Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Aktywne lato - Wszystko do biegania, jazdy na rowerze i pływania

Selle Italia

38 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 31
 • 1
 • 0
 • 0
 • 4
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Selle Italia
Selle Italia

Selle Italia – wysokiej jakości siodełka rowerowe z tradycją

Selle Italia należy z pewnością do najbardziej znanych na rynku europejskim producentów siodełek. Od ponad 110 lat firma zajmuje się optymalną konstrukcją siodełek i zrewolucjonizowała przy tym segment siodełek sportowych. W swojej siedzibie w pięknej Italii pracownicy firmy stale pracują nad innowacjami zmierzającymi do osiągnięcia siodełka idealnego. Zwłaszcza w kolarstwie wyścigowym bardzo wysoko ceniona jest wyjątkowa jakość siodełek Selle Italia. Pierwsze siodełka, które wyprodukowano w 1897 r. przeznaczone były do rowerów transportowych. Kiedy jednak rowery zostały wyparte przez samochody jako środek lokomocji, wówczas firma Selle Italia postawiła na sport rowerowy i trafiła tym w dziesiątkę. W międzyczasie 89% produktów firmy trafia na eksport i wykorzystywanych jest głównie w kolarstwie sportowym.

Sortuj
 
Strona 1 z
1

Akcesoria Selle Italia

Od początków swojej działalności firma Selle Italia koncentrowała się na przygotowywaniu wyjątkowych siodełek rowerowych – marka powstała w 1897 roku w Corsico pod Mediolanem, gdzie rozpoczęto produkcję siodełek do rowerów używanych na co dzień jako wygodny środek transportu. Kiedy samochody stały się na tyle popularne i łatwo dostępne, że zaczęły zastępować rowery jako wygodny środek komunikacji, rowery zaczęły być wykorzystywane częściej do rekreacji lub do sportowych wyzwań.

Selle Italia siodełka

W odpowiedzi na te zmiany producent zaczął pracować nad stopniowym ulepszaniem swoich produktów, tak że z czasem siodełka rowerowe Selle Italia weszły do ścisłej czołówki wyposażenia dla profesjonalnych kolarzy. Doskonałej klasy siodełka rowerowe włoskiej marki znajdziecie także w Bikester.pl.

Sportowe siodełka rowerowe od Selle Italia

Wśród istotnych osiągnięć na polu produkcji siodełek rowerowych Selle Italia ma istotny udział – w wielu rozwiązaniach, które obecnie są absolutnym standardem, włoska marka była prekursorem.

W latach 80. XX wieku Selle Italia stworzyła pierwsze siodełko dopasowane do anatomii człowieka, uwzględniające rozstaw kości i ułożenie mięśni i nerwów. Dzisiejsze siodełka dla profesjonalistów są dopasowywane z wykorzystaniem specjalistycznych programów i wiedzy medycznej, jednak wówczas był to przełom. Już kilka lat później marka znowu zaskoczyła, wypuszczając na rynek pierwsze siodełko częściowo absorbujące wstrząsy. Z kolei rok 1990 i model Flite to kamień milowy współczesnej produkcji siodełek – po raz pierwszy zaprezentowano kolarzom siodełko ważące mniej niż 200 gram.

Kolejne osiągnięcia Selle Italia w dziedzinie innowacji w produkcji siodełek rowerowych to dalsze ulepszenia absorbcji drgań – m.in. poprzez zastosowanie żelowych wkładek czy unowocześnionych materiałów. Marka eksperymentowała także z kształtowaniem siodełek, tak aby zapewnić swoim użytkownikom optymalny kształt, zapobiegający uciskaniu krocza i powodowaniu dyskomfortu. Początek XXI wieku to włączenie do produkcji komponentów z karbonu, poprawiających jakość jazdy i wytrzymałość siodełka, a także podjęcie współpracy z Vibram, co zaowocowało ulepszeniem jakości materiałów stanowiących zewnętrzne obicie siodełka.

Siodełka rowerowe marki Selle Italia przygotowywane są z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć technologicznych – dzięki połączeniu wielu dziedzin możliwe jest poszukiwanie rozwiązań, które pozwalają na poprawę wydajności jazdy i ograniczenie dyskomfortu.

Dopasuj idealne siodełko rowerowe

Na potrzeby kolarzy uprawiających różne style jazdy Selle Italia tworzy dedykowane linie siodełek – odmienne warunki jazdy oraz znaczące różnice w sylwetce przyjmowanej podczas pedałowania czy zjazdów wymagają także odpowiedniego dopasowania wymiarów, długości czy nachylenia siodełka. W sklepie Bikester.pl znajdziecie siodełka rowerowe Selle Italia dopasowanie do potrzeb zarówno kolarzy szosowych, jak i tych uprawiających MTB czy jazdę turystyczną na długich dystansach.

 • Siodełka do jazdy szosowej – w tym stylu liczy się przede wszystkim prędkość i skuteczność, zatem siodełka muszą być lekkie, niezwykle wytrzymałe i dość twarde. Ich wąski kształt i stosunkowo wysoka twardość umożliwiają wydajne pedałowanie.
 • Siodełka do jazdy górskiej – z reguły nieco szersze i mniej twarde; w tym stylu jazdy szczególnie ważna jest wytrzymałość, pozwalająca bezpiecznie pokonywać liczne przeszkody – siodełko powinno także dobrze absorbować wstrząsy, których nie brak na technicznych trasach.
 • Siodełka do jazdy na długich dystansach – w trekkingu istotny jest komfort, ale także dobra wydajność pedałowania i wytrzymałość, dlatego siodełka do tego typu jazdy muszą łączyć te cechy w sposób optymalny.

Produkty Selle Italia znajdziecie w asortymencie sklepu Bikester.pl – dostępne w atrakcyjnych cenach siodełka rowerowe i inne akcesoria pozwolą podnieść komfort i wydajność jazdy.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes