Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

HT

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Pedały rowerowe HT

Choć dla wielu osób pedały rowerowe to jedna z najmniej istotnych i najczęściej zaniedbywanych części roweru, w świecie profesjonalistów ich prawidłowy dobór jest jednym z najlepszych sposobów na poprawienie komfortu jazdy, przełożenia siły na prędkość i w rezultacie ogólnych osiągów kolarza. Rynek pedałów rowerowych jest dość bogaty, prezentując wielbicielom jazdy na rowerze wiele wariantów dostosowanych do charakterystyki konkretnej techniki jazdy. Wśród najpopularniejszych pedałów rowerowych należy jednak bez wątpienia wymienić tzw. platformy oraz pedały zatrzaskowe. Te pierwsze stały się w ostatnich latach niewątpliwą domeną tajwańskiej marki HT, która z roku na rok umacnia swoją pozycję wśród liderów rynku profesjonalnych pedałów rowerowych.

Pedały rowerowe HT

Historia pedałów rowerowych HT

Jeszcze kilka lat temu mogło wydawać się, że w kontekście pedałów nie ma szans na nowe odkrycia. Duże marki zaopatrujące niemalże wszystkich producentów jednośladów stawiały na sprawdzone, choć dość zachowawcze systemy platformowe i zatrzaskowe, zaopatrując wielu światowej sławy kolarzy. Marka HT postanowiła wyjść jednak z nieco innym podejściem i skierować swoje pierwsze produkty do bardziej ekstremalnych odmian kolarstwa. Ich kultowe dziś pedały platformowe, wyposażone w unikalne systemy wypustek, charakteryzujące się niezwykłą lekkością i optymalnie dopracowaną dynamiką od lat pojawiają się na oficjalnych zawodach BMX i MTB. Jeśli sukces ten uzupełnimy o pojawiające się coraz liczniej w ofercie pedały zatrzaskowe, zyskamy pełen obraz marki, która przekonała do siebie wiele sław kolarstwa enduro, downhill oraz klasycznej szosy.

HT – pedały platformowe do roweru

HT Nano jest obecnie jednym z najbardziej podstawowych modeli pedałów platformowych pojawiających się w ofercie marki. Choć z pozoru może wydawać się całkiem normalny, w rzeczywistości został przystosowany do jazdy BMX i Dirt, a więc dość wyczynowych wariantów kolarstwa. Dzięki specjalnym wystającym wypustkom, które można swobodnie wymieniać w razie nadmiernego zużycia, buty nie ześlizgują się z pedału, a jednocześnie nie są ograniczone przez zatrzaski. Wykonywanie akrobacji powietrznych przy tego typu pedałach jest naprawdę łatwe, a podjazdy i zjazdy wymagające maksymalnego przełożenia siły na pracę roweru nie powinny sprawiać większego problemu.

Nieco lżejszym wariantem pedałów platformowych HT jest model Cheetah ARS02, idealny do tzw. freeride’u. Tu, na każdej stronie pedału pojawiają się dwie wypustki, które choć gwarantują mniejszą oporność niż w przypadku pedałów Nano, w dalszym ciągu spełniają swoją rolę zapobiegania poślizgowi butów.

Zawodnicy MTB chwalą w ostatnich latach model HT Evo-Mag, czyli niezwykle wydajne pedały przeznaczone dla dynamicznych zawodników MTB. Niezwykle cienkie, bo zaledwie 11 mm platformy z aż 10 wypustkami po każdej stronie pedału zapewniają optymalną równowagę pomiędzy swobodą ruchu stopy, a jej przyczepnością do samego pedału.

Oferta HT – pedały rowerowe w sklepie Bikester.pl

Pedały platformowe były dla marki HT doskonałym punktem startowym, który przyniósł marce dość dużą popularność i stabilną sytuację wśród zawodowców i amatorów. Poszerzana w ostatnich latach o pedały zatrzaskowe oferta pozwoliła zwiększyć zasięg popularności marki, przekonując do jej nowatorskich rozwiązań także znane gwiazdy kolarstwa szosowego. Dziś HT to niezawodne, lekkie, nowoczesne i profesjonalne pedały rowerowe zmieniające oblicze kolarstwa i wprowadzające powiew świeżości do kategorii uważanej do niedawna za stabilną i nieco ograniczoną. W ofercie sklepu Bikester.pl znajdziesz zarówno tradycyjne pedały platformowe, jak i nowoczesne pedały zatrzaskowe marki HT.