Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Aktywne lato - Wszystko do biegania, jazdy na rowerze i pływania

RockShox

212 Produkty
RockShox
RockShox

RockShox – Ready to Race

Widelce amortyzowane i amortyzatory RockShox to dla wielu rowerzystów to oczywisty wybór do jazdy górskiej, enduro lub downhill. Marka została stworzona w 1989 r. przez dwóch entuzjastów motocrossu Paula Turnera i Steve'a Simonsa. Dwóch mężczyzn, którzy prawdziwie zrewolucjonizowali świat elementów zawieszeń. Wykorzystując swoją wiedzę z obszaru motocrossu, stworzyli pierwsze widelce amortyzowane, by umożliwić pokonywanie na rowerze trudniejszego terenu. W 2002 r. RockShox stał się częścią rodziny SRAM.

Sortuj
 
Strona 1 z
4

RockShox – amortyzacja na najwyższym poziomie

Enduro, downhill, czy typowa jazda górska bez dobrych amortyzatorów przednich nie miałyby dziś właściwie prawa istnieć. Konieczność odpowiedniego zawieszenia roweru i przystosowania go do tego typu trudnych tras to podstawa zapewnienia mu wytrzymałości oraz zachowania jakiegokolwiek komfortu jazdy. Kwestia ta jednak nie była zawsze tak oczywista, bo pierwsze amortyzowane widelce do rowerów górskich pojawiły się dopiero w 1990 roku i to właśnie za sprawą RockShox. Pomysł założycieli marki zrodził się z pasji i doświadczenia w motocrossie, gdzie tego typu zawieszenie było doskonale znane. Dziś o konieczności stosowania amortyzatorów w rowerze górskim nie trzeba nikogo przekonywać, a często wybór wszystkich profesjonalistów pada właśnie na wysoce specjalistyczne i zaawansowane amortyzatory RockShox.

Amortyzatory RockShox

Amortyzatory RockShox – jakie wybrać?

Marka RockShox od lat wyznacza standardy na rynku amortyzatorów rowerowych i bez względu na to jak nowatorskie mogą wydawać się ich pomysły, ostatecznie społeczność kolarska zawsze przyjmuje je z otwartymi ramionami. Oferta z roku na rok poszerza się o nowe produkty i technologie, przystosowane do różnych wariantów jazdy, modeli rowerów czy wreszcie indywidualnych preferencji każdego kolarza. Są tu więc zarówno amortyzatory olejowo-powietrzne, jak i typowe amortyzatory sprężynowe. RockShox nie waha się też przed wprowadzaniem do swojej oferty różnorodnych wariantów konstrukcyjnych – jako jedni z niewielu wrócili niedawno do nieco zapomnianych widelców upside down, które dziś ponownie wracają do łask kolarzy górskich.

RockShoxc XC

Seria amortyzatorów dedykowana przede wszystkim do rekreacyjnych rowerów górskich. Ich niewątpliwą zaletą jest dość prosta konstrukcja i obsługa – widelce RockShox XC zostały zbudowane na sprężynach umożliwiających wybór spośród konkretnych stopni twardości, zależnych także od średnicy wykonanych ze stali goleni górnych widelca.

RockShox 30

Nieco wyższa w stosunku do poprzedników klasa widelców rowerowych. Ich głównym atutem są aluminiowe golenie górne oraz pojawienie się sprężyny powietrznej. Dzięki tego typu udoskonaleniom widelec staje się lżejszy, a ustawienie twardości jest znacznie precyzyjniejsze. Widelce amortyzowane RockShox 30 to sprzęt, który sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach.

Amortyzatory RockShox Recon i RockShox Reba

Nawet 150 mm skok, grube i sztywne golenie górne, oraz system Boost gwarantujący sztywniejsze koła – dzięki nim jazda terenowa może być naprawdę bezpieczna. Na tego typu sprzęcie najwięcej skorzystają wielbiciele agresywnej jazdy górskiej, którzy jednocześnie nie mogą pozwolić sobie na najwyższą półkę cenową. RockShox Recon to tańsza, ale równie dobra wersja modelu Reba. Ten ostatni to z kolei jeden z najbardziej uniwersalnych amortyzatorów w ofercie marki. Przystosowany zarówno do jazdy po parkowych ścieżkach, jak i dla zawodników Country Cross, model Reba to flagowiec, który wyprowadził RockShox na światowy rynek.

RockShox SID

Amortyzator rowerowy okrzyknięty złotym standardem dla XC, spełniający potrzeby wielbicieli ścigania w cross country i maratończyków terenowych. Z niezwykle niską wagą i skokiem rzędu 80-100 mm, modele SID są rozpoznawalne przede wszystkim wśród profesjonalistów, którzy cenią sobie dobry sprzęt i wiedzą, że to właśnie dobry amortyzator jest podstawą szybkiej jazdy.

Amortyzatory RockShox w sklepie Bikester.pl

Wymienione tu modele to tylko kilka przykładów z niezwykle bogatej oferty amortyzatorów RockShox. Zarówno kolarze potrzebujący niskiej wagi i mniejszego skoku, jak i ci stawiający na znacznie wyższy skok i jazdę po bardzo trudnych trasach znajdą tu coś dla siebie. Obok wspomnianych już klasyków RockShox Reba i RockShox SID, w ofercie sklepu znajdziesz też modele Monarch, Reverb, Pike, czy Vivid. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą amortyzatorów RockShox dostępnych w Bikester.pl.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes