Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Belgijska firma Lazer istnieje od 1919 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji kasków rowerowych jej produkty gwarantują najwyższe standardy bezpieczeństwa i doskonałą jakość. Marka wyposaża wiele profesjonalnych zespołów w swoje wysoce techniczne kaski, które posiadają takie cechy jak proces Inmold, specjalne zapięcia i nowoczesne systemy wentylacji, które zapewniają doskonały komfort i ochronę.

Lazer

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • czarny

Cena

do

Opinie klientów

  • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Lazer Chiru Kask, czarny
Lazer Chiru Kask, czarny
Lazer
Chiru Kask, czarny
MSRP 287,99 zł 199,00 zł
  • Warianty: L | 58-61cm
- 30 %
SALE
Lazer Cameleon Deluxe Kask, czarny
Lazer Cameleon Deluxe Kask, czarny
Lazer
Cameleon Deluxe Kask, czarny
MSRP 479,99 zł 269,00 zł
  • Warianty: M | 55-59cm
- 43 %
SALE

Niezawodna ochrona głowy dzięki kaskom rowerowym Lazer

Firma Lazer Sport to belgijski producent zajmujący się tworzeniem kasków rowerowych, motocyklowych oraz kasków ochronnych do sportów zimowych. Lazer, pierwotnie nazywany SA, działa w Nivelles od 1919 roku. Pierwszymi produktami były skórzane akcesoria ochronne dla motocyklistów, już 1930 roku Roger Lacroix wprowadził na rynek pierwszy skórzany kapelusz, który był odpowiednikiem współczesnego kasku. Od 1945 roku firma zaczęła sprzedawać swoje produkty na większą skalę. Od 1948 roku marka bardzo szybko się rozwijała, wprowadzając na rynek coraz to nowe modele kasków.

Od 1980 roku firma działa pod obecnie znaną nazwą, która miała wprowadzić markę w nowe czasy i wskazywać na jej nowoczesny charakter. Niedługo po zmianie nazwy firma rozpoczęła ekspansję rynku i zaczęła wprowadzać produkty rowerowe. Używając wiedzy, jaką firma Lazer zdobyła podczas tworzenia kasków motocyklowych, zaczęła produkować bardzo dobrej jakości kaski rowerowe. W krótkim czasie modele Lazer zaczęły być używane przez wielu znanych kolarzy, np. Eddy’ego Merckxa, belgijskiego czterokrotnego medalisty szosowych mistrzostw świata.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku i mając na uwadze kompleksową ochronę głów sportowców marka zajęła się również produkcją okularów sportowych, które są kompatybilne z modelami kasków rowerowych Lazer.

Od 2012 roku Lazer oferuje także bogaty wybór akcesoriów do sportów zimowych.

Jak wybrać najlepszy kask rowerowy?

Podczas wyboru akcesoriów rowerowych należy mieć na uwadze sposób w jaki jeździmy. Zależnie od rodzaju uprawianego kolarstwa warto wybrać odpowiedni model kasku rowerowego. Ponieważ obecnie producenci akcesoriów rowerowych oferują nam bardzo bogaty wybór produktów do jazdy, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i wybrać dobrej jakości kask.

Zdania na temat zakładania kasków i jazdy w nich są podzielone, jednak najlepszym dowodem na to, że jazda w kasku jest gwarancją bezpieczeństwa powinno być to, że profesjonalni kolarze zawsze jeżdżą w kaskach.

Wybierając kaski mamy obecnie możliwość sprawdzenia bardzo bogatej oferty różnych produktów stworzonych do ochrony głowy w różnorodnych warunkach jazdy.

  • Kask do jazdy szosowej – charakteryzuje się aerodynamicznym kształtem, który pozwala kolarzowi na osiąganie lepszych wyników, co w tym typie kolarstwa ma duże znaczenie. Kaski do jazdy szosowej mają na całej powierzchni otwory wentylacyjne, które zapewniają dostęp powietrza, dzięki czemu głowa kolarza nie poci się. Kaski szosowe są chętnie wybierane również do jazdy miejskiej. W ofercie Lazer znajdują się zarówno kaski rowerowe damskie, jak i męskie.
  • Kask do jazdy górskiej – kask tego typu dopasowany jest do trudniejszej i bardziej wymagającej jazdy. Kaski rowerowe górskie wyróżniają się odmiennym od modeli szosowych kształtem – są bardziej okrągłe, ich kształt nie zapewnia aerodynamicznej jazdy. Kaski górskie mają na powierzchni otwory wentylacyjne, które pozwalają na komfortową jazdę nawet w ciepłe dni.
  • Kaski full-face – podobne do kasków motocyklowych, osłaniają nie tylko głowę, ale i szczękę przed urazami. Takie kaski są idealne do jazdy bardzo wymagającej, przy sportach zjazdowych.
  • Kaski typu „orzeszek” – ich nazwa nawiązuje do okrągłego kształtu kasku. Większość takich modeli nie ma otworów wentylacyjnych, ale dzięki temu lepiej zabezpieczają głowę przed urazami i są solidniejsze. Na rynku pojawiają się kaski z kilkoma otworami na czubku głowy, w celu zapewnienia chociaż minimalnego dostępu powietrza do głowy. Kaski takie są stosowane przez wielbicieli jazdy BMX i dirt, mają swoich fanów także wśród kolarzy miejskich.
  • Kask enduro – kaski podobne do tych do jazdy górskiej, jednak mają mocniej zabudowany tył, który pozwala lepiej chronić głowę i zabezpiecza kolarza przed nieprzyjemnymi skutkami upadków. Kaski są dość przewiewne i lekkie, dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu otworów wentylacyjnych.
  • Kaski dziecięce – osobną kategorią kasków są kaski dziecięce. Są one tworzone z myślą o najmłodszych kolarzach, których umiejętności mogą nie być jeszcze na tyle wysokie, by zapewnić bezpieczną jazdę. Modele dla dzieci mają mniejszą średnice i są bardziej kolorowe, często pojawiają się na nich motywy z popularnych bajek, które mają zachęcić dziecko do ich noszenia.

Wybór dopasowanego kasku

Jak wybrać najlepszy kask? Oczywiście trzeba dopasować jego model do rozmiaru głowy. Głowę mierzymy po obwodzie, a jej średnica odpowiada rozmiarowi kasku, jaki powinien na nas pasować. Koniecznie powinniśmy sprawdzić ten parametr przed zakupem oraz w miarę możliwości zmierzyć kask, ponieważ źle dopasowany może być niekomfortowy i uciskać głowę podczas jazdy.

Warto pamiętać, że po wypadku kask może nie nadawać się użytku. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka nie widzimy uszkodzenia kasku, silne wstrząsy mogły spowodować mikrourazy kasku, które zredukowały siłę, jaka oddziaływała na naszą głowę, ale też spowodowały, że kask nie nadaje się już do użytku. Dlatego, aby zapewnić sobie stały wysoki poziom bezpieczeństwa musimy pamięć o wymianie kasku po każdym silniejszym wypadku, w którym kask uderzył o podłoże.

Inne akcesoria Lazer

W ofercie Bikester.pl oprócz kasków rowerowych Lazer znajdziesz także bogaty wybór akcesoriów. W celu ochrony swojego kasku wybierz blokadę do kasków Lazer, która zapinana do przypinki podbrodowej kasku, uniemożliwia skorzystanie z niego bez znajomości kodu. Zabezpiecz swój kask i miej pewność, że bez względu na to, gdzie zostawisz rower, nie musisz obawiać się o swoje akcesoria.

Na stronie Bikester.pl znajdziesz bogaty wybór markowych produktów belgijskiego producenta. Dla naszych klientów przygotowaliśmy możliwość zakupu kasków rowerowych dla kobiet i mężczyzn oraz kaski dla dzieci.