Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
pls
Santa Cruz – Najlepsze rowery MTB od 1994 r.
Marka Santa Cruz została założona w 1994 roku w słonecznej Kalifornii przez byłego zawodowego skateboardera, Roba Roskoppa. Od tamtego czasu urosła do rangi legendy, słynącej z najbardziej wytrzymałych rowerów górskich. Od początku zuchwale rzuciła wyzwanie zdominowanej przez hardtaile branży i skupiła się na produkcji zaawansowanych modeli z pełnym zawieszeniem. Stosując najtrwalsze karbonowe ramy, opatentowane zawieszenie VPP, trzy rozmiary kół oraz nadzwyczajną dbałość o najmniejsze szczegóły Santa Cruz tworzy bezkonkurencyjne rowery MTB dla miłośników jazdy przełajowej, trailowej, all-mountain czy downhill. Dzięki takiej strategii Santa Cruz może pochwalić się najwyższymi ocenami w niezliczonych testach prasowych, doskonałymi wynikami w zawodach i stale powiększającym się gronem lojalnych klientów.

Santa Cruz

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Santa Cruz – rowery MTB dla najwytrwalszych

Gdy w 1993 roku tworzono nową markę rowerów, nikt nie spodziewał się sukcesu, jaki odniosła do tej pory. Marka posiadająca dziś status legendy MTB, Santa Cruz niejednokrotnie udowodniła że na kolarstwie górskim znają się najlepiej. Od 2000 roku marka jest wyłącznym właścicielem patentu na zawieszenie VPP, które jest na rynku rozwiązaniem unikalnym i niezwykle cenionym przez wyczynowych rowerzystów. Stawiając nieustannie na dopracowywanie detali i wykorzystując najnowsze technologie Santa Cruz podbija rynek rowerów i rywalizacji sportowej – jej zespół tytularny zdobył już ponad 20 Pucharów Świata w zjeździe i 3 Mistrzostwa Świata w tej samej kategorii. Wszystko oczywiście możliwe było dzięki niezawodnym modelom jej własnej produkcji.

Santa Cruz rowery

Od aluminium do carbonu – ultra lekkie rowery MTB

W dziedzinie wykorzystywania nowych rozwiązań i tworzenia udogodnień dla profesjonalnych zawodników MTB, marka Santa Cruz jest wręcz bezkonkurencyjna. To oni, jako pierwsi na rynku, postanowili zrobić w branży rowerowej niemałe zamieszanie i na przekór wszystkim producentom stawiającym mocno na rowery hardtail, opatentować własne pełne zawieszenie. Dziś VPP jest standardem, do którego aspiruje wielu. Santa Cruz jest też jedną z pierwszych marek, która postanowiła właściwie całkowicie wyeliminować ramy aluminiowe i od 2008 roku stopniowo zastępuje je carbonem. W rezultacie to właśnie rowery górskie Santa Cruz są dziś najlżejszymi ramami w całym MTB i pomimo swojej wagi, wciąż utrzymują opinię rowerów niezniszczalnych. Carbon stosowany przez Santa Cruz utrzymuje swoją sztywność na jednakowym poziomie niezależnie od upływu lat i intensywności eksploatacji, a wszystko to dzięki bardzo precyzyjnej, wewnętrznej kontroli jakości prowadzonej na każdym etapie produkcji w kalifornijskiej fabryce.

Santa Cruz MTB – przegląd najważniejszych modeli

  • Bronson to model stworzony z myślą o enduro i z powodzeniem radzący sobie w światowej klasy zawodach tejże kategorii. Bronson już w pierwszym roku po wprowadzeniu na rynek zmienił sposób myślenia i oczekiwań stawianych przed rowerami ze skokiem 150 mm. Choć dość nietypowy pod względem geometrii – z bardzo szeroką kierownicą i siodłem oddalonym od niej znacząco, pozycja rowerzysty pozwala na swobodne manewry w locie.
  • Hightower, choć wygląda dość agresywnie, z powodzeniem sprawdzi się jako rower all-mountain. Wyposażony oczywiście w pełne zawieszenie model jest idealną równowagą pomiędzy rowerami do ostrej jazdy trailowej, a rowerami enduro. Co jednak najważniejsze – pokonywanie podjazdów nie sprawia mu najmniejszego problemu.
  • Tallboy – kolejna opcja łącząca zalety rowerów XC z trailowym, oferując 110 mm amortyzację, radzi sobie zarówno na podjazdach, jak i zjazdach. Największy atut? Odlana w całości rama jest ultra lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała. Choć niepozorny, tallboy potrafi osiągnąć wiele.
  • Stigmata wygląda wśród agresywnych modeli Santa Cruz bardzo niepozornie, oferując prostą, tradycyjną ramę i całkowicie sztywny widelec. Jest to jednak skrajnie wyspecjalizowany rower do kolarstwa przełajowego, tylko z pozoru przypominający tradycyjną szosówkę.

Santa Cruz – rowery górskie z charakterem w sklepie Bikester.pl

Santa Cruz niewątpliwie podbija rynek MTB i nie zaprzestaje swoich wysiłków w tworzeniu nowych, wytrzymałych, niezwykle lekkich rowerów górskich. Czy to enduro, trail, czy kolarstwo przełajowe, Santa Cruz nie ma sobie równych, co najlepiej obrazują liczne zwycięstwa na koncie tytularnego zespołu marki oraz wielu sportowców przesiadających się właśnie na Santa Cruz. W sklepie Bikester.pl znajdziesz cały szereg modeli flagowych marki w różnych kombinacjach osprzętowych. Choć marka nie skupia się na tworzeniu wielu rowerów jednocześnie, serie które wypuszcza zawsze spełniają powierzone im zadania.