Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Loose Riders

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Loose Riders: moda rowerowa MTB

MTB jest bezsprzecznie najbardziej stylową pod względem ubrań dyscypliną kolarską, z jaką mamy współcześnie do czynienia zarówno na polu amatorskim, jak i zawodowym. Wybierane przez sportowców i amatorów bardziej ekstremalnej jazdy ubrania przemawiają nie tylko do potrzeby zachowania wygody i maksymalnej swobody ruchu, ale przede wszystkim do poczucia estetyki zawodników i stylu, jaki reprezentują sobą bardziej ekstremalne odmiany kolarstwa. Podobnie jak w przypadku deskorolkarzy, snowboardzistów czy surferów wyróżniających się charakterystycznym stylem ubioru, fani MTB wprowadzają do odzieży rowerowej powiew świeżości. Luźniejsze kroje koszulek i spodenek w połączeniu z ciekawym wzornictwem i wykorzystaniem kolorów zostały skutecznie wykorzystane m.in. przez markę Loose Riders.

Loose Riders

Ubrania rowerowe Loose Riders – sportowa moda w luźnym stylu

Wykorzystanie znacznie luźniejszego kroju koszulek i spodenek rowerowych przez markę Loose Riders nie było przypadkowe i odpowiadało bezpośrednio na potrzeby i oczekiwania zawodników specjalizujących się w kolarstwie górskim. W przeciwieństwie do jazdy szosowej, gdzie podstawę stanowi stawianie jak najmniejszych oporów wiatru i tworzenie najbardziej opływowej sylwetki, w sportach MTB znacznie bardziej liczy się styl, wygoda, swoboda ruchów oraz możliwość noszenia różnego rodzaju elementów ochronnych pod wkładaną odzieżą. Luźniejsze koszulki i spodnie rowerowe dedykowane do kolarstwa górskiego umożliwiają to, czego obcisłe spodenki kolarskie czy przylegające koszulki rowerowe nie będą w stanie zapewnić – zwiększony poziom ochrony na otarcia podczas przewrotek i jazdy po lasach, przy jednoczesnym zachowaniu luźniejszego stylu odpowiadającego swobodnemu charakterowi kolarzy MTB.

Pierwsza linia odzieży rowerowej Loose Riders została zaprojektowana w 2013 roku, rozpoczynając od kilku prostych koszulek z logo marki i dopiero z czasem rozwijając się o kolejne, coraz odważniejsze pomysły z ciekawym wzornictwem i kolorystyką. Twórcy marki inspirowali się przede wszystkim zjazdami na górskich trasach Chiang Mai w Tajlandii, rozpoczynając swoją przygodę z tworzeniem ubrań rowerowych jako grupa amatorów MTB. Dopiero z czasem, gdy zaczęli zdobywać rozpoznawalność w środowisku sportowym, ich produkty przyciągnęły uwagę szerszego grona odbiorców a filozofia marki, początkowo skupiona na promowaniu regionu i wspaniałych tras górskich Chiang Mai zyskała na znaczeniu.

Więcej niż ubrania – filozofia i rozwój marki Loose Riders

Pomimo tworzenia odzieży rowerowej rozpoznawalnej na arenie międzynarodowej, Loose Riders od początku podkreślają że misją marki jest zjednoczenie fanów MTB w skali globalnej, ale na poziomie lokalnym. Ich ubrania mają inspirować do poznawania okolicznych tras i nawiązywania znajomości z równie zapalonymi riderami, tak jak początkowo robili to twórcy marki. Swoją filozofię realizują z resztą przez tworzenie kolejnych, międzynarodowych oddziałów marki i lokalnych klubów MTB sygnowanych logo Loose Riders. To oni, według marki, mają stanowić najważniejsze źródło wiedzy o ciekawych okolicznych trasach, noclegowniach, planowanych wyścigach, wydarzeniach i wszystkim związanym z MTB. Modne ubrania są tylko dodatkiem. Sposobem, by podkreślić swoją przynależność do elitarnego grona wielbicieli kolarstwa górskiego i zaznaczyć, że w ich mniemaniu jest to coś znacznie większego, niż ekstremalna odmiana doskonale znanej dyscypliny sportowej.

Odzież rowerowa Loose Riders w sklepie Bikester.pl

Nastawieni na budowanie zróżnicowanej oferty i dopasowanie się do potrzeb zawodników w każdej kategorii kolarstwa, w sklepie Bikester.pl przygotowaliśmy pełną ofertę odzieży rowerowej Loose Riders pozwalającej wyrazić swój indywidualny styl i charakter. Wysoka jakość materiałów wykorzystanych w koszulkach i spodenkach dopasowanych do potrzeb kolarstwa MTB gwarantują wygodę podczas jazdy i odpowiedni poziom ochrony ciała, niezależnie od warunków pogodowych czy poziomu zaawansowania pokonywanych tras górskich.