KATEGORIE
 

Bikester testuje:
Casio Pro Trek Smart WSD-F21HR

Bikester testuje:
Casio Pro Trek Smart WSD-F21HR

Sportowy typ, którego spotkasz albo na siłowni, porannym joggingu czy na rowerze, jak nasz szef działu zakupów Henri, to idealny kandydat do przetestowania sportowego smartwatcha Casio WSD-21HR Pro Trek. Henri ze swoim zespołem dba o to, by Bikester zawsze miał doskonały wybór produktów dla naszych klientów. Praktyczna wiedza i doświadczenie z produktami, które oferujemy jest więc dla niego bardzo ważna. Henri jako miłośnik elektroniki miał już doświadczenie z innymi porównywalnymi zegarkami tego typu. Teraz czas, by postawił wyzwanie modelowi Casio.

Jeśli trenujesz bieganie, albo jesteś miłośnikiem górskich wędrówek, to ten zegarek z pewnością się sprawdzi

Pierwsze wrażenie

Ładne opakowanie kryło w sobie zegarek w optyce charakterystycznej dla nowoczesnych modeli tej marki. Pierwsze, co na pewno rzuca się w oczy to jego rozmiar. Rzeczywiście na nadgarsku zdaje się spory. Na treningach to żaden problem. Jeśli jednak ktoś chciałby nosić ten gadżet również na co dzień, to może mieć problemy z ukryciem go pod długim rękawem.
Spory zegarek, a więc spory wyświetlacz, do tego w kolorze, szereg funkcji dedykowanych różnym aktywnościom outdoorowym.

Zegarek na ręce

Zegarek w akcji

Korzystałem z zegarka podczas różnych aktywności – przede wszystkim na rowerze w drodze do pracy, do biegania na 10 km oraz podczas ciężkich 4-kilometrowych interwałów biegowych. Aby wykorzystać w pełni potencjał Casio, musisz być zarejestrowany w narządziach Google. Alternatywą do tego może być instalacja Range Finder, aby tworzyć i ładować trasy.

Zegarek ma naprawdę wiele atrakcyjnych aplikacji oraz funkcji – przede wszystkim nadgarstkowy monitor pracy serca, ekrany aktywności, mapy offline, które sprawdzają się bardzo dobrze oraz szereg standardowych cech jak kompas czy barometr z altimetrem. Ponadto dotarcie do ustawień czy pożądanych funkcji zegarka nie sprawia żadnego problemu.

Sprawdza się on podczas sesji biegowych. Jedynie przy interwałach należy zwrócić uwagę przy zapisywaniu treningu – Casio zrezygnowało z opcji przycisku z boku . Zegarek dobrze rejestruje i wyświetla dane.  Jednak w rękawiczkach obsługa ekranu może sprawiać nieco trudności.

System operacyjny Casio pozwala na instalowanie swoich aplikacji jak np. monitor snu.
Producent w specyfikacji deklaruje, że zegarek na jednym ładowaniu podczas normalnego użytkowania może działać do 1,5 dnia. Korzystając intensywnie z zegarka bateria wystarczała mi od 8 do 12 godzin. Oznacza to oczywiście regularne ładowanie.

Podsumowanie

Ten smartwatch to typowe urządzenie na treningi czy aktywności outdoorowe. Ze względu na swoje rozmiary na szczuplejszych nadgarstkach byłby zapewne zbyt przytłaczający.
Trenując bieganie, albo będąc entuzjastą górskich wędrówek, z pewnością ten zegarek spełni oczekiwania.
Istotną informacją jest to, że jest to system oparty o Google Wear OS, tak więc jeśli jesteś zarejestrowany w usługach Google, jesteś  w zasadzie gotowy, by ruszyć w drogę. W przeciwnym razie wymagana jest rejestracja w tych narzędziach.

Po 4 tygodniach regularnego użytkowania, ten smartwatch wciąż wygląda jak nowy – tutaj Casio ze swoimi militarnymi standardami wytrzymałości punktuje bardzo wysoko.

Ocena Henriego:

Funkcja / Wydajność0%
Stosunek jakości do ceny0%
Jakość wykonania / trwałość0%
Design / Atrakcyjność0%
Stopień innowacyjności:0%
 

 • Zintegrowany monitor tętna
 • Nowy ekran wskazywania pulsu. Automatycznie przełączanie się na wyświetlanie tętna po wykryciu ruchu.
 • Dual Layer Display: czujniki ciśnienia, wysokości + kompas
 • Nowe aplikacje do biegania oraz biegania przełajowego

 •  GPS (GLONASS i Michibiki)
 •  Mapy offline (do 5 map z serwisu PoenStreetMap) System operacyjny Wear OS by Google
 •  Wodoodporność do 50 m (5 barów)
 •  Kolorowy wyświetlacz
 •  Wytrzymałość na trudne warunki określane przez standardy MIL-STD-810
 •  Zintegrowane czujniki: cyfrowy kompas, altimetr, barometr

 • Trekking
 • Kolarstwo
 • Wioślarstwo
 • Sporty zimowe
 • Wędkarstwo