Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Rowery cross country hardtail
Rowery cross country hardtail – 100% werwy w terenie
Dlatego też rowery cross country hardtail uważane są za spartańskie. Każdy, kto po południu chce jeszcze choć półtora godziny popedałować na pełnym gazie i zostawić przyjaciół daleko w tyle, ten powinien wybrać rower sportowy typu hardtail. Rowery te wyposażone są w ramy karbonowe lub aluminiowe, precyzyjnie regulowane widelce z amortyzatorami i wysokiej jakości komponenty przekładni, a co za tym idzie przetwarzają każdy nacisk na przyspieszenie. Nie są im straszne ani wysokości, ani ścieżki trudne technicznie. Lekkie, sztywne i bezpośrednie – to idealna propozycja na szybką wycieczkę lub długą trasę. Lekkie rowery typu hardtail można znaleźć już w cenie od 1000 euro, z dobrym wyposażeniem i kołami 29" lub 27,5". Ci jednak, którzy cenią wysokiej klasy komponenty, ramy karbonowe i minimalną masę, nie zważają na górne granice cenowe.

Rowery Cross Country Hardtail

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Kona Honzo, zielony
Kona Honzo, zielony
Kona
Honzo, zielony
MSRP 7.679,00 zł 6.299,00 zł
  • Warianty: L | 45cm (29")
- 17 %
SALE

Cross country – dynamiczna jazda w terenie

Jazda w stylu cross country to bardzo ekscytująca i pełna dynamiki dyscyplina sportu, której z pewnością nie powinny podejmować osoby dopiero rozpoczynające przygodę z jazdą w terenie. Jeśli jednak wyboiste trasy, trudne podjazdy i dynamiczne zjazdy stały się dla kolarza chlebem powszednim, czas rozważyć wybór odpowiedniego roweru. Nikt przecież nie chce narażać się na niebezpieczeństwo podczas jazdy, zwłaszcza na trasach które wymagają niezwykłego wysiłku i wytrzymałości. Korzenie, kamienie, błoto – nie każdy rower poradzi sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nim cross country. W Bikester.pl znajdziecie szeroki wybór rowerów przystosowanych na specyficzne warunki jazdy XC.

Rowery cross country hardtail

Rowery Cross Country Hardtail

Hardtail zawdzięcza swoją nazwę językowi angielskiemu, a dokładniej funkcjonującemu w tym języku określeniu roweru bez tylnej amortyzacji, czyli z tzw. sztywnym ogonem. Wiele osób sądzi, że ten typ zawieszenia jest coraz mniej popularny i wypierany przez full suspension, jednak w rzeczywistości jest nieco inaczej. Hardtaile mają wielu zwolenników, nie tylko ze względu na swoją niską cenę. Ich podstawową cechą jest znacznie mniejsza masa w porównaniu z rowerami z pełnym zawieszeniem. Różnica wynosi zazwyczaj około kilograma przy rowerach o identycznym wyposażeniu. Co ciekawe, lżejszy rower nie oznacza słabszej konstrukcji – hardtaile są znacznie mniej podatne na wszelkie usterki.

Hardtail Cross Country – podstawowe cechy

Klasyczne rowery hardtail stosuje się powszechnie również wśród zawodowców uprawiających cross country. Do podstawowych cech profesjonalnych rowerów cross country hardtail należą:

  • Pochylona pozycja, którą wymusza na kolarzu kierownica ustawiona dużo niżej niż siodełko. Pochylenie sylwetki ułatwia podjeżdżanie oraz poprawia aerodynamikę sportowca.
  • Amortyzacja skupiona w przedniej części roweru. Skoki są tu niewielkie, bo obowiązującym standardem w rowerach cross country jest 80-100 mm. Obowiązkowa jest także możliwość blokady skoku.
  • Hamulce typu V-break. Tu niska masa roweru ma ogromne znaczenie, dlatego nawet hamulce nie mogą stanowić dodatkowego obciążenia.
  • Cena rowerów cross country hardtail jest niższa, niż w przypadku rowerów z pełnym zawieszeniem. Warto jednak pamiętać, że jeśli budżet na to pozwala, warto zainwestować w lepszej jakości elementy hardtaila, które zapewniają jeszcze lepszą wytrzymałość i bezpieczeństwo podczas zjazdów.

Dzisiejsze rowery cross country są coraz częściej stosowane również przez sportowców uprawiających kolarstwo górskie typu Maraton. Rowery przeznaczone do tego typu zjazdów bazują w dalszym ciągu na klasycznych hardtailach, choć poddawane są często niewielkim ulepszeniom. I tak, dzięki rozwojowi lekkich hamulców tarczowych, w hardtailu można znaleźć już taką formę hamowania. Uznawana za bezpieczniejszą wersję, zdecydowanie przyda się podczas zjazdów wysokogórskich. Zdarza się też, że i pozycja znana z typowych rowerów cross country ulega modyfikacjom. Rowery przeznaczone dla pasjonatów jazdy i amatorów nie są już tak niewygodne, jak modele profesjonalne. To pozwala na prawdziwą radość z jazdy przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa.

Cross country hardtrail – wolność na trasie

Rowery cross country hardtail uważane są za najlepsze rowery do dynamicznej jazdy dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tym typem kolarstwa. Ich lekka konstrukcja i dobrej jakości przekładnie pozwalają na osiąganie dużych prędkości i pozostawienie znajomych kolarzy daleko w tyle. Hardtail nie stwarza problemów w pokonywaniu dużych wysokości, wyboistych ścieżek czy błotnych tras. Lekkie i sztywne rowery cross country hardtrail to wspaniałe rozwiązanie na krótką wycieczkę po terenach leśnych lub na długą trasę zwieńczoną kempingiem. W sklepie Bikester.pl dostępne są już od 2000 złotych. Każdy wielbiciel jazdy górskiej znajdzie tu rower odpowiadający zarówno swoim oczekiwaniom, jak i możliwościom budżetowym.