Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Sidi 39 Produkty

Cena w zł
Opinie klientów
Sidi

Obuwie rowerowe Sidi

Obuwie rowerowe Sidi jest szczególnie popularne wśród kolarzy wyścigowych. Firma została założona w 1960 r., ale jej twórca – Dino Signori – skoncentrował się na obuwiu rowerowym i motocrossowym dopiero w 1970 roku. Idealne połączenie długoletniego doświadczenia w dziedzinie projektowania obuwia na potrzeby wyścigów rowerowych i pasji do sportów rowerowych sprawia, że wysokiej jakości produkty firmy Sidi cieszą się tak dużą popularnością.

Sidi
Sortuj
 
Strona 1 z
1

SIDI – buty na rower dla ciebie

Już w latach sześćdziesiątych zaczęła swoją działalność firma SIDI, początkowo jako rzemieślniczy warsztat produkujący głównie górskie obuwie sportowe. W kolejnej dekadzie marka obrała jako specjalizację buty rowerowe, zarówno do jazdy po asfalcie, jak i po drogach nieutwardzanych. Założyciel firmy, Dino Signori, od którego imienia i nazwiska wzięła nazwę marka, połączył swoją pasję jazdy rowerem z ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem produkcji nowoczesnego obuwia sportowego.

SIDI

Dzięki temu połączeniu i dogłębnej znajomości branży, wynikającej z wielu lat obecności na rynku, firma SIDI stała się liderem w dostarczaniu doskonałej jakości butów rowerowych oraz obuwia dla motocyklistów. Umiejętnie łącząc to, co dobre w tradycyjnych rozwiązaniach z innowacjami, marka wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników swoich produktów. Od 1974 roku firma zmieniła logo rezygnując z kapitalików i znana jest jako Sidi, czym odwołuje się do działalności zapoczątkowanej przez Dino Signori.

Buty rowerowe Sidi

Butów marki Sidi nie mogło zabraknąć w ofercie sklepu Bikester.pl – jest to obuwie cechujące się wyjątkową jakością. Dlaczego w ogóle wybór obuwia rowerowego jest tak istotny? Przede wszystkim warto mieć w pamięci fakt, że stopy naciskające na pedały zapewniają napęd rowerowi. Buty rowerowe dostosowane do stylu jazdy, do różnorodnych warunków, jakie mogą towarzyszyć jeździe, pozwolą rowerzyście lepiej wykorzystać własną siłę i poprawić wydajność pedałowania. Aby jazda była komfortowa, buty powinny być dobrze dopasowane i wygodne.

Buty rowerowe powinny przede wszystkim zapewniać możliwość poprawy naturalnych możliwości każdego użytkownika. Przede wszystkim cechuje je znacznie wyższa twardość podeszwy – z tego powodu buty tego typu mogą być niewygodne w codziennym użytku i powinny być przeznaczone przede wszystkim do jazdy. Warto dopasować je do stylu jazdy:

SIDI Buty

Jazda górska

W tym typie jazdy buty o bardzo twardej podeszwie się nie sprawdzą, ponieważ rowerzysta często musi podbiegać z rowerem pod trudniejsze podejścia. Dlatego warto wybrać średnią twardość podeszwy. Buty rowerowe do MTB powinny za to zapewniać dobrą przyczepność – często są wyposażone w specjalne bolce i wypustki, które ułatwiają poruszanie się po zróżnicowanym, trudnym terenie.
W wyborze butów rowerowych niezmiernie ważne jest dopasowanie ich do rodzaju pedałów. Do pedałów platformowych można założyć zwykłe buty, natomiast w przypadku używania pedałów zatrzaskowych należy sprawdzić, czy mechanizm w butach będzie pasować do zatrzasku na pedałach.

Sidi przygotowuje buty rowerowe do jazdy MTB zarówno na łatwiejsze trasy, jak i na bardziej wymagające zjazdy. Specjalna seria butów MTB Mega do obuwie wzmacniane kompozytami karbonu – to idealny wybór na najtrudniejsze zjazdy czy dłuższe trasy w ciężkich warunkach. Producent przygotował także osobną serię butów do jazdy górskiej dla kobiet – ponieważ zazwyczaj mają one węższą stopę, kluczowe jest odpowiednie dopasowanie buta.

Jazda szosowa

W tym styli jazdy często wybierane są buty pasujące do pedałów zatrzaskowych. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju pedałów możliwe jest zwiększanie wydajności pedałowania. Pozytywny wpływ na efektywność jazdy ma również twarda podeszwa. Niestety większość butów szosowych praktycznie nie nadaje się do zwykłego użytkowania, ponieważ odsłonięte zatrzaski byłyby wówczas narażone na zniszczenie.

Jazda miejska

W tym przypadku ważna jest przede wszystkim wygoda. Buty nie muszą być tak sztywne ani wytrzymałe, ponieważ z reguły jazda miejska dotyczy krótkich dystansów, można zatem skupić się na komforcie.

Jazda trekkingowa

To coraz popularniejszy styl jazdy, dotyczy głównie turystyki rowerowej i dłuższych tras. Buty przeznaczone do tego rodzaju kolarstwa powinny być bardzo wytrzymałe, ponieważ rowerzysta przejeżdża w nich długie dystansy, często bez możliwości zatrzymania się i dokonania jakichkolwiek poprawek. Dobrej jakości buty typu outdoor zapewniają stabilną pozycje stopy, często usztywniają kostkę, zapobiegając niebezpiecznym skręceniom czy nadwyrężeniom.

O czym warto pamiętać?

Wybór obuwia na rower powinien być podyktowany dopasowaniem butów do warunków jazdy oraz komfortem rowerzysty. Dlatego buty Sidi to produkty stworzone z materiałów wytrzymałych, zapewniających bezpieczną jazdę niezależnie od pogody czy ukształtowania terenu. Producent przygotował buty rowerowe wodoodporne, a równocześnie zapobiegające nadmiernej potliwości stóp, o co nietrudno przy wzmożonym wysiłku.

Ważnym dodatkowym parametrem jest bezpieczeństwo – buty rowerowe Sidi mogą być wyposażone w odblaski lub fluorescencyjne powłoki. Dzięki temu rowerzysta jest lepiej widoczny w czasie jazdy po zmroku.

SIDI But Kobiety

Buty przygotowywane do jazdy rowerowej powinny być wyposażone w system pozwalający na zamontowanie zapięć do pedałów zatrzaskowych. W ten sposób zyskujesz obuwie, które sprawdzi się zarówno w jeździe na platformach, jak i po ewentualnej wymianie pedałów.

Producent dostarcza również inne elementy odzieży, zapewaniające komfort jazdy, wygodę i ciepło w różnych warunkach.

Sidi – oferta dostępna w Bikester.pl

Sklep Bikester.pl zapewnia rowerzystom wyposażenie najlepszej jakości – dlatego w naszym sklepie znajdziesz również buty rowerowe Sidi. Szeroka oferta butów pozwala dopasować idealną parę spełniającą wszelkie wymagania.

Kupując buty rowerowe nie należy wybierać ściśle dopasowanych rozmiarów. W czasie wysiłku mięśnie zwiększają objętość, dlatego ma się wrażenie, że stopa puchnie. Powinno się zostawić około pół numeru luzu, tak by but był dobrze dopasowany, ale nie okazał się zbyt ciasny przy dłużej jeździe.

Zapraszamy do obejrzenia produktów Sidi dostępnych w ofercie Bikester.pl. Każdy z oferowanych produktów jest dokładnie opisany, dzięki czemu w łatwy sposób możesz znaleźć model butów najbardziej pasujący do stylu jazdy, jaki uprawiasz.Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami: Pon. - Pt.: 10 - 17
22 481 05 01
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 50 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.