Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

MET

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Niezbędne akcesorium podczas jazdy rowerem – kaski rowerowe

Kaski rowerowe są wymagane na wszystkich zawodach rowerowych. Ze względu na pełnione funkcje pozwalają na zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa w czasie jazdy na rowerze. Zależnie od tego w jakich warunkach uprawia się aktywności istotne jest odpowiednie dobranie kasku, aby pomagał on w osiąganiu najkorzystniejszych osiągów.

Belgijski MET proponuje kolarzom modele do jazdy górskiej i szosowej oraz innych dyscyplin kolarstwa. Jednym z takich sportów jest cyclocross. Stanowi w Belgii istotny element kultury i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców kraju. Zawodnicy pokonują trudne i wymagające fizycznie trasy w dużej mierze jadąc na rowerze, część trasy zaś pokonując na nogach. Odpowiednia ochrona głowy jest szczególnie ważna, ponieważ w trudnym terenie niełatwo o wypadek. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia ciała, warto zadbać o odpowiednią ochronę głowy i mózgu.

MET kaski rowerowe

Kaski rowerowe MET na każdą okazję

Zależnie od podejmowanej dyscypliny sportowej istotne jest dobranie innego modelu kasku. W wielu krajach europejskich także rowerzysta korzystający z jednośladu w celach rekreacyjnych zobowiązany jest założyć kask. W Polsce takiego obowiązku nie ma, jednak mimo wszystko rowerzyści, którzy świadomie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa oraz swojego zdrowia i życia, powinni mieć na uwadze wybór odpowiedniego modelu kasku rowerowego.

Marka MET przygotowała duży wybór kasków dla różnych grup sportowców w każdym wieku. Rowerzystom proponowane są modele do jazdy szosowej, górskiej, miejskiej, z kolekcji „dla aktywnych”, dla kobiet i dla dzieci. Dzięki bogatemu katalogowi produktów każdy ma możliwość wybrania dla siebie najodpowiedniejszego produktu.

Jak wybrać kask?

Wybór odpowiedniego kasku powinien być podyktowany przede wszystkim jego przeznaczeniem. Różne style kolarskie wymagają od rowerzystów innego sposobu ochrony głowy. W jeździe szosowej ważne jest, aby kask był możliwie najlżejszy, zapewniał dobrą wentylację, a ponadto miał aerodynamiczny kształt. Modele takie łatwo poznać po budowie wydłużonej ku tyłowi głowy. Modele do jazdy MTB są solidniejsze w budowie, mają mniej otworów wentylacyjnych oraz mają bardziej agresywny wygląd, nawiązujący do charakteru jazdy, do jakiego są przeznaczone. W kolekcji do jazdy MTB dostępne są nie tylko modele do tradycyjnej jazdy górskiej, ale również modele kasków fullface, które pozwalają na zabezpieczenie twarzy, szczęki oraz tyłu głowy podczas jazdy ekstremalnej. Kaski pełne fullface nawiązują swoim wyglądem do akcesoriów motocyklowych. Ze względu na charakter jazdy wyczynowej w bardzo wymagającym terenie sportowiec musi mieć zapewniony wysoki poziom ochrony zdrowia i życia przed konsekwencjami upadku przy dużej prędkości oraz warunkami na drodze.

Specjalna kolekcja kasków dla kobiet to modele o mniejszych rozmiarach, wyróżniające się ponadto ciekawymi kolorami, które z pewnością pozwolą na stworzenie funkcjonalnego i ładnego stroju kolarskiego dla każdej kobiety. Modele dla dzieci to najmniejsze produkty w ofercie MET. Stworzone z myślą o najmłodszych fanach kolarstwa. Ciekawe kolory i mnogość wzorów pozwalają na stworzenie takiego stroju, który spodoba się dziecku, jednocześnie zapewni mu wysoki poziom bezpieczeństwa.

Miejska kolekcja kasków rowerowych MET to produkty przeznaczone do użytku na co dzień. Jazda w mieście nie wymaga wysokiego poziomu ochrony, ale w czasie zróżnicowanych warunków w mieście konieczne jest odpowiednie osłonięcie głowy. W ofercie MET dostępne są modele kasków stworzonych w celu spełnienia zapotrzebowania użytkowników na stylowe kaski miejskie – kolorowe modele pozwalają na dopasowanie ich do codziennego stroju, tworząc efektowny i bezpieczny zestaw.

Rozmiar kasku

Dobór rodzaju kasku do uprawianego stylu jazdy to jednak nie wszystko. Aby bezpiecznie i pewnie jeździć konieczne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru kasku. Czasem niewprawieni rowerzyści mają trudności z tym problem– kask powinien ściśle przylegać do głowy, nie powodując jej uciskania. Wybór kasku powinniśmy zacząć od zmierzenia obwodu głowy około centymetr nad brwiami.

Ponieważ kask ma chronić głowę przed wszelkimi urazami głowy warto poświęcić czas na dokładne zmierzenie głowy, tak by wybrany model kasku zapełnił najlepszy poziom ochrony.

Akcesoria marki MET

Oprócz kasków marka MET przygotowała również różnego rodzaju akcesoria pozwalające na zwiększenie ich funkcjonalności. Dla osób, które podróżują, dużo jeżdżą i mają wrażliwe oczy marka przygotowała specjalne osłonki, które przyczepione do przedniej części kasku osłaniają oczy przez urazami mechanicznymi. Wybierając taki model osłony zamiast tradycyjnych okularów rowerowych użytkownik ma pewność, że rozwiązanie to zapewni mu większą swobodę.

W ofercie MET dostępne są również lampki rowerowe, które mogą być zamocowane na kasku, poprawiając widoczność rowerzysty oraz umożliwiając mu lepsze widzenie pojawiających się przed nim rzeczy. Lampki rowerowe są widoczne z ok. 500 metrów, dzięki czemu nawet w czasie jazdy w najtrudniejszych warunkach, np. na ruchliwej ulicy, mogą zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa. Przednia i tylna lampka są kompatybilne z wieloma modelami kasków MET.

Kaski rowerowe MET w Bikester.pl

Sklep internetowy Bikester.pl proponuje swoim użytkownikom duży wybór kasków rowerowych dla profesjonalistów. Bogata oferta modeli dopasowanych do potrzeb jazdy miejskiej, górskiej oraz innych typów kolarstwa pozwala każdemu użytkownikowi znaleźć najlepszy dla siebie model, który sprosta najtrudniejszym wymogom. Zachęcamy do zakupu profesjonalnych produktów marki MET. Produkty firmy są chętnie wybierane przez rowerzystów podejmujących się jazdy w zróżnicowanych warunkach, dlatego też te produkty zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa w różnych stylach jazdy.