Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

ONeal

335 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
ONeal
ONeal

Odzież sportowa dla miłośników działania

Firma O’Neal jest pionierem w obszarze odzieży motocrossowej. W późnych latach 80. założyciel firmy, Jim O’Neal, rozszerzył asortyment o odzież do kolarstwa górskiego. Od lat firma O'Neal pozostaje wierna swojej filozofii – tworzyć coraz lepsze i bardziej innowacyjne wyposażenie dla miłośników jednośladów z silnikiem czy bez.

Sortuj
 
Strona 1 z
6

Historia marki O’Neal

Historia marki O’Neal sięga początków lat 60, gdy w Los Angeles, w Stanach Zjednoczonych, młody Jim O’Neal rozpoczynał swoją przygodę z Triumphem. Był to motocykl, który na częściach bazowych przystosowany był jedynie do jazdy po ulicy, jednak Jima od zawsze interesowały bezdroża, pustynie i wszystko to, co utożsamiało go z ekstremalnymi odmianami prowadzenia jednośladów. Ulepszał zatem konsekwentnie swój motocykl i wraz z grupą bliskich znajomych jeździł codziennie po okolicznych kamienistych wzniesieniach. Jego zamiłowanie do swojego pojazdu i nieprzeciętna ambicja do ulepszania zarówno jednośladu, jak i standardów całego sportu motocrossowego, doprowadziły do powstania firmy O’Neal – jednego z największych producentów odzieży ochronnej i nie tylko, dedykowanej motocyklistom i ekstremalnym kolarzom.

„Nie robiliśmy tego dla pieniędzy. Nasza motywacja pochodziła z wewnątrz – chcieliśmy po prostu stale ulepszać maszyny, na których jeździliśmy. Pieniądze miały być miłym bonusem, który zdecydowanie nie był dla nas priorytetem”
O’Neal odzież

Firma, której oferta w 1970 r. liczyła niespełna 120 różnych przedmiotów, ma dzisiaj w sprzedaży ponad 12 000 produktów i stale się rozwija.

Rozwój motocrossu

Motocross jest dyscypliną wyścigów motocyklowych, które odbywają się na specjalnie przystosowanych do tego trasach. Trasy wykonane są przeważnie z piasku, gliny oraz ziemi i wyposażone w spektakularne przeszkody, których pokonywanie jest kwintesencją motocrossu. Dyscyplina ta sięga początków XX w., jednak ze względu na wyraźne ograniczenia technologiczne, nie cieszyła się dużą popularnością aż do końca lat 60. Za oficjalne narodziny motocrossu można przyjąć lipiec 1972 r., gdy rozegrano pierwsze oficjalne zawody na stadionie Memorial Coliseum w Los Angeles.

Zarówno w czasie zawodów, jak i samych treningów motocrossu, zawodnicy stale narażeni są na różnego rodzaju urazy. Upadki zdarzają się relatywnie rzadko, jednak ich natura wystawia zdrowie zawodników na próbę, która co jakiś czas przyczynia się do poważnej kontuzji. Od samego początku bezpieczeństwo zawodników motocross stawiane było w pierwszej linii priorytetów, o czym świadczył wysoki rozwój odzieży ochronnej. Marka O’Neal nie była w tym względzie bierna i od samego początku istnienia pracowała nad akcesoriami ochronnymi z największym zaangażowaniem. Wraz z postępem sportu motocrossowego nastąpiła wyraźna poprawa bezpieczeństwa zawodników, którzy mogą obecnie korzystać z zaawansowanych technologicznie kasków, pancerzy i innych ochraniaczy.

Niezbędna odzież ochronna O’Neal

Podstawowym wyposażeniem każdego motocyklisty jest kask, mający za zadanie chronić najbardziej podatną na uszkodzenia część ciała – głowę. Wyższa cena nie zawsze jest współzależna ze wskaźnikiem bezpieczeństwa, dlatego naszym priorytetem przy wyborze kasku powinien być jego odpowiedni rodzaj oraz właściwe dopasowanie.

Kaski motocyklowe dzielą się na kilka kategorii (m.in. integrale, jety, szczękowce) i chcąc startować w motocrossie powinniśmy wybrać model przeznaczony specyfice tego sportu. Cechami charakterystycznymi kasku dedykowanemu do sportów motocrossowych są:

  • Niska waga i bardzo dobra wentylacja - kaski te muszą zapewniać komfort na bardzo wytężających odcinkach, które wymagają od zawodników nie tylko umiejętności, ale także odpowiedniego przygotowania fizycznego. Kaski z serii 10 Series O’Neal należą w tej kwestii do ścisłej czołówki na obecnym rynku.
  • Najwyższa możliwa ochrona - upadek z wysokości jest nieodłącznym elementem ryzyka, jakie występuje w przypadku uprawiania motocrossu. Wspomniana niska waga nie może odzwierciedlać się w postaci jakiegokolwiek ustępstwa w bezpieczeństwie zawodników. W celu maksymalizacji ochrony, kaski motocrossowe posiadają charakterystycznie daleko wysuniętą szczękę.
  • Profilowany daszek - do ochrony przed czynnikami atmosferycznymi.
  • Profilowane wycięcie na gogle - z reguły kaski motocrossowe nie posiadają wbudowanej szyby – zawodnicy osobno dokupują gogle. Zastosowanie gogli z serii B-Flex O’Neil wyposażonych w technologię anti-fog i bardzo dobrą wentylację znacznie poprawia widoczność.

Kolejnym niezbędnym elementem każdego zawodnika motocrossu jest odpowiednio dobrany ochraniacz korpusu, który ma za zadanie ochronę kręgosłupa w razie ewentualnego upadku. Ochraniacze te dzielą się na dwie główne kategorie:

Buzery - plastikowe ochraniacze nakładane na tułów Zbroje - ochraniacze na górną część ciała połączone specjalną siatką
+ niska waga (wykonane w większości z polietylenu) + bardzo dobra wentylacja + komfort użytkowania (dobrej jakości Buzer jest niewyczuwalny w trakcie jazdy) - niższy stopień ochrony (cienka warstwa plastiku nie pochłania siły uderzenia, a jedynie ją rozprasza; ponadto otwarta konstrukcja nie chroni całego tułowia) + bardzo wysoki poziom ochrony (zakrywa cały tułów i pochłania siłę uderzenia) + komfort użytkowania (wyższy od Buzera, ze względu na wielowarstwowość niezależnych elementów,) - waga (nawet kilkukrotnie cięższy od konkurencyjnego Buzera) - wentylacja (wyraźnie mniej wydajna względem Buzera)
 

Trudno jest wskazać faworyta w powyższym zestawieniu. Zaznaczymy jednak w tym miejscu, że kluczową rolę w zapewnieniu optymalnej ochrony, pełni odpowiedni rozmiar i właściwe dopasowanie.

Ochraniacze motocrossowe O’Neal

Ochrona punktów newralgicznych - tj. głowy i kręgosłupa - jest rzeczą absolutnie niezbędną. Uprawiając motocross, należy jednak pamiętać także o reszcie ciała, która jest w równym stopniu narażona na urazy. W skład pełnego zestawu ochronnego zawodników motocross wchodzą także:

  • Buty (w żadnym wypadku nie zaleca się jazdy w obuwiu niededykowanym motocyklom)
  • Specjalistyczne spodnie
  • Rękawiczki
  • Ochraniacze na kolana
  • Stabilizator karku

Jedynie stosowanie wszystkich wymienionych wyżej elementów zapewnia nam pełną ochronę, która i tak nie daje 100% gwarancją bezpieczeństwa.

Odzież ochronna O’Neal Enduro

Uwadze firmy O’Neal nie uszedł ogromny rozwój, jaki od dłuższego czasu przeżywają ekstremalne sporty rowerowe. Ewolucja z początku XXI w., która dotknęła m.in. cross-country, downhill czy też dirt jumping sprawiła, że producenci zaczęli tworzyć bardzo wyspecjalizowane rowery, w których na próżno by szukać uniwersalności. Z potrzeby ujednolicenia jazdy górskiej powstała kategoria enduro, która w skrócie oznacza jeden pojazd przeznaczony do wszystkiego – podjazdów, zjazdów i jazdy po płaskim terenie. W dzisiejszej formie, teren po którym poruszają się kolarze enduro jest niekiedy tak skrajnie trudny, że różnice pomiędzy rowerem a motocyklem – w kwestii czynników zagrożenia, na jakie narażeni są zawodnicy - zacierają się. Oczywistą rzeczą stało się zapotrzebowanie rowerzystów na odzież ochronną, która w dużej mierze czerpała z produktów motocrossowych. Jeżeli przyjrzeć się kolekcji O’Neal dedykowanej specjalnie zawodnikom enduro w zestawieniu z akcesoriami ochronnymi do motocrossu, na pierwszy rzut oka może się wydawać, że produkty te niczym się nie różnią. Stopień ochrony jest faktycznie porównywalny, jednak przewaga bezpieczeństwa zdecydowanie przechyla szalę na stronę produktów z kategorii motocross. Dzieje się tak za sprawą różnic wagi – akcesoria ochronne dedykowane enduro są wyczuwalnie lżejsze i zapewniają przy tym większy komfort.

Produkty O’Neal w sklepie Bikester.pl

Wybór odzieży ochronnej na rower i na motocykl może budzić kontrowersje, ale jedna rzecz jest niepodważalna: akcesoria ochronne są rzeczą absolutnie niezbędną – niezależnie od stopnia wtajemniczenia w uprawianiu danej dyscypliny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą O’Neal na stronie sklepu Bikester.plPotrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami: Pon. - Pt.: 10 - 17
22 481 05 01
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 50 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.