Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Nogawki
Nogawki przedłużają szorty jesienią i na wiosnę, robiąc z nich długie, sportowe spodnie. Zabezpieczają nogi przed utratą ciepła, są w pełni oddychające, a w dodatku można je kilkoma ruchami zdjąć i schować w kieszeni koszulki, gdy nie są już potrzebne. Obcisły krój i obwódka z gumką na udzie w zupełności wystarczą, by nogawki się nie osuwały. Wyprofilowane, uszyte z kilku segmentów, leżą z reguły najlepiej. Nogawki mają najczęściej krótki zamek błyskawiczny przy stopie, dzięki czemu można je zakładać i zdejmować z założonymi butami. Niektórzy producenci umieszczają w części tylnej elementy odblaskowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo przecież nogawek używa się najczęściej wtedy, gdy dni robią się coraz krótsze, a długie wycieczki kończą się już po zmroku.

Nogawki

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Nogawki rowerowe – ochrona kończyn jesienią i zimą

Dopasowane spodnie rowerowe z długą nogawką to niezbędny element jesiennej i zimowej odzieży każdego kolarza. Kończyny dolne marzną jako jedne z pierwszych, a jako że muszą pracować podczas jazdy nieustannie, warto by były w stanie utrzymać odpowiednie rozgrzanie i temperaturę. Spodnie nie są jednak często wystarczające, a przy silniejszym wietrze czy dużo niższych temperaturach nogi wymagają jeszcze jednej warstwy ochronnej, którą można uzyskać za pomocą specjalnych nogawek rowerowych. Kompresyjne, ciepłe i niezwykle praktyczne nogawki np. od Northwave czy Rainlegs przydadzą się zarówno późnym latem jako uzupełnienie spodenek na chłodniejsze poranki i wieczory, jak i jesienią i zimą, kiedy i dłuższe spodnie potrzebują termicznego wsparcia.

Nogawki-rowerowe

Funkcjonalne kompresyjne nogawki rowerowe

Jako odzież kompresyjna, nogawki rowerowe wykonane są najczęściej z dość zbitej, elastycznej lycry, która nie tylko doskonale osłania nogę przed niższymi temperaturami, ale też gwarantuje zabezpieczenie mięśni i stawów przed urazami. Kompresyjne nogawki rowerowe usprawniają krążenie krwi, pobudzając mięśnie do intensywniejszej pracy i gwarantując, że te nie utracą ciepła podczas odcinka zjazdowego, na którym będą odpoczywały. Dodatkowo zapobiegają też skurczom związanym właśnie z szybko stygnącymi mięśniami, które pojawiając się w trakcie jazdy mogłyby stanowić dla rowerzysty spory dyskomfort i niebezpieczeństwo.

Pomijając aspekty kompresyjne nogawek rowerowych, znaczna większość kolarzy stosuje je po prostu jako dodatkową izolacyjną warstwę materiału zakładaną na długie spodnie jesienią i zimą. Niskie temperatury i wiatr potrafią penetrować nawet odzież termiczną, dlatego też sportowcy tak często korzystają z ubioru warstwowego, który wzmacnia właściwości każdej z warstw z osobna, dając łącznie naprawdę solidną ochronę przed niepogodą.

Jak dobrać nogawki rowerowe?

Zakup nogawek rowerowych nie różni się właściwie niczym od kryteriów wyboru właściwych spodenek rowerowych. Najważniejszy będzie tu więc materiał, którym najczęściej jest grubsza lycra gwarantująca odpowiednie właściwości kompresyjne, niekiedy wzmocniona od wewnątrz dodatkową warstwą cieplejszego materiału dla jeszcze lepszych właściwości izolacyjnych. Wybierając nogawki na okres zimowy warto zwrócić uwagę na to, by te były właśnie możliwie najcieplejsze. Ważnym elementem nogawek są zabezpieczenia w postaci gumek, ściągaczy czy innych wstawek po wewnętrznej stronie nogawki, dzięki którym ta pozostaje na nodze i nie zsuwa się z niej podczas jazdy. Nogawki rowerowe, podobnie jak rękawki czy nakolanniki nie posiadają żadnego innego punktu zaczepienia – przypominają zwykłe materiałowe tuby, które za pomocą własnych właściwości kompresyjnych i specjalnych gumek trzymają się w odpowiednim miejscu. W przypadku długich nogawek pomocna w kwestii stabilności oraz izolacji może okazać się sama budowa nogawki. Najlepsi producenci stawiają dziś na łączenie w obrębie nogawki kilku paneli o różnych właściwościach izolacyjnych i stopniach elastyczności, tak by optymalnie dopasować funkcjonalność nogawki do potrzeb rowerzysty. Zszywanie ze sobą paneli to jednocześnie sposób na to, by te trzymały się na nodze pewniej – w miejscu szycia umieszcza się najczęściej dodatkowe wstawki silikonowe bądź gumki, które zapobiegają zsuwaniu się nogawki.

Kompresyjne nogawki rowerowe w ofercie Bikester.pl

Przygotowując jesienno-zimową garderobę na rower i planując jazdę w temperaturach znacznie niższych, niż w szczycie rowerowego sezonu, zakup kompresyjnych nogawek rowerowych, specjalnych rękawków czy dodatkowych nakolanników to jeden z najłatwiejszych sposobów docieplenia kończyn i zapewnienia im odpowiedniej ochrony. To ważne, szczególnie w przypadku nóg na które zwykle nie zakłada się kilku par spodni jednocześnie. To nogawki będą stanowiły tu kolejną po bieliźnie termicznej i spodenkach warstwę izolacyjną, gwarantując pełen komfort cieplny nóg nawet zimą. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą nogawek rowerowych w sklepie Bikester.pl.