Bikester - sklep rowerowy online
Sezonowa wyprzedaż - nawet 60% rabatu

Hutchinson

7 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

 • szary
 • biały
 • czarny

Cena

do

Opinie klientów

 • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Hutchinson Tempo 1 Tubular Tyre 28"
Hutchinson Tempo 1 Tubular Tyre 28"
Hutchinson
Tempo 1 Tubular Tyre 28"
155,99 zł
 • Warianty: 21-622 | 700x21C
Hutchinson Standard Tuba 24x1.70-2.35"
Hutchinson Standard Tuba 24x1.70-2.35"
Hutchinson
Standard Tuba 24x1.70-2.35"
26,99 zł
 • Warianty: Auto (AV 35mm)Sclaverand (SV 32mm)
Hutchinson Standard Tuba 27.5x2.30-3.00"
Hutchinson Standard Tuba 27.5x2.30-3.00"
Hutchinson
Standard Tuba 27.5x2.30-3.00"
44,99 zł
 • Warianty: Sclaverand (SV 48mm)
Hutchinson Standard Tuba 27.5x1.70-2.35"
Hutchinson Standard Tuba 27.5x1.70-2.35"
Hutchinson
Standard Tuba 27.5x1.70-2.35"
26,99 zł
 • Warianty: Auto (AV 48mm)
Hutchinson Standard Tuba 700x18-25C
Hutchinson Standard Tuba 700x18-25C
Hutchinson
Standard Tuba 700x18-25C
24,99 zł
 • Warianty: Sclaverand (SV 48mm)
Hutchinson Cobra XC RR Opona zwijana 27,5" TL Ready, czarny
Hutchinson Cobra XC RR Opona zwijana 27,5" TL Ready, czarny czarny
Hutchinson
Cobra XC RR Opona zwijana 27,5" TL Ready, czarny
293,99 zł 199,00 zł
 • Warianty: 54-584 | 27,5x2,25"
- 32 %
Hutchinson Acrobat clincher
Hutchinson Acrobat clincher
Hutchinson
Acrobat clincher
112,99 zł
 • Warianty: missing value
Nowość

Hutchinson - profesjonalne opony rowerowe

Wybór odpowiednich opon do roweru to jedna z najważniejszych kwestii nie tylko ze względu na wybraną technikę jazdy i pokonywane trasy, ale i ogólną przyjemność jazdy, wygodę i bezpieczeństwo w danych warunkach pogodowych. Podczas zakupu opon trzeba wziąć pod uwagę naprawdę wiele aspektów – rozmiar dopasowany do obręczy pod względem średnicy wewnętrznej szerokości, dopasowanie do ramy i widelca w rowerze, czy w końcu bieżnik gwarantujący mniejszą lub większą przyczepność do podłoża. Jedną z ważniejszych obecnie marek na rynku opon rowerowych jest Hutchinson, produkujący rozwiązania dla każdej odmiany kolarstwa.

Kask rowerowy

Rodzaje opon rowerowych

Podstawowym kryterium podziału opon rowerowych jest oczywiście ich rozmiar. Wąskie opony, kojarzone przede wszystkim z jazdą szosową wahają się w przedziale od 19-28 milimetrów, co przy jednoczesnym wysokim ciśnieniu napompowania dętki daje naprawdę niskie opory powietrza i pozwala na osiąganie zawrotnych prędkości. Jednocześnie jednak, im węższa opona tym mniejsza przyczepność i gorsza amortyzacja nierówności. Analogicznie, szeroka opona oznacza znacznie większe opory toczenia, więcej waży, ale też gwarantuje przyczepność do podłoża i dobrą amortyzację na wybojach i nierównościach. W przypadku rowerów miejskich, crossowych czy trekkingowych, przystosowanych do jazdy zarówno po mieście jak i miękkim podłożu, szerokość opon to zwykle od 32 do 47 mm, a dla rowerów górskich i wyczynowych, od 49 mm do nawet 61 mm. Kolejną istotną kwestią opon rowerowych jest bieżnik, gdyż to od niego zależy w głównej mierze teren, po jakim będzie można się poruszać.

Hutchinson – opony rowerowe dla najlepszych

Marka Hutchinson posiada w swojej ofercie większość wspomnianych wariantów opon, zróżnicowanych zarówno pod względem szerokości jak i właśnie wersji bieżnika.

 • Bieżniki gładkie, które spotykane są przede wszystkim w jeździe szosowej stawiają oczywiście najmniejsze opory i dają szansę osiągania naprawdę dobrych prędkości, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich warunków pogodowych. Niestety, wystarczy już lekko mokry asfalt by bezpieczeństwo jazdy spadło dość znacznie. Dobrym przykładem cienkich, szosowych opon rowerowych jest model Hutchinson Equinox 2.
 • Bieżnik terenowy to wariant dedykowany przede wszystkim rowerom górskim i przełajowym. Tego typu opony charakteryzują się wystającymi dość mocno kostkami na całej długości i szerokości opony. Opona ta będzie bardzo głośna podczas jazdy po asfalcie, ale za to doskonała do pracy w trudnych warunkach. W ofercie Hutchinson dobrym przykładem opony terenowej jest model Python 2.

Wszystkie warianty pośrednie, z mniej lub bardziej wystającymi klockami bieżnika lub przypominające opony szosowe z dodatkowymi żłobieniami sprawdzą się doskonale w rowerach miejskich czy trekkingowych, gdzie przyczepność powinna iść w parze ze stosunkowo lekką jazdą.

Oferta Hutchinson

Części rowerowe takie jak opony czy dętki są narażone na najwięcej zagrożeń ze strony panujących warunków. W przypadku słabej jakości gumy nawet maleńki kolec, drzazga czy kamień mogą trwale uszkodzić oponę. Dlatego też profesjonaliści korzystają z oferty marek takich jak Hutchinson, skupiających się przede wszystkim na wydajności i wykorzystywaniu technologii na własną korzyść. W sklepie Bikester.pl znajdziesz zarówno tańsze, jak i droższe warianty opon rowerowych przystosowanych do mniej lub bardziej wymagających warunków i charakteryzujące się określonym poziomem odporności na pęknięcia i przebicia. Warto pamiętać, że poszukując opon rowerowych warto poświęcić kwestii trochę czasu i dobrać części, które posłużą dłużej, niż jeden sezon. Opony rowerowe Hutchinson niejednokrotnie pojawiały się w rowerach zawodowych kolarzy, co najlepiej potwierdza ich jakość i wydajność.