Bikester - sklep rowerowy online
Wyprzedaż zapasów - rabaty do 80%1
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Nakolanniki
Minimalistyczna wersja nogawek to nakolanniki. W myśl tej samej zasady, która towarzyszy nogawkom, nakolanniki osłaniają i ogrzewają przede wszystkim staw kolanowy, tak bardzo wrażliwy na zimno. Zwłaszcza w okresach przejściowych jest to rozwiązanie wystarczające wielu sportowcom. Tak jak nogawki, nakolanniki również noszone są na udzie pod krótkimi spodenkami i trzymają się nogi dzięki obcisłemu krojowi i elastycznemu materiałowi, a także obwódce na gumę.

Nakolanniki

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
PEARL iZUMi Elite Ocieplacze termiczne na kolana, czarny
PEARL iZUMi Elite Ocieplacze termiczne na kolana, czarny
PEARL iZUMi
Elite Ocieplacze termiczne na kolana, czarny
MSRP 239,99 zł 79,00 zł
  • Warianty: S
- 67 %
SALE

Nakolanniki rowerowe – skuteczne docieplenie kolan w chłodne dni

Przejście z rowerowej odzieży letniej w jesienną nie zawsze należy do najłatwiejszych zadań. Z jednej strony pozostanie przy lekkiej letniej odzieży brzmi kusząco nawet w okresach przejściowych pomiędzy sezonami, z drugiej niektóre część ciała zaczynają coraz szybciej wychładzać się i marznąć, tracąc przy tym maksymalną sprawność. Jedną z części szczególnie wrażliwych na zimno nawet w końcówce lata są nogi, a dokładniej kolana, które podczas jazdy powinny pozostawać w pełni ogrzane. Dlatego też, dla tych którzy nie chcą rozpoczynać jeszcze sezonu na dłuższe spodnie ani też nosić pełnych nogawek powstały nakolanniki rowerowe, czyli opaski kompresyjne na kolana pozwalające utrzymać je w optymalnej temperaturze. Na Bikester.pl znajduje sie szeroka oferta nakolanników od przykładowo Etxeondo, Pearl Izumi czy Shimano.

Nakolanniki rowerowe

Rowerowe opaski kompresyjne na kolana na każdą porę roku

Minimalistyczne nakolanniki rowerowe to przede wszystkim ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy podczas jazdy mają problem z marznącymi kolanami. Te, jako jedna z mocniej wykorzystywanych części ciała powinny pracować na pełnym rozgrzaniu, co często nawet latem okazuje się być dość trudne do osiągnięcia. Wystarczy większy wiatr, szybka jazda z górki, czy chłodniejsze sierpniowe wieczory, by kolana zaczęły dość mocno marznąć, a czasem nawet boleć. Nakolanniki rowerowe pozwalają dość skutecznie wyeliminować ten problem, zapewniając dodatkową warstwę termiczną w okolicy kolan a także zabezpieczając sam staw przed urazami i przeciążeniami.

Docelowo rękawki i nogawki rowerowe zaleca się stosować wiosną i jesienią, jednak opaski kompresyjne na kolana z powodzeniem sprawdzą się też latem. Warto mieć je przy sobie wybierając się na dłuższą przejażdżkę z szansą na to, że w trakcie powrotu temperatura będzie już znacznie niższa i bardziej dokuczliwa, na wyjazd w góry gdzie temperatury z reguły nie są tak wysokie jak w mieście, czy też na rozgrzewkę przed zawodami, gdy kolana będą musiały pozostać w maksymalnej formie przez długie godziny. Nakolanniki rowerowe okażą się niezbędne także zimą, kiedy to mogą stanowić dodatkową warstwę ubioru nałożone pod długie spodnie lub na nogawki rowerowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając nakolanniki rowerowe?

Rowerowe opaski kompresyjne na kolana to akcesoria o dość prostej i nieskomplikowanej budowie, jednak i w ich przypadku istnieje parę detali, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Podstawowym zadaniem nakolanników jest oczywiście ich funkcjonalność, dlatego też jednym z ważniejszych aspektów będzie tutaj odpowiedni dobór materiału, z jakiego te zostały wykonane. Dobrym rozwiązaniem, które spisze się przez cały rok będzie lekko ocieplana lycra, która zagwarantuje nie tylko bezpieczeństwo stawu, ale przede wszystkim lepszą izolację termiczną niż cienkie nakolanniki z syntetycznego materiału.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest budowa samego nakolannika. Choć wszystkie są pod tym względem do siebie zbliżone, sposób w jaki mają utrzymywać się na nodze może zmieniać naprawdę wiele. Zazwyczaj stosuje się tu gumki uciskowe, a w lepszych modelach także silikonowe wstawki które nie pozwalają, by materiał zsuwał się po skórze. Sam nakolannik przykładowo od wykonany jest zwykle z dość elastycznej, ciasnej lycry, dlatego w głównej mierze sam utrzymuje się na kolanie. Gumki są tu jedynie dodatkowym zabezpieczeniem, dzięki któremu opaska nie zsuwa się z nogi nawet przy bardziej intensywnym pedałowaniu czy jeździe w pozycji stojącej.

Rowerowe opaski kompresyjne na kolano w ofercie Bikester.pl

Wymyślone jako forma dodatkowej ochrony i izolacji termicznej stawów i kończyn nogawki i nakolanniki rowerowe to niezbędny gadżet odzieżowy każdego kolarza, który na poważnie myśli o jeździe jesienią i chce zabezpieczyć swoje stawy i kości przed przemarznięciem. Ochrona taka nie tylko zwiększa wydajność na trasie, ale też pozwala ustrzec się wielu problemów ze stawami w przyszłości.