Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Elektryczne rowery górskie typu hardtail
Elektryczne rowery górskie typu hardtail – energetyczne wyprawy MTB
Dla niektórych osób rowery górskie hardtail z amortyzowanym widelcem i sztywnym tyłem są najbardziej uniwersalnym typem roweru. Dostatecznie stabilne, by można ich używać w terenie, i skuteczne na drogach utwardzonych – takie podejście jest bardziej niż uzasadnione. Co się jednak stanie po dołożeniu do tak wszechstronnego sprzętu napędu elektrycznego? Uznane marki jak Cube, Ghost czy Haibike udowadniają swoją ofertą, że z rowerów hardtail można wycisnąć jeszcze więcej, nie zakłócając ich typowego charakteru. Dzięki wsparciu przy pedałowaniu można na rowerze elektrycznym hardtail dotrzeć skutecznie i szybko w każde miejsce, więcej czasu spędzać w terenie i zachować energię na potem.

Rowery elektryczne Hardtail

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Rowery elektryczne Hardtail

Rower elektryczny to w Polsce w dalszym ciągu rzadki widok. Wśród prawdziwych fanów kolarstwa w dalszym ciągu krąży opinia, że rower z silnikiem to sprzęt dla leniwych amatorów. Tymczasem okazuje się, że rowery elektryczne mają nieustannie rosnące grono zwolenników, a topowe marki zajmujące się ich produkcją coraz odważniej sięgają po modele specjalistyczne. E-bike to dziś nie tylko rower miejski z ramą typu „damka”, ale coraz częściej także MTB i hardtail. Uznane marki pokroju Cube czy Ghost udowodniły już, że ze „sztywniaków” można wyciągnąć jeszcze więcej. Jak zatem funkcjonują rowery elektryczne hardtail i kto powinien rozważyć ich zakup?

Rowery elektryczne hardtail

Rowery typu hardtail – specyfika

Rowery hardtail to pojazdy dla dość charakterystycznej grupy odbiorców. Choć pozwalają na cieszenie się jazdą w górach i na wyboistym terenie, nie należą do najłatwiejszych w obsłudze i przez wielu traktowane są jako dość przestarzałe. Hardtaile posiadają wyłącznie przednią amortyzację, podczas gdy tył zostaje całkowicie usztywniony.

Są to rowery lekkie, ale jednocześnie wymagające. Potrzeba niezwykle silnego ciała, by przyzwyczaić się do braku amortyzacji z tyłu i utrzymania dobrej pozycji podczas zjazdów. Niemniej jednak hardtaile mają swoje zalety. Lekkość jest tu oczywiście sprawą pierwszorzędną, co z kolei prowadzi do pytania: co się stanie, gdy zainstaluje się tu silnik elektryczny?

Rowery hardtail elektryczne – co, jak i dla kogo?

Rower elektryczny pozwala na osiąganie lepszych rezultatów przy mniejszym wysiłku. Wbrew powszechnej opinii nie jest to bowiem model dla całkowicie leniwych – rower elektryczny wymaga w dalszym ciągu pedałowania i pracy nad utrzymaniem pionu. Posiadanie napędu zwiększa jednak zasięg kolarza. Ten, który nie był w stanie przejechać więcej niż 40 kilometrów, z silnikiem będzie w stanie pokonać dwukrotnie dłuższą odległość. Dodatkowe wspomaganie elektryczne to także znaczne ułatwienie na wszelkiego rodzaju podjazdach, co przecież w przypadku hardtail nie jest niespotykaną okolicznością.

Niestety, silniki i baterie dodają rowerowi kilka dodatkowych kilogramów wagi. W przypadku hardtaili może to być uznane za duży problem, gdyż to właśnie niewielka waga dla wielu stanowi ich główną zaletę. Okazuje się jednak, że hardtail z napędem elektrycznym nie jest taki zły, jak mogłaby sugerować teoria. Rowery elektryczne hardtail z pewnością będą odpowiadały osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z jazdą po trudnym terenie lub też wracają do sportu po dłuższej przerwie. Napęd pozwala na radość z jazdy bez nadmiernego wysiłku. Przy hardtailu, który jest typowym rowerem wysiłkowym, każda pomoc może stać się nieoceniona.

Rowery elektryczne hardtail – wolność w górach

Rowery górskie elektryczne typu hardtail to bardzo specyficzna konstrukcja, przy której pole do manewru jest dość niewielkie. Nie dziwi więc zatem fakt, że i tak liczne już grono sceptyków rowerów elektrycznych nie patrzyło przychylnie na pomysł montażu silnika w górskich sztywniakach. Okazuje się jednak, że połączenie napędu elektrycznego z amortyzowanym widelcem i sztywnym tyłem to doskonałe wybór, pozwalający z łatwością pokonywać podjazdy i oszczędzać siły na ekscytujące zjazdy.

W sklepie Bikester.pl znajdują się liczne modele rowerów elektrycznych hardtail renomowanych marek. Od teraz jazda po trudnym terenie może być jeszcze przyjemniejsza, nawet dla osób, którym brak typowo górskiej kondycji. Rowery elektryczne hardtail to szansa dla osób, które z różnych przyczyn mają ograniczoną sprawność i wytrzymałość – dzięki silnikowi nie musza rezygnować z aktywnego trybu życia ani obawiać się, że jakaś trasa może okazać się zbyt wymagająca.