Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Aktywne lato - Wszystko do biegania, jazdy na rowerze i pływania

Profile Design

98 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 86
 • 0
 • 0
 • 0
 • 11
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2
Profile Design
Profile Design

Profile Design – Cycling Components designed for Speed

Od ponad 20 lat Profile Design za cel stawia sobie produkcję najwyższej jakości części rowerowych i akcesoriów – zarówno dla najlepszych na świecie zawodników triathlonowych, jak i ambitnych rowerzystów amatorów. Tradycja, która wciąż na nowo świetnie sprawdza się w najważniejszych długodystansowych imprezach na całym świecie. Aerodynamiczne komponenty Profile Design słyną z najlepszych z możliwych indywidualnych możliwości regulacji i zapewniają tym samym istotne korzyści aż po optymalną pozycję siedzącą i większą prędkość. Profile Design imponuje przystawkami Aerobar, jak również wyraźnie rozszerzonym asortymentem systemów do napojów oraz nowymi cenami kół aerodynamicznych. Ekscytująca charakterystyka i wyróżniające właściwości aerodynamiczne tworzą wspólnie bezprecedensową historię sukcesu aerodynamicznych produktów firmy Profile Design.

Sortuj
 
Strona 1 z
2

Sprzęt triathlonowy Profile Design

Od powstania Profile Design w 1998 roku producent wyznacza nowe standardy w zakresie projektowania komponentów rowerowych przeznaczonych do poprawy szybkości jazdy. Przez niemal trzy dekady działalności marka przekraczała kolejne granice, wprowadzając skokowe zmiany w poprawie parametrów jazdy profesjonalnej, a także uprawianej przez ambitnych amatorów.

Profile Design

Produkty oferowane przez Profile Design to niepowtarzalne, wykonane z drobiazgowością części i akcesoria, zaprojektowane tak, by ich użytkowanie było maksymalnie funkcjonalne. Celem marki jest dostarczenie rowerzystom produktów, które pozwalają poprawić aerodynamikę jazdy, są praktyczne oraz lekkie. To sprzęt dedykowany głównie kolarzom biorącym udział w zawodach: w klasycznym kolarstwie szosowym, w triathlonie czy w innych typach jazdy na czas.

Tego rodzaju konkurencje wymagają od kolarza dokonania wielu poświęceń – zarówno pod względem doskonałego przygotowania fizycznego, jak i w kwestii przygotowania roweru. Profile Design dostarcza części rowerowe, które pozwalają nadać jednośladowi większą funkcjonalność, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej aerodynamiki oraz niskiej wagi. W sklepie Bikester.pl znajdziecie produkty marki Profile Design – szczególnie ciekawą grupę produktów stanowi sprzęt triathlonowy.

Przygotowanie roweru do triathlonu

Zależnie od organizatora w niektórych zawodach trójboju można używać specjalnego roweru triathlonowego, cechującego się odpowiednio przygotowanym profilem ramy, który pozwala lepiej wykorzystywać przewagę aerodynamiczną. Jednak nawet w rowerach czasowych, które używane są także do indywidualnej jazdy na czas, stosowane są rozwiązania, które wpływają na zmniejszanie oporu, przede wszystkim oporów czołowych. Oczywiście producenci są ograniczeni przepisami UCI lub innych podmiotów organizujących zawody, jednak nawet w obrębie tych obostrzeń możliwe jest znaczne zredukowanie oporów aerodynamicznych i zapewnienie kolarzowi takiego jednośladu, który pozwoli skutecznie osiągnąć cel.

Niektóre części roweru mogą mieć szczególne znaczenie dla zapewniania kolarzowi dobrej, aerodynamicznej sylwetki i wydajnej jazdy. Producent Profile Design przygotował bogaty asortyment części rowerowych oraz akcesoriów dla rowerzystów, które sprawdzą się w jeździe na czas oraz w triathlonie. Znajdziecie je również w Bikester.pl.

Kierownice i chwyty dla triathlonistów

Jako jeden z głównych punktów podparcia kierownica ma ogromne znaczenie w rowerze triathlonowym– ma ona także ogromny wpływ na to, jaką pozycję przyjmuje rowerzysta oraz czy jest to pozycja wygodna, umożliwiająca wydajną jazdę oraz zapewniająca lepszą aerodynamikę. Profile Design przygotował szeroki wybór kierownic, które zapewniają dobre parametry jazdy.

Kierownice rowerowe uzupełniają tzw. skrzydełka wykonane z włókna węglowego. Podłokietniki zastosowane w modelach kierownic Profile Design łączą w sobie wysoką wytrzymałość i komfort, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrego pokonywania oporów powietrza. Poduszka posiada możliwość wygodnej regulacji i rotacji, tak by uzyskać jak najwygodniejsze ułożenie. Ważnym miejscem jest obejma, która umożliwia przymocowanie kierownicy do rury sterowej w szybki, a jednocześnie wyjątkowo trwały sposób. Całość zaprojektowana jest tak, by zmniejszać ryzyko korodowania śrub czy innych wyeksponowanych elementów. Uchwyty kierownicy gwarantują neutralną pozycję nadgarstka, minimalizującą obciążenia.

Kierownice wykonane są z różnych materiałów – ich lekką i wytrzymałą konstrukcję zapewnia stalowa lub aluminiowa rama. Zależnie od potrzeb zawodnika może on wybrać lemondki o różnych kształtach, tak by dopasować je jak najlepiej. Sprzęt triathlonowy dobrany w Profile Design pozwala na wygodną jazdę bez ryzyka nadmiernych obciążeń dla poszczególnych części ciała.

Systemy hydratacyjne

W czasie intensywnego wysiłku, jakim niewątpliwie jest triathlon, bardzo istotne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Prędkość i aerodynamika nie przydadzą się zawodnikowi, jeśli zabraknie mu sił wskutek odwodnienia i utraty elektrolitów. Profile Design oferuje zróżnicowane systemy hydratacyjne, zarówno uchwyty do bidonów, jak i wymienne butelki czy pojemniki.

Niektóre modele pojemników czy uchwytów na bidony pozwalają na wygodny montaż przy kierownicy – duża objętość umożliwia na przewożenie większej ilości napoju. Profesjonalni zawodnicy często decydują się na izotoniki, które sprawdzają się szczególnie podczas długotrwałego, intensywnego wysiłku – szybciej nawadniają, a ponadto uzupełniają straty glukozy i minerałów, które wydalane są z potem.

Wygodnie zamontowana rurka w systemach hydratacyjnych Profile Design pozwala napić się wody czy innego napoju dokładnie wtedy, kiedy potrzebuje tego rowerzysta, bez konieczności sięgania po bidon czy butelkę. Dodatnio wpływa to nie tylko na komfort, ale i na płynność jazdy.

Profile Design dba o środowisko naturalne oraz o zdrowie swoich klientów, dlatego w systemach hydratacyjnych marki wykonanych z tworzywa sztucznego nie znajdziecie BPA.

Pozostałe akcesoria Profile Design

W sklepie internetowym Bikester.pk znaleźć można także inne części i akcesoria przygotowane przez producenta Profile Design. Jest to zarówno wysokiej jakości sprzęt triathlonowy, jak i rozwiązania dla kolarzy szosowych. W zwykłych rowerach szosowych, które przerabiane są niekiedy na rowery tri (to opcja popularna wśród początkujących triathlonistów), częstym problemem jest nadmierny ucisk krocza w pozycji przybieranej podczas jazdy z lemondką. Dlatego Profile Design oferuje komfortowe siodełka rowerowe, wyprofilowane w taki sposób, by niwelować nadmierny ucisk i związane z tym obciążenia i dyskomfort.

Kompatybilne z kierownicami mostki rowerowe pozwolą zagwarantować stabilną pozycję kierownicy i pewność sterowania w każdych warunkach.

Sprzęt dla trójboistów w Bikester.pl

Marka Profile Design przygotowuje produkty, po które chętnie sięgają osoby przygotowujące się do triathlonu, które potrzebują sprzętu o niezawodnej jakości i dużej wytrzymałości. Akcesoria i części producenta znajdziecie teraz także w sklepie Bikester.pl – asortyment sklepu został przygotowany z myślą o profesjonalnych zawodnikach poszukujących sprzętu triathlonowego, który sprawdzi się w każdych warunkach i zapewni doskonałą aerodynamikę jazdy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą producenta Profile Design w naszym sklepie.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes