Trendy rowerowe 2020

Trendy rowerowe 2020

1.  Allez Holland!

Sukcesy Marianne Vos sprawiają, że nawet Eddy Merckx wypada blado: przez 15 lat i we wszystkich dyscyplinach wygrywała największe wyścigi i pokonała wszystkich konkurentó. W ostatnich latach walczyła z kontuzjami, ale już 2019 został przez nią wypełniony wyścigami, by ponownie triumfować. W zeszłym roku w Tokio i na Mistrzostwach Świata, największe zagrożenie stanowiła jej własna drużyna. Niezależnie od nawierzchni i dyscypliny, Holenderki wyprzedzają wszystkie inne. Na Mistrzostwach Świata w Cyclocrossie całe podium było pomarańczowe, a 100-kilometrowy wyścig Annemiek van Vleuten na zeszłorocznych Szosowych Mistrzostwach Świata pokazał światu, że jak tylko przychodzi do podjeżdżania, to lepiej na nią uważać.

2.  Infrastruktura

3.  Ewolucja MTB

4. Wszechstronny E-bike

Początkowo e-rowery były po prostu rowerami z wbudowanym silnikiem, który pomagał w pokonywaniu wzniesień lub podróżowaniu nieco dalej. Tak rewolucyjne rozwiązania, jak ta koncepcja, w świecie e-rowerów pokazują, że to wierzchołek góry lodowej. Małe e-rowery, takie jak Orbea czy Katu-e, można łatwo przechowywać w domu, jeśli nie masz garażu. Elektryczne rowery transportowe (cargo) zastępują samochody rodzinne, a innowacyjne modele, takie jak Fixie Inc. backspin, nie tylko ułatwiają poruszanie się po miejskiej dżungli, ale także wyglądają fantastycznie.

5. Gravele to lepsze rowery szosowe

6. Młodość przejmuje podia

W zeszłym roku Tour of France wygrał 22-latek, a w dużych zespołach jest tak wiele cudownych dzieci, że wygląda na to, że w tym sezonie będzie jeszcze więcej klasyków wygrywanych przez młodzież. Belg Wout van Aert powrócił do najwyższej formy po ciężkiej kraksie latem zeszłego roku i ma wiele do udowodnienia w wiosennych klasykach i jeździe na czas. Jego odwieczny rywal Matthieu van der Poel koncentruje się w tym roku na wyścigach na rowerach górskich w Tokio, gdzie ma duże szanse na to, by w końcu zdetronizować starszego o dziesięć lat Nino Schurtera. Wydaje się jednak, że to nie wystarczy, aby utrzymać taki talent jak on, więc już teraz jest mistrzem świata w kolarstwie przełajowym i bierze udział w całej serii wiosennych klasyków szosowych. Czy będzie w stanie dokonać takie sportowego puczu, jak w zeszłym roku w Amstel Gold Race?

ZNAJDZIESZ NAS RÓWNIEŻ NA

Copyright © Bikester - Wszystkie prawa zastrzeżone