Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
RĘkawice zimowe - koniec z przemarznietymi dłońmi
Najważniejszą cechą zimowych rękawic rowerowych jest właściwa ochrona przed wiatrem. Zewnętrzna warstwa powinna być wiatroodporna, a nawet w 100% wiatroszczelna. W przypadku warstwy termicznej, marki mają różne koncepcje. W większości krajów europejskich izolacja nie jest tak ważna, ponieważ ciało nagrzewa się naturalnie podczas jazdy na rowerze. Ważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar i w razie wątpliwości wybrać nieco większy. W przypadku prawdziwie mroźnych temperatur, dostępne są rękawice z trzema palcami i grube rękawice zimowe z jednym palcem.

Rękawiczki zimowe

3 Artykuł
Filtr
Resetuj

Rozmiar rękawiczki

 • 7
 • 8

Wodoszczelne

 • nie 2
 • tak 1

Przeznaczenie

 • MTB 3
 • Szosa 2
 • Turystycznie  2
 • Dojazdy do pracy 1
 • Miasto 1
 • Triathlon 1

System zamykający

 • wciągane 2
 • zapięcie na rzepy 1

Monitor dotykowy

 • nie 1
 • tak 2

Cena

do

Opinie klientów

 • 1
 • 1
 • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
GripGrab Hurricane 2 Rękawice Windproof Midseason, czarny
GripGrab Hurricane 2 Rękawice Windproof Midseason, czarny
GripGrab
Hurricane 2 Rękawice Windproof Midseason, czarny
MSRP 310,99 zł 299,00 zł
 • Warianty: S
SALE
Craft Siberian 2.0 Rękawiczki, czarny
Craft Siberian 2.0 Rękawiczki, czarny
Craft
Siberian 2.0 Rękawiczki, czarny
MSRP 258,99 zł 199,00 zł
 • Warianty: XS | 7
- 23 %
SALE
Roeckl GTX Bike Rękawice, czarny
Roeckl GTX Bike Rękawice, czarny
Roeckl
GTX Bike Rękawice, czarny
375,99 zł
 • Warianty: 7
SALE

Rowerowe rękawiczki zimowe – zabezpiecz się przed mrozem

Jazda na rowerze zimą nie jest zwykle wyborem popularnym, choć w praktyce coraz więcej osób decyduje się dziś na maksymalne wydłużenie swojego sezonu rowerowego. Z pogodą dopisującą coraz częściej nawet do grudnia, chowanie roweru do garażu wydaje się być stratą doskonałej okazji do treningów na świeżym powietrzu. Aby jednak zimowa jazda na rowerze niosła za sobą wyłącznie korzyści, warto odpowiednio się do niej przygotować, zabezpieczając każdą część ciała przed mrozem i wiatrem. W przypadku dłoni oczywistym wyborem będą rękawiczki, jednak i w ich przypadku wybór nie powinien być całkowicie przypadkowy. Na Bikester.pl znajdziesz produkty od najlepszych producentów, w tym od Fox, Bontrager czy Northwave. Na co zwracać uwagę? Czym charakteryzują się rękawiczki zimowe na rower i jak dobrać je właściwie?

Rękawiczki zimowe

Rękawiczki zimowe na rower

Standardowo rękawiczki rowerowe można podzielić na trzy rodzaje: rękawiczki krótkie (bez palców), idealne do jazdy latem, rękawiczki długie popularne w kolarstwie terenowym oraz rękawiczki zimowe, które od długich różnią się przede wszystkim jakością i grubością materiału, z którego zostały wykonane. Podobnie jak każde rękawiczki rowerowe, te dedykowane do jazdy zimą powinny gwarantować przede wszystkim pełen komfort i pewność jazdy – miękka strona wewnętrzna, żelowe wkładki amortyzujące drgania czy wreszcie materiał antypoślizgowy na palcach i wewnętrznej stronie dłoni gwarantujący pewny chwyt kierownicy będą podstawą budowy także rękawiczek zimowych.

Odmrożenie palców to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi borykają się rowerzyści nie korzystający z żadnej formy rękawiczek lub też wybierający modele nieodpowiednie do panujących warunków pogodowych. Dłonie, które dość mocno trzymają kierownicę często przez kilka godzin jazdy narażone są na bardzo szybkie wychłodzenie, które w efekcie zmniejszy siłę trzymania kierownicy i zaburzy stabilną pozycję kolarza na rowerze. Właściwy dobór zimowych rękawiczek rowerowych będzie tu więc koniecznością, jeśli ręce mają pozostać odpowiednio dogrzane przez całą trasę. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, by rękawiczki posiadały wbudowaną membranę chroniącą przed wilgocią i zimnem, a jednocześnie gwarantującą odpowiednią wentylację. Brak tej ostatniej to kolejny powód, dla którego wielu rowerzystów marznie nawet w rękawiczkach.

Najważniejsze funkcje rowerowych rękawiczek zimowych

Ochrona przed zimnem, wiatrem i deszczem jest tu oczywista – rękawiczki zimowe na rower mają gwarantować odpowiedni komfort termiczny nawet przy kilkugodzinnej jeździe pod wiatr, dlatego też warto zainwestować w nie z pełną świadomością. Izolacja to jednak nie jedyna funkcja, jaką dobre rękawiczki rowerowe powinny spełniać i te dedykowane do jazdy zimą nie są tu żadnym wyjątkiem. W rowerowych rękawiczkach zimowych powinny się więc znaleźć wkładki amortyzujące drgania, które zmarzniętym stawom wyrządzają jeszcze więcej szkód niż podczas jazdy latem. Wbrew pozorom drgania te nie szkodzą wyłącznie nadgarstkom, ale przez ręce przekazywane są do całego kręgosłupa – dobrze dopasowane rękawiczki zapobiegną uczuciu drętwienia rąk podczas jazdy i zminimalizują ogólne poczucie zmęczenia rąk po zakończonym treningu. Rękawiczki zimowe na rower powinny też dobrze chronić przed zadrapaniami i otarciami dłoni – przy śliskiej nawierzchni upadki mogą zdarzać się tu często nawet zawodowym kolarzom, dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć dłonie i mieć pewność, że przypadkowo zalegające na poboczu szkło nie wbije się prosto w mięśnie.

Rękawiczki zimowe na rower w sklepie online

Zakup rękawiczek rowerowych to dziś właściwie konieczność, szczególnie jeśli ma się w planach jazdę na rowerze jesienią i zimą. Temperatura odczuwalna podczas jazdy jest zwykle o parę stopni niższa niż faktycznie, a jeśli dołożyć do tego wiatr i pęd jazdy oraz fakt, że dłonie wystawione do przodu zetkną się z nim jako pierwsze, konieczność zabezpieczenia ich przed zimnem wydaje się niepodważalna.