Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Aktywne lato - Wszystko do biegania, jazdy na rowerze i pływania

SQlab

94 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 90
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 1
 • 4
 • 0
 • 0
 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
pls
SQlab

Sqlab: ergonomiczne rozwiązania od ekspertów

SQlab słynie z ergonomicznych produktów o najwyższej jakości. Podczas jazdy na rowerze odpowiednia kluczowe znaczenie ma odpowiednia pozycja siedząca. Nie tylko ułatwia manewrowanie i kontrolowanie jazdy, ale również chroni kolana i plecy przed przeciążeniem i kontuzjami. Misją marki Sqlab jest tworzenie siodełek, elementów kierownicy, pedałów i innych części rowerowych, które wspierają prawidłową pozycję podczas jazdy zgodnie z najwyższymi normami zdrowotnymi. W tym celu zespół marki podczas opracowywania wszystkich swoich produktów ściśle współpracuje z najlepszymi specjalistami medycznymi.

Sortuj
 
Strona 1 z
2

Siodełka rowerowe SQLab & więcej akcesoriów marki

Wielu rowerzystów trenujących na poziomie profesjonalnym lub amatorskim, ale na wysokim stopniu zaawansowania, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest dobieranie akcesoriów rowerowych o możliwie najwyższym stopniu personalizacji. Nie ma dwóch takich samych osób – o takiej samej budowie ciała, przeżytych kontuzjach i oczekiwaniach – dlatego też nie ma dwóch takich samych rowerów. Produkty marki SQLab potwierdzają tę zasadę – są to akcesoria dla rowerzystów, między innymi siodełka rowerowe i kierownice, które przygotowywane są w oparciu o testy laboratoryjne obejmujące nie tylko pomiary wytrzymałości, ale także wpływu na kręgosłup czy stawy kolarza.

SQLab skcesoria rowerowe

Dzięki temu kierownice i siodełka oraz inne akcesoria SQLab przygotowane są tak, aby wspierać wysiłki kolarza w wyścigu czy treningu, a także by chronić go przed skutkami nadmiernego obciążenia kręgosłupa, kości i stawów wskutek jazdy na niewłaściwie dopasowanym sprzęcie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą producenta dostępną także w sklepie Bikester.pl.

Skąd pomysł na SQLab?

Marka narodziła się w wyniku połączenia poszukiwań kolarza, Toby’ego Hilda, i doktora Stefana Stautdego. Hild po odniesionych kontuzjach i poważnym wypadku stał się niezwykle wyczulony na potencjalne zagrożenia – chciał znaleźć taki sprzęt, który pozwoli jemu i innym kolarzom trenować na wysokim poziomie oraz z poczuciem bezpieczeństwa. We dwóch rozpoczęli poszukiwania ergonomicznych rozwiązań dla kolarstwa. Pogłębione studia anatomiczne, biomechaniczne, studiowanie licznych raportów medycznych, sprawozdań z testów sprzętów oraz doświadczenie zdobyte w rozmowach z tysiącami rowerzystów zaowocowały opracowaniem metod produkcji „idealnych siodełek”, które pozwalają na zdrowe i wydajne pedałowanie przy ograniczeniu dolegliwości związanych z długą jazdą.

Siodełka rowerowe

Dzięki wieloletnim badaniom, kontynuowanym w laboratoriach testowych SQLab, marka dostarcza siodełka rowerowe gwarantujące większy komfort a przede wszystkim większe bezpieczeństwo dla zdrowia. Początkujący kolarze mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, jak istotne jest prawidłowe podparcie kręgosłupa – siodełko jako jeden z głównych punktów podparcia dla ciężaru ciała w czasie jazdy musi zapewniać odpowiednie warunki, by można było uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości.

Jeden z twórców produktów SQLab, wspomniany doktor Stautde, jako lekarz urolog mógł doradzić przy projektowaniu siodełka, tak aby strategiczne punkty ucisku nie powodowały mikrourazów u ich użytkowników. To dzięki temu siodełka rowerowe SQLab cieszą się taką popularnością szczególnie wśród zaawansowanych kolarzy – nawet podczas długotrwałej jazdy minimalizowane są odczucia uciskania na wrażliwe okolice krocza. Siodełka dopasowane do potrzeb kobiet oraz mężczyzn znajdziecie także w sklepie Bikester.pl. Specjalnie zaprojektowany kształt powierzchni siodełka pozwala zmniejszyć liczbę punktów ucisku, co eliminuje zagrożenia płynące z niewłaściwego dopasowania siodełka.

Kierownice rowerowe

Drugim obok siodełka głównym punktem podparcia dla rowerzysty jest kierownica – SQLab przygotowuje kierownice rowerowe z równą uwagą i zaangażowaniem, jak siodełka. Od chwytów po łączenie z mostkiem kierownica ma zapewnić stabilne podparcie, możliwość przyjęcia właściwej pozycji oraz przede wszystkim ochronę przed uciskaniem i przekazywaniem wstrząsów i wibracji na stawy, kości i nerwy obręczy barkowej.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym chwytom kierownice rowerowe SQLab zmniejszają ryzyko uciskania nerwu łokciowego i innych nerwów ramienia. Chwyty te zapobiegają także ryzyku powstawania zespołu cieśni nadgarstka – przykrego schorzenia, z którym często borykają się rowerzyści. Prawidłowe ułożenie nadgarstka stanowi o właściwym ułożeniu całego ramienia – kierownice rowerowe SQLab są kształtowane w taki sposób, aby właściwy chwyt był dla kolarza zupełnie naturalny.

Zarówno kierownice, jak i siodełka rowerowe SQLAB produkowane są z różnych materiałów, dlatego mogą zaspokoić potrzeby dotyczące wagi, sztywności i wytrzymałości zarówno kolarzy szosowych, jak i fanów MTB czy downhillu.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes