Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Rękawy
Rękawy pozwalają przeobrazić krótki rękaw koszulki w rękaw długi. Gdy rankiem, na początku trasy, temperatury są dość niskie, by założyć tylko krótki rękawek, stanowią idealne uzupełnienie stroju, które w mgnieniu oka może zniknąć w kieszeni, gdy tylko na horyzoncie pojawi się słońce. Kolarzom szosowym i górskim wystarcza zwykle obcisły krój z elastycznego materiału oraz obwódka z gumką na ramieniu, co zapobiega osuwaniu się rękawów. Materiał, z którego wykonuje się zwykle rękawy, jest trochę bardziej elastyczny, ale jego właściwości oddychające są porównywalne z koszulką. Nasza rada: rękawy, które nie są uszyte z jednego kawałka, lecz składają się z kilku segmentów z wyprofilowanym miejscem na łokcie, leżą z reguły lepiej i są wygodniejsze.

Rękawki

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Rozmiar buta

  • XS
  • S
  • L

Marka

Kolor

  • żółty
  • czarny

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
POC Rękawy termiczne, czarny
POC Rękawy termiczne, czarny
POC
Rękawy termiczne, czarny
375,99 zł
  • Warianty: L
SALE
Cube Safety Ocieplacze ramion, czarny/żółty
Cube Safety Ocieplacze ramion, czarny/żółty
Cube
Safety Ocieplacze ramion, czarny/żółty
234,99 zł
  • Warianty: XS/S
SALE

Rękawki rowerowe – skuteczne ogrzewanie rąk podczas jazdy

Koszulki z długim rękawem to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na ogrzanie rąk podczas jazdy i wzmocnienie bariery termicznej organizmu utworzonej przez kolejne warstwy odzieży. Zdarza się jednak, że pełna zabudowana koszulka nie jest jeszcze konieczna, albo wręcz przeciwnie, nawet w połączeniu z kurtką nie wystarcza do odpowiedniej izolacji rąk przed zimnem i wiatrem. W sytuacjach takich doskonale sprawdzają się specjalne rękawki rowerowe, które zakładane na rękę nie tylko uzupełniają ubiór o kolejną warstwę izolacyjną, ale też działają jak opaska kompresyjna, wzmacniając krążenie krwi i pobudzając mięśnie do jeszcze aktywniejszej pracy.

Rękawki rowerowe

Kompresyjne rękawy rowerowe – jak działają?

Docelowym zastosowaniem dla rękawków rowerowych jest dodatkowa izolacja termiczna rąk wiosną, jesienią, a nawet zimą. Wystawione na ciągłe napory wiatru ręce marzną bardzo szybko, przez co często do ich ogrzania nie wystarczą ani rękawiczki, ani podkoszulki termiczne z długim rękawem. Zabezpieczenie rąk samodzielnymi rękawkami wyklucza jednak konieczność ubrania kolejnej warstwy odzieży, która mogłaby doprowadzić do przegrzewania się pozostałych części ciała i nadmiernego pocenia się, co oczywiście nie byłoby zbyt komfortową dla rowerzysty sytuacją.

Kompresyjne rękawy rowerowe to jednak jak sama nazwa wskazuje nie tylko izolacja, ale też dociśnięcie mięśni powodujące szybsze rozgrzewanie się ich do pracy, lepsze krążenie krwi i sprawniejsze funkcjonowanie rąk w trakcie jazdy. Choć z pozoru ręce trzymają jedynie kierownicę, w praktyce opiera się na nich duża część ciężaru ciała rowerzysty, co po dłuższej trasie może zwyczajnie męczyć. Rowerzyści muszą rozgrzewać ręce w takim samym stopniu jak każdy inny sportowiec – kompresyjne rękawy rowerowe pozwalają utrzymać im odpowiedni poziom rozgrzania nawet podczas statycznej jazdy.

Jakie rękawki rowerowe wybrać?

Rękawy pozwalają w szybki sposób przekształcić koszulkę z krótkim rękawem na koszulkę długą, dlatego też często stosuje się je podczas porannych treningów, gdzie temperatury powietrza mogą znacząco różnić się na przestrzeni kilkugodzinnej trasy. Z tego też powodu wybierając rękawki rowerowe warto zainteresować się poziomem wentylacji materiału, z jakiego zostały wykonane – możliwość swobodnego oddychania skóry podczas jazdy i oddawania potu do materiału bez jednoczesnego przemaczania go do poziomu dyskomfortu jest tu niezwykle istotne. Kwestią, o której należy tu pamiętać jest jednak to, że rękawki często wybierane są jako dodatkowy element zimowej izolacji. W wypadku takim rękawki mogą być nieco grubsze i ocieplane, dlatego podczas zakupów należy zwrócić uwagę na grubość rękawka – z zewnątrz wszystkie wyglądają tak samo, choć ich budowa może być całkowicie inna.

Podczas wyboru należy zwrócić też uwagę na sposób, w jaki zostały uszyte zabezpieczenia rękawów. Standardowo stosuje się tu gumę utrzymującą rękaw w odpowiedniej pozycji, jednak najlepsze modele na rynku budowane są dziś z kilku zszytych ze sobą paneli elastycznego materiału – rozwiązanie takie zapewnia lepsze trzymanie się rękawa na przestrzeni całej ręki, a dodatkowo pozwala na zwiększenie funkcjonalności rękawa w poszczególnych partiach. Modele takie mogą mieć przykładowo wzmocnione panele w łokciach, dzięki którym materiał nie przetrze się szybko nawet podczas upadku.

Praktyczne rękawki rowerowe w Bikester.pl

Oferta sklepu internetowego Bikester.pl daje kolarzom szansę wyboru spośród setek różnorodnych modeli – od producentów takich jak X-Bionic czy Red Cycling Products, i wzorów kompresyjnych rękawów rowerowych, dopasowanych nie tylko do indywidualnych potrzeb każdego kolarza ale też do ich różnorodnych wymagań stylowych. Jeszcze do niedawna większość rękawów kompresyjnych produkowano wyłącznie w kolorze czarnym, jednak dziś z powodzeniem mogą posłużyć także jako element odblaskowy podczas wieczornej jazdy czy dopasować się do koloru koszulki zawodnika i jego barw klubowych. Bez względu jednak na kolor i wygląd zewnętrzny, wszystkie rękawki rowerowe to przede wszystkim odzież funkcjonalna, której zadaniem jest pomoc zawodnikowi w osiąganiu jeszcze lepszych wyników w komfortowych i bezpiecznych warunkach.