Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Buty do jazdy szosowej - lekkie, sztywne i aerodynamiczne
Dobre buty szosowe to połączenie sztywności, lekkości i aerodynamiczności. W kombinacji z zatrzaskowymi pedałami stanowią one niezwykle skuteczne połączenie. W obuwiu do rowerów szosowych stosuje się większe knagi niż w przypadku pedałów z MTB 'SPD'. W przeciwieństwie do butów do rowerów górskich, to jak dobrze można w nich chodzić praktycznie nie odgrywa żadnej roli. Dobre dopasowanie i precyzyjna regulacja za pomocą obrotowych pokręteł, pasków na rzepy czy zapadek jest bardzo ważna. Aby zmniejszyć wagę i zmaksymalizować sztywność, wysokiej klasy buty do rowerów szosowych często mają podeszwy z włókna węglowego.

Buty szosowe zatrzaskowe

4 Artykuł
Filtr
Resetuj

Rozmiar buta

 • 38
 • 40
 • 44
 • 48

Rodzaj podeszwy

 • bardzo twarda 1
 • twarde 3

Pasujące

 • Fason przylegający 1
 • ścisłe dopasowanie 3

Seria

 • Shimano Triathlon Footwear Series 1
 • Sidi Genius 1

Sezon

 • Cały rok 1
 • Wiosna/lato 3

Kolor

 • szary
 • niebieski
 • czarny

Cena

do

Opinie klientów

 • 2
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Shimano SH-RC1 Buty rowerowe Kobiety, niebieski
Shimano SH-RC1 Buty rowerowe Kobiety, niebieski
Shimano
SH-RC1 Buty rowerowe Kobiety, niebieski
MSRP 431,99 zł 349,00 zł
 • Warianty: EU 38
- 19 %
SALE
Northwave Storm Carbon 2 Buty do rowerów szosowych Mężczyźni, czarny
Northwave Storm Carbon 2 Buty do rowerów szosowych Mężczyźni, czarny
Northwave
Storm Carbon 2 Buty do rowerów szosowych Mężczyźni, czarny
MSRP 889,99 zł 749,00 zł
darmowa wysyłka
 • Warianty: EU 44
- 15 %
SALE
Sidi Genius 10 Mega Buty Mężczyźni, szary
Sidi Genius 10 Mega Buty Mężczyźni, szary
Sidi
Genius 10 Mega Buty Mężczyźni, szary
MSRP 1.249,00 zł 929,00 zł
darmowa wysyłka
 • Warianty: EU 40
- 25 %
SALE
Shimano SH-TR9 Buty rowerowe, niebieski
Shimano SH-TR9 Buty rowerowe, niebieski
Shimano
SH-TR9 Buty rowerowe, niebieski
MSRP 1.199,00 zł 1.039,00 zł
darmowa wysyłka
 • Warianty: EU 48
- 13 %
SALE

Buty szosowe zatrzaskowe - większa efektywność jazdy na szosie!

Buty zatrzaskowe, dzięki którym stopa jest połączona z pedałem rowerowym niemalże „na stałe” są we współczesnym kolarstwie standardem, na który stawiają wszyscy zawodnicy, a nawet wielu amatorów. Niezależnie od tego czy będzie to jazda szosowa, czy MTB, system zamykający pozwalający na stabilne przytwierdzenie buta do pedału poprawia znacząco dynamikę jazdy, wydajność pracy mięśni i bezpieczeństwo kolarza podczas zjazdów i podjazdów. Czym wyróżniają się buty szosowe zatrzaskowe i jak montaż bloków wpływa na jazdę na długich dystansach?

Buty rowerowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

Pierwszym systemem, który miał za zadanie zwiększyć przyczepność butów do pedałów rowerowych były charakterystyczne noski, dzięki którym rowerzysta mógł nie tylko naciskać pedał, ale i podnosić go, zwiększając efektywność jazdy. To właśnie na tej zasadzie oparto też stworzone później systemy zamykające, które mocują buty rowerowe do pedałów za pomocą specjalnych bloków. Działanie SPD przypomina system stosowany w nartach, gdzie w bucie zamocowana jest druga część systemu zamykającego. Dla bezpieczeństwa kolarzy, wypięcie buta jest niezwykle proste i wymaga jedynie obrócenia stopy umożliwiającego zwolnienie blokady.

Decydując się na zastosowanie systemu SPD w rowerze warto wiedzieć, przed zakupem buta, czym różnią się blokady stosowane w jeździe szosowej i MTB i jak dopasować do nich odpowiednie buty. Wbrew pozorom nie są to modele identyczne - pedały szosowe mają większe bloki niż MTB, dzięki czemu umożliwiają lepszy kontakt z butem. Dodatkowo buty rowerowe dedykowane na trasy szosowe są nieco delikatniejsze i lżejsze, a w przypadku zastosowania systemu SPD, niezwykle niewygodne do chodzenia.

Buty szosowe zatrzaskowe – jak wybrać odpowiedni model?

Buty szosowe różnią się dość znacząco od MTB, przede wszystkim dzięki ograniczeniu do minimum ich wagi i sztywności. Obecnie najczęściej spotyka się tu mocowanie na trzy śruby, choć w dalszym ciągu można spotkać się z butami rowerowymi z zatrzaskami na dwie śruby. Czym jednak wyróżniają się najbardziej na tle innych butów rowerowych? Przede wszystkim niezwykle płaską podeszwą, przystosowaną wyłącznie do jazdy i ciągłego pozostawania na rowerze. Sztywność buta wpływa tu bezpośrednio na efektywność jazdy, dlatego też producenci stosują w opisach swoich produktów określenie sztywności, najczęściej według własnej skali.

Ze względu na sposób, w jaki działają systemy zatrzaskowe i montaż bloków w bucie, te do jazdy szosowej nie muszą posiadać wyjątkowo sztywnej czy solidnej cholewki – wybierając buty warto zwrócić uwagę w jej kontekście przede wszystkim na przeznaczenie buta na zimę lub lato, a także na rodzaj wiązania, który będzie najwygodniejszy do użytkowania. Producenci proponują tu zarówno rzepy, jak i systemy zamykania na żyłkę.

Jak dbać o buty rowerowe z systemem zatrzaskowym?

Dostępne w ofercie Addnature.pl buty szosowe zatrzaskowe to doskonałe uzupełnienie garderoby kolarza i rozwiązanie, dzięki któremu możliwe będzie osiąganie lepszych wyników. Wysoką jakość butów szosowych zatrzaskowych gwarantują oferowane przez nas marki takie jak Giro, Shimano, Fizik, Sidi, Northwave czy Mavic. Ze względu na to, że trzeba je traktować jednak nie jako element poboczny, a ważny sprzęt do jazdy, o buty rowerowe warto odpowiednio zadbać. Przede wszystkim należy pilnować tu, by śrubki mocujące bloki się nie poluzowały – dobrym pomysłem może być wykorzystanie specjalnego kleju do gwintów. Pamiętać trzeba też o tym, by regularnie sprawdzać stan bloków, które przy częstym wypinaniu mogą się zużywać i wymagać wymiany na nowy model.