Przewodnik: zakup roweru w sklepie internetowym

Przewodnik: zakup roweru w sklepie internetowym

Nadal nie jesteś pewien, czy bezpiecznie jest kupić rower przez Internet? Czytaj dalej! Kupując coś tak ważnego jak rower, musisz wiedzieć, od kogo i skąd go otrzymujesz. Kontrola jakości i wstępne ustawienia sprzedawcy detalicznego są niezbędne. Przed wysłaniem roweru należy przejść pewne kroki, a przed pierwszym wyruszeniem w drogę trzeba samodzielnie dokonać niezbędnych korekt. Zakup roweru w sklepie internetowym jest tak samo bezpieczny, jak w stacjonarnym, a kontakt ze sprzedawcą jest możliwy nawet po zakupie. To również dodatkowy luksus - możesz spokojnie dokonać swojego wyboru w domowym zaciszu! Ten artykuł opisuje procesy w Bikester. Nie możemy zagwarantować, że wszyscy sprzedawcy internetowi robią to samo.

 

Zanim Twój rower trafi do Ciebie

Większość renomowanych sprzedawców detalicznych posiada pierwszorzędny warsztat i doświadczonych mechaników. Wszystkie nasze rowery otrzymujemy bezpośrednio od dostawcy, a następnie wysyłane są do naszego własnego warsztatu w Bikester do kontroli przez mechaników z wieloletnim doświadczeniem w montażu i naprawie rowerów. Części rowerowe, opony i hamulce oraz wszystkie nakrętki i śruby są sprawdzane dwukrotnie. Wszystko po to, aby zakup roweru w sklepie internetowym zakończył się otrzymaniem produktu po wszystkich etapach kontroli jakości. Oto jak to się odbywa:

 

Krok 1: Przerzutki

Niezależnie od tego, czy masz przekładnię łańcuchową, czy w piaście. Ważny jest fakt, że działa tak, jak powinna. Doskonale wyregulowane przerzutki zwiększają wydajność i komfort jazdy. Jeśli Twoja przekładnia nie pracuje płynnie, zazwyczaj wymaga to tylko odrobiny regulacji. Mimo to warto poprosić mechanika rowerowego, aby przyjrzał się przerzutkom, zanim problem się pogłębi.

 

Krok 2: Opony

Opony nie zawsze są prawidłowo zamontowane, gdy rower jest dostarczany do nas przez producenta. Dlatego musimy im również poświęcić im całą naszą uwagę. Upewniamy się, że są odpowiednio zamontowane, zanim Twój wymarzony jednoślad trafi do Ciebie.

 

Krok 3: Ustawienie hamulców

Zarówno mechaniczne, jak i hydrauliczne układy hamulcowe muszą zostać wyregulowane i skontrolowane przez wykwalifikowanego mechanika rowerowego. Przed wysyłką, za każdym razem przeprowadzamy test hamulców, aby zagwarantować najwyższe bezpieczeńśtwo.

 
 

Krok 4: Test końcowy

Tutaj nasi mechanicy dokładnie sprawdzają wszystkie śruby, hamulce, elementy zawieszenia, łożyska i łańcuch - wszystko to, co jest ważne dla Twojego bezpieczeństwa. Każdy rower, który jest zapakowany i gotowy do wysyłki przeszedł kontrolę jakości naszych mechaników, co potwierdza podpis mechanika na otrzymanej paczce.

 

"Każdy gotowy do wysyłki rower przeszedł kontrolę jakości przez mechanika z firmy Bikester."

 

Gdy już otrzymasz rower

Byłoby wspaniale, gdyby po otwarciu pudła można było od razu wskoczyć na rower, prawda? Aby jednak rower dotarł w nienaruszonym stanie, przednie koło, kierownica i pedały muszą być zdemontowane. Oczywiście nie po to, aby przeciągać czas do pierwszej jazdy, ale po to, aby jak najlepiej zabezpieczyć Twój nowy dwukołowy pojazd. Z tego powodu, przed wyruszeniem na pierwszą przejażdżkę, konieczne jest dokonanie finalnych ustawień w domu. Wysyłamy Ci wszystkie potrzebne narzędzia i części, jak również jasne instrukcje ze zdjęciami i instrukcją montażu krok po kroku. Nawet w przypadku szczegółowego opisu, niektóre części mogą być trudne do zainstalowania, jeśli nigdy wcześniej nie montowałeś roweru. Nasz film pokazuje jak złożyć i wyregulować rower. Zalecamy, abyś go obejrzał przed pierwszą przejażdżką, byś miał pewność, że robisz wszystko prawidłowo, by Twój rower był bezpieczny i gotowy do użytku.

 

 

Masz dalsze pytania lub potrzebujesz dodatkowej regulacji swojego roweru?

Aby uniknąć wszelkich problemów i jak najsprawniej ruszyć rowerem w drogę, przygotowaliśmy listę filmów wideo z odpowiedziami na popularne zagadnienia, z którymi mamy do czynienia podczas jazdy rowerem. Filmy zawierają wskazówki na temat rozwiązywania drobnych problemów. Jeśli planując zakup roweru nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Bez względu, jaki rowerowy problem Cię nurtuje, chętnie pomożemy!

 

Konserwacja i użytkowanie

Zobacz nagranie w celu uzyskania wskazówek, jak czyścić rower oraz jakie części należy regularnie wymieniać, aby poprawić bezpieczeństwo i osiągi.

 

Przebita opona lub spadający łańcuch

Takie katastrofy się zdarzają. Jeśli przebijesz oponę lub ześlizgnie Ci się łańcuch, warto wiedzieć, jak go naprawić. Obejrzyj film tutaj.

 

Precyzyjne dostrajanie i ergonomia

Sprawdź jak ustawić rower, by uzyskać idealny kąt i wysokości siodełka, a także dostosować go do indywidualnych potrzeb.

 

Ustawienie zawieszenia


 

Wszystko dla rowerzystów www.bikester.pl

Rowery: Rowery miejskie | Rowery górskie | Rowery szosowe | Rowery dla dzieci | Rowery elektryczne | Rowery trekkingowe

Części i akcesoria: Odzież rowerowa | Buty rowerowe | Kaski rowerowe | Części | Akcesoria

 


ZNAJDZIESZ NAS RÓWNIEŻ NA

Copyright © Bikester - Wszystkie prawa zastrzeżone