Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Covid-19: Nadal realizujemy zamówienia! - Przejdź do FAQ
Red Cycling Products
Bike Box II Walizka na rower
"Walizka transportowa marki Red Cycling Products zapewnia tę samą jakość, co konkurencyjne produkty, ale w o wiele niższej cenie."
Ralf, Menedżer Produktu
ZOBACZ PRODUKTRed Cycling Products Bike Box II Walizka na rower

Produkt Miesiąca

Red Cycling Products Bike Box II Walizka na rower

ZOBACZ PRODUKT

Walizka transportowa Red Cycling Products Bike BOX II
Bezpieczny transport ukochanych dwóch kółek

O tej porze roku w Europie dominuje zimna i deszczowa aura. Wielu miłośników kolarstwa ratuje się w tych chłodnych miesiącach treningami stacjonarnymi w zamkniętych pomieszczeniach, lecz nie brakuje również osób, których tęsknota za rowerowymi wrażeniami w plenerze jest tak dojmująca, iż decydują się na wypady w cieplejsze regiony. Właśnie dla nich kwestia odpowiedniej ochrony roweru na czas transportu jest kluczowa. Do zabezpieczenia roweru na czas podróży idealnie nadaje się właśnie taki kufer transportowy, jak testowany model od marki Red Cycling Products. Ralf - Menedżer Produktu obsługujący różne marki rowerowe w naszym serwisie - przyjrzał się bliżej właściwościom i funkcjonalności kufra transportowego Bike Box II od Red Cycling Products. Bez dwóch zdań Ralf zasługuje na miano najbardziej doświadczonego cyklisty w zespole Bikester. Na przestrzeni ostatnich 40 lat intensywnie uprawiał kolarstwo szosowe i górskie, a pasja do wyczynowej jazdy na rowerze pozostała z nim do dziś. Zobaczmy, co sądzi na temat prezentowanej walizki transportowej…


Pierwsze wrażenia

Wiosną w 2017 roku postanowiłem wziąć udział w specjalnej akcji rowerowej na rzecz wsparcia dzieci z ubogich rodzin. Razem z grupą 40 innych rowerzystów zaplanowaliśmy przejechanie Niemiec od północy do południa, pokonując łącznie 1000 kilometrów. Aby przygotować się do tego wyzwania, zabrałem rower do Malagi i na Majorkę, aby tam potrenować przed tym wielkim wydarzeniem. Potrzebowałem solidnego kufra na rower, aby móc bezpiecznie przetransportować mój jednoślad. Cieszyłem się, że będę mieć możliwość przetestowania walizki Red Cycling Products, ponieważ wiele razy w przeszłości miałem już okazję korzystać z produktów tej marki i nigdy się nie zawiodłem.

Już na pierwszy rzut oka model Bike Box II zwraca uwagę dobrze przemyślaną konstrukcją i wzornictwem. Kufer na bazie twardej skorupy jest lekki, a zarazem dostatecznie wytrzymały, by chronić rower przed zewnętrznymi naciskami. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak personel lotniska obejdzie się z naszym bagażem, dlatego zawsze lepiej odpowiednio się przygotować, niż potem żałować. Testowana walizka składa się z dwóch oddzielnych skorup, które zachodzą na siebie po jej zamknięciu oraz są zabezpieczone za pomocą czterech pasów i metalowych mocowań. Na dole zamontowano dwa kółka stałe i dwa obrotowe, dzięki czemu możemy z łatwością przetaczać kufer. Wnętrze jest przestronne i bez trudu pomieści rowery szosowe o wielkości ramy do ok. 62 cm. Zaawansowany system pasów wewnętrznych zapewnia bezpieczne przymocowanie roweru. Do walizki dołączone są także trzy grube maty piankowe, piankowy bloczek do zablokowania zębatki oraz osłony dystansowe na kierownicę i sztycę rowerową.


Pakowanie i obsługa

Projekt walizki jest naprawdę doskonały, gdyż przewiduje możliwość rozdzielenia pokryw w celu uzyskania nieograniczonego dostępu do bagażu ze wszystkich stron! Aby przymocować rower do wnętrza kufra, należy w pierwszej kolejności zdemontować pedały, siodełko i koła. Konieczne jest również poluzowanie kierownicy i ustawienie jej pod kątem 90 stopni do ramy roweru. Jedna z trzech dołączonych mat piankowych służy za bazę w pokrywie, w której umieszczona jest rama roweru. Do przechowywania sztycy rowerowej należy również uzyć dołączonej osłony piankowej. Duży piankowy bloczek należy umieścić w dolnej części walizki w taki sposób, by w jego środku znajdowała się przednia zębatka. Dzięki takiemu ustawieniu roweru i jego komponentów, bez trudu i bezpiecznie zmieścimy cały sprzęt do walizki. Zintegrowany system pasów zapewnia bezpieczne i pewne przymocowanie zawartości kufra. Druga mata służy jako osłona rozdzielająca koła i ramę, natomiast trzecia powinna osłaniać górną część roweru. Po odpowiednim umiejscowieniu roweru i osłon piankowych wystarczy nałożyć drugą pokrywę. Następnie za pomocą solidnych zapięć zabezpieczamy kufer przed przypadkowym otwarciem. W ciągu ostatnich kilku miesięcy moja szosówka odbyła ze mną dwie podróże samolotem, spoczywając bezpiecznie w kufrze Bike Box II. Co więcej, do tej pory testowany kufer nie wykazuje jeszcze żadnych oznak zużycia. Szczególnie warto podkreślić dość niską wagę kufra - tylko nieco ponad 10 kg, wliczając w to materiał do zapakowania. Dzięki temu nawet w przypadku rowerów szosowych średniej klasy nie przekroczymy 20-kilogramowego limitu bagażu obowiązującego w większości linii lotniczych.

ZOBACZ PRODUKT

Podsumowanie i wnioski

Walizka transportowa Bike Box II marki Red Cycling Products zapewnia tę samą jakość, co konkurencyjne produkty, ale w o wiele niższej cenie. Jestem w pełni zadowolony z tej walizki i chętnie polecę ją innym rowerzystom planującym dalszą podróż z rowerem. Prosta w obsłudze i użyciu konstrukcja oraz solidna skorupa sprawiają, iż walizka Bike Box II to mój faworyt, na którego nie trzeba wydawać fortuny. Niestety kufer nie mieści rowerów górskich z pełnowymiarowym zawieszeniem (tzw. rowerów typu "full") ani rowerów z kołami o rozmiarze 29". Przewóz dużych rowerów szosowych w tej walizce może również stwarzać pewne problemy. Jednak wszystkie osoby posiadające rowery o odpowiedniej wielkości z pewnością docenią walizkę Bike Box II od Red Cycling Products jako przystępny model do bezpiecznego i wygodnego transportowania roweru.Red Cycling Products - Narzędzia dopasowane do Twoich potrzeb

Marka Red Cycling Products oferuje niezawodne i jakościowe części i akcesoria rowerowe. Produkty tej marki cechują się prostym wzornictwem i rozwiązaniami konstrukcyjnymi, dzięki ich cena pozostaje bardzo atrakcyjna dla klientów, jak również względem oferowanej jakości. Podczas gdy ceny części zamiennych wielu producentów regularnie rosną, marce Red Cycling Products nadal udaje się zachować przystępny poziom cenowy swoich produktów. Od podzespołów i części zamiennych po zapięcia i oświetlenie, w ofercie marki Red Cycling Products każdy rowerzysta znajdzie coś dla siebie.

POZNAJ MARKĘ

Potrzebujesz pomocy?
Brak wsparcia telefonicznego
Więcej informacji
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes