Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Polar

1 Produkt
Cena w zł
Kolor
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Polar

Polar – Twoja głowa chce szybciej, Twoje serce decyduje kiedy

Szczególnie w sportach rowerowych istotne jest, by wiedzieć, jak ciało reaguje na długotrwały wysiłek. Czujniki tętna i zegarki pulsometry marki Polar to wysokiej klasy rozwiązania umożliwiające dostosowanie przebiegu treningu do indywidualnego rytmu ciała. Dogłębna znajomość dziedzin sportu, psychologii i elektroniki, połączona ze zrozumieniem motywacji sportowcy umożliwia firmie Polar tworzenie wyjątkowych urządzeń do analizy fitness. Niewielkie, funkcjonalne komputery rowerowe Polar znacząco wspierają osiąganie osobistych celów. Są wyposażone w szeroki zakres funkcji. Począwszy od dokładnej analizy częstotliwości akcji serca i tętna, aż do pomiaru przebytej odległości i pokonanej wysokości.

Polar
Sortuj
 
Strona 1 z
1

Zegarki Polar w sklepie rowerowym Bikester.pl

Zegarki Polar

Marka Polar została założona w Oulu w Finlandii w 1976 roku. Rok wcześniej pojawiły się pierwsze próby związane ze stworzeniem monitorów pracy serca podczas treningu. W 1979 roku zarejestrowano pierwszy patent na technologię pomiaru tętna, a 3 lata później został wyprodukowany pierwszy w historii przenośny i bezprzewodowy monitor tętna. W historii marki Polar było wiele przełomowych momentów, które pozwoliły na wytwarzanie coraz lepiej działających produktów. W 1986 roku wprowadzono oprogramowanie do analizy pracy serca, które było obsługiwane przez komputery IBM. Ciekawą innowacją z 2005 roku był system treningowy zintegrowany ze strojem sportowym Adidas.

Od wprowadzenia na rynek pierwszego produktu minęło już ponad 30 lat, jednak firma wciąż stara rozwijać się i poszerzać ofertę produktów w taki sposób, by wychodzić naprzeciw potrzebom sportowców i proponować im nowoczesne i innowacyjne sprzęty. Duży wybór modeli pozwala zarówno osobom trenującym zawodowo, jak i amatorom na dopasowanie odpowiedniego produktu do swoich indywidualnych potrzeb.

Rodzaje sportowych zegarków

Zależnie od rodzaju uprawianego sportu i poziomu fachowości treningu użytkownikom proponowane są odmienne produkty, których parametry sprostają ich potrzebom. W ofercie Polar znajdują się zegarki, które umożliwiają monitorowanie treningów kolarskich, pływackich czy biegowych.

Funkcje zegarków Polar:

 • Activity Tracker, czyli monitor aktywności, pozwala na weryfikowanie liczby kroków, pomiaru tętna, mierzy akcję serca, a nawet może sprawdzać jakość snu. Taki system dedykowany jest nie tylko do użytku przez doświadczonych sportowców, ale także amatorów i osoby, które szukają motywacji do podejmowania codziennych aktywności. Dzięki monitorowi kroków i spalonych kalorii w stosunkowo łatwy sposób można stwierdzić, czy podjęta aktywność pozwoliła nam na spożytkowanie całej energii, jaką dostarczyliśmy do organizmu z jedzeniem.
 • Nawigacja/system GPS – funkcja nawigacji w zegarku jest przydatna dla osób, które dużo i chętnie podróżują i cenią sobie możliwość łatwej i szybkiej weryfikacji aktualnego miejsca pobytu oraz zaplanowania trasy i możliwości podróżowania zgodnie z wygodnymi wytycznymi. Mimo stosunkowo niewielkiego ekranu zegarka Polar, wykorzystanie nawigacji jest intuicyjne i bardzo wygodne. Taka funkcja może być z powodzeniem stosowana nie tylko przez osoby, które uprawiają sporty, ale i przez wszystkich, którzy chętnie sięgają po nawigację i cenią sobie produkty niewielkich rozmiarów, które wygodnie można zabrać ze sobą i z których komfortowo się korzysta.
 • Pulsometr – zegarki z pulsometrem w łatwy sposób kontrolują puls podczas aktywności, pomagają w kontrolowaniu poziomu zmęczenia i wysiłku, jaki organizm wkłada w trening. Pulsometr oprócz zegarka musi być wyposażony w czujnik – zwykle jest on zamontowany na szerokiej opasce, którą sportowiec zakłada na wysokości piersi. Zegarek odbiera dane przesyłane przez ten czujnik i wskazuje aktualny puls. Pulsometry stanowią niezbędny element wyposażenia sportowca, który chce kontrolować swój wysiłek i na bieżąco monitorować postępy jakie udaje mu się osiągnąć.
 • Wysokościomierz – kolarze górscy i osoby uprawiające trekking na pewno skorzystają z funkcji monitorowania bieżącej wysokości. Dzięki możliwości weryfikowania takich danych łatwiej można ocenić swoje postępy na górskiej trasie czy weryfikować na bieżąco zmiany funkcji życiowych na różnych wysokościach. Monitoring wysokości daje również dane na temat różnicy wysokości na poszczególnych fragmentach pokonywanej trasy i pozwala ocenić jaka część trasy przebiegała wznosząco.

Inne funkcje zegarków

Decydując się na wybór konkretnego zegarka warto dokładnie zweryfikować jakie funkcje on posiada i które z nich są nam potrzebne. Dla rowerzystów, którzy podróżują w zróżnicowanym terenie, nie zawsze w warunkach dobrego oświetlenia przydatna jest funkcja oświetlenia ekranu. Jest to jedna z podstawowych funkcji zegarka, jednak warto sprawdzać czy wybrany produkt ją oferuje, jeżeli planujemy nocne wycieczki lub też podróżujemy w miejscach o ograniczonej widoczności. Dla osób, które poszukują zegarka odpornego na deszcz czy śnieg przydatna jest wodoodporność – w przypadku zegarków z pulsometrem warto sprawdzić, czy wodoodporny jest także czujnik. Takie zegarki są bardzo komfortowe dla osób uprawiających kolarstwo w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych, a także dla sportowców trenujących do triathlonu lub pływaków.

Dodatkowym usprawnieniem na jakie warto zwrócić uwagę jest sposób w jaki dany zegarek jest ładowany – część zegarków wyposażona jest w akumulatory, które ładowane są kablem, podobnie do komórek, część zaś posiada wymienne baterie. Wybierając swój model zegarka warto kierować się indywidualnymi odczuciami na temat tych dwóch sposobów ładowania i własnej wygody. Wytrzymałość poszczególnych systemów również jest odmienna – dla osób, które bardzo aktywnie trenują, najlepsze będą zegarki Polar, których czas pracy będzie maksymalnie długi. Dla trenujących okazjonalnie i osób, które potrzebują jedynie sposobu monitorowania swoich postępów w treningu sprawdzą się również zegarki o krótszym czasie działania.

Systemy nawigacji Polar

Fiński producent przygotował dla swoich klientów wygodne systemy nawigacji, które przypięte do kierownicy roweru doskonale pomagają w określeniu miejsca, w jakim aktualnie się znajdujemy, oraz ustalenia trasy. Systemy tego typu wyposażone są wygodny zestaw elementów, umożliwiający ich zamocowanie. Tym co odróżnia te akcesoria od zegarków jest wielkość ekranu oraz rodzaj wyświetlacza – zwykle są one czarno-białe. Część systemów nawigacji posiada również kompatybilne czujniki z paskami do mocowania na piersi, które pozwalają na monitorowanie funkcji życiowych sportowca.

Systemy takie dedykowane są rowerzystom i ich funkcje są ściśle dopasowane do ich potrzeb. System oprócz map i pomiaru tętna oferują monitorowanie czasu trwania podróży, sprawdzają dane dotyczące prędkości, aktualnego pochylenia terenu czy danych dotyczących temperatury.

Akcesoria Polar

W celu zwiększenia komfortu osób użytkujących produkty marki fiński producent przygotował szeroki wybór akcesoriów, które pozwalają na wygodniejsze ich użytkowanie. W ofercie dostępne są uchwyty rowerowe, dodatkowe zestawy czujników pomiaru tętna, baterie do zegarków, jak również wymienne opaski do zegarków, które pozwalają na zmianę wyglądu posiadanego modelu. Wszystkie akcesoria są kompatybilne z produktami Polar, dzięki czemu wybierając dany produkt użytkownik w wygodny sposób może zmieniać i dostosowywać funkcjonalność do swoich potrzeb.

Akcesoria i zegarki Polar w sklepie internetowym Bikester.pl

W ofercie Bikester.pl znajdują się oryginalne produkty fińskiej marki. Polar od wielu lat dostarcza wysokiej jakości produkty, które użytkowane mogą być przez osoby profesjonalnie uprawiające aktywności, jak i przez amatorów. Dzięki nowoczesnemu i estetycznemu wzornictwu zegarki i systemy nawigacyjne mogą być bez problemu użytkowane przez kobiety i mężczyzn. Dodatkowe akcesoria pozwalają zaś na większe dopasowanie produktu do swoich indywidualnych upodobań. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów Polar dostępnych w sklepie Bikester.pl. Zegarki sportowe Polar sprawdzą się zarówno do użytku przez kolarzy, jak i innych sportowców, zaś systemy nawigacji to wygodna dla nich alternatywa dostępna głównie dla rowerzystów.



Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami: Pon. - Pt.: 10 - 17
22 481 05 01
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 50 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.