jak i dla odzieży kolarza – zatrzymując odpryski zmniejszają ryzyko zabrudzenia. Niska waga sprawia, że osłona nie wpływa w znaczący sposób na parametry roweru.

Producent wskazuje, w jakich warunkach najlepiej używać osłony – warto przed zakupem sprawdzić, czy parametry danego modelu odpowiadają naszym potrzebom. W sklepie internetowym Bikester.pl znajdziecie szeroki wybór osłon Hebie – zarówno jednoskrzydłowych, jak i dwuskrzydłowych, czy przeznaczone do częściowej osłony kasety przedniej lub tylnej.

Inne części rowerowe Hebie

W ofercie niemieckiego producenta niemal od początku działalności dostępne są błotniki – bogata tradycja oraz otwartość na innowacje sprawiają, że cechują się one połączeniem wytrzymałości, funkcjonalności oraz wygody użytkowania. Do tego wyróżnia je atrakcyjny design – dla rowerzystów, którzy personalizują swój jednoślad także pod tym względem, jest to niebanalna kwestia.

Błotniki tylne i przednie mogą być montowane do sztycy lub widelca albo do piast – zależnie od typu roweru i potrzeb rowerzysty.

W ofercie Hebie dostępnej także w sklepie Bikester.pl znajdziecie również stopki rowerowe i stojaki – niektóre modele są do zamontowania w rowerach miejskich, tzw. holendrach, inne sprawdzą się natomiast w sportowych jednośladach.

Oferta Hebie w Bikester.pl

Sklep internetowy Bikester.pl dysponuje szerokim asortymentem od najlepszych, uznawanych na świecie producentów akcesoriów i części rowerowych – wśród nich nie mogło zabraknąć także części od Hebie. Niemiecka marka koncentruje produkcję na wąskiej grupie części, dzięki czemu zachowana zostaje wysoka jakość. Korzystanie z nowoczesnych materiałów oraz technologii sprawia, że osłony łańcucha rowerowego Hebie oraz inne akcesoria producenta cechują się także dużą wytrzymałością – z powodzeniem sprawdzą się zarówno w jeździe miejskiej, jak i podczas trekkingowych wypraw w bardziej zróżnicowanym terenie. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem Hebie dostępnym w Bikester.pl.