Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.


UVEX

(167 Produkty)

  Cena (zł)

  • -
    Wznów

  Opinie klientów

Wybrany:
SORTUJ
Strona1z
3
 
SORTUJ
Strona1z
3

Najlepsza ochrona rowerzysty od Uvex

Historia marki Uvex sięga 1926 roku, wówczas Philipp M. Winter założył firmę, która początkowo zajmowała się tylko produkcją gogli. Z roku na rok asortyment powiększał się, firma zajęła się tworzeniem kasków narciarskich i rowerowych, okularów oraz ochraniaczy. Nazwa marki to skrót od Ultra Violet Excluded, zwrotu oznaczającego pełną ochronę przed promieniami ultrafioletowymi, co jest jedną z cech wyróżniających okulary i gogle producenta.

UVEX

Każdy z produktów Uvex przechodzi szereg restrykcyjnych testów, które zapewniają maksymalnej gwarancji ochrony zdrowia użytkowników. Dbałość o wysoką jakość każdego produktu została wielokrotnie nagrodzona najbardziej pożądanymi wyróżnieniami w swojej kategorii produktowej. Profesjonalną jakość produktów potwierdzają także sportowcy, który bardzo często sięgają po gogle i kaski tej marki, zarówno w sportach zimowych, jak i kolarstwie.

Kask rowery – niezbędne akcesorium każdego rowerzysty

Podczas jazdy na rowerze powinniśmy pamiętać o zatroszczeniu się o nasze bezpieczeństwo. Nawet osoby jeżdżące tylko rekreacyjnie są narażone na upadki i możliwość uszkodzenia ciała. Profesjonalni kolarze nie dyskutują na temat sensowności jazdy w kaskach, ze względu na fakt szybkiej jazdy lub jazdy w trudnym terenie, w którym posiadanie kasku może uchronić głowę przed poważniejszymi urazami. Warto zatem brać z nich przykład i zadbać o odpowiednie dobranie kasku do rodzaju uprawianego sportu oraz do naszych indywidualnych potrzeb.

  • Kask MTB – jazda górska wymaga odpowiedniej ochrony głowy, podczas tras górskich kolarz jest najbardziej narażony na wypadki, dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie się. Kaski do jazdy górskiej posiadają otwory umożliwiające odpowiednią wentylację. Bardzo często modele tego typu posiadają odpinany daszek, który zapewnia ochronę przed promieniami UV oraz drobnymi gałązkami czy liśćmi. Z powodzeniem mogą być używane podczas jazdy miejskiej i turystycznej. Kaski Uvex do jazdy MTB są często wybierane przez profesjonalnych kolarzy.
  • Kask szosowy – jazda szosowa wymaga innego stopnia ochrony niż jazda górska. Takie kaski są często tworzone z myślą o aerodynamicznym kształcie, który pozwala na zmniejszenie oporu powietrza i osiąganie lepszych prędkości. Większość kasków szosowych nie ma daszków, chociaż istnieją modele, w których można je zamontować. Kaski są wykorzystywane do jazdy miejskiej i turystycznej.
  • Kask „orzeszek” - jazda BMX, street i dirt wymagają odpowiedniej, solidniejszej ochrony głowy. Z tego powodu kaski są cięższe i nie mają otworów wentylacyjnych. Bardziej wymagający styl jazdy wymaga dokładniejszej ochrony.
  • Kask do jazdy na czas – jazda na czas wymaga od rowerzysty przyjęcia aerodynamicznej pozycji i właśnie parametr pokonania oporu powietrza jest w budowie kasków tego typu najważniejszy. Takie kaski są używane przez kolarzy biorących udział w triathlonie, w jeździe na czas oraz podczas wyścigów na torach.
  • Kask full-face – do jazdy sportowej oraz przy trudnych trasach zjazdowych. W swojej budowie przypomina kaski motocyklowe, zabezpiecza nie tylko głowę, ale i podbródek oraz szczękę. Kaski fullface marki Uvex umożliwiają wygodne założenie okularów w celu ochrony wzroku.

Bogaty wybór wysokiej jakości kasków Uvex zapewniających bezpieczeństwo rowerzyście znajdziesz na stronie BIkester.pl.

Wybierając kask warto kierować się nie tylko rodzajem uprawianej jazdy, chociaż oczywiście ten parametr powinien być brany pod uwagę, ale także predyspozycjami fizycznymi. Najważniejszy jest rozmiar głowy – jej obwód podpowiada jakie rozmiary kasków powinny być odpowiednie. Warto pamiętać, że różne modele kasków mogą różnić się od siebie i podczas zakupów warto sprawdzić czy konkretny model dobrze leży i nie uciska głowy.

Kask UVEX

Styl jazdy powinien podyktować ilość otworów wentylacyjnych w rowerze – większa ilość otworów zmniejsza wytrzymałość kasków i negatywnie wpływa na aerodynamikę, ale wybierając modele sprawdzonego producenta Uvex, mamy pewność, że model kasku będzie nie tylko chronił naszą głowę przed urazami, ale także zapewni dostatecznie dobrą wentylację.

Akcesoria Uvex

Oprócz kasków rowerowych Uvex zajmuje się również produkcją pozostałych akcesoriów zapewniających bezpieczną jazdę. Podczas długich tras rowerowych, okulary do jazdy zapewniają wysoki komfort i ochronę zdrowia. Jazda w słoneczne dni potrafi być bardzo uciążliwa – mrużenie oczu zmniejsza pole widzenia oraz może prowadzić do bólu mięśni oka. Okulary rowerowe Uvex zapewniają skuteczną ochronę przed negatywnym oddziaływaniem promieni UV.

Jednak nie tylko promieniowanie słoneczne stanowi zagrożenie dla oczu kolarza. Równie ważnym czynnikiem są uszkodzenia mechaniczne – nawet podczas jazdy miejskiej nasze oczy narażone są na kontakt z małymi muszkami i owadami. Im szybciej kolarz jedzie, tym bardziej doceni fakt ochrony wzroku przed urazami mechanicznymi.

Okulary rowerowe Uvex powstały z myślą o rowerzystach, którzy cenią sobie bezpieczną i komfortową jazdę w każdych warunkach. Dodatkowo są on projektowane w taki sposób, aby były lekkie i eleganckie, niektóre z modeli doskonale sprawdzą się podczas jazdy miejskiej, stanowiąc stylowy dodatek każdego rowerzysty.

Niezbędna ochrona – kaski rowerowe Uvex

Wybierając produkty Uvex rowerzysta stawia na najlepszą jakość. Okulary i kaski rowerowe Uvex to gwarancja skutecznej i stylowej ochrony zdrowia przez niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Na stronie Bikester.pl znajdziesz wybór produktów marki, które zapewnią doskonałą ochronę dla kolarzy amatorów i profesjonalistów, a także produkty dla dzieci – w tym kaski i ochraniacze. Wybierz najlepsze modele akcesoriów Uvex niezbędne podczas jazdy sportowej, turystycznej i rekreacyjnej i ciesz się komfortową i bezpieczną jazdą.Potrzebujesz pomocy?
Jeśli masz jakiekolwiek pytania?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami tutaj!
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymywania 50 zł na zakupy,
kody rabatowe i personalne zniżki.4
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.
Napisz opinię