Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
X-Bionic
X-BIONIC – przekształca pot w energię.
X-BIONIC zapoczątkował przyszłość odzieży funkcjonalnej. Również w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ekologii. W futurystycznej siedzibie firmy we Włoszech w jednym miejscu odbywa się cały cykl produkcyjny: badania i projektowanie, produkcja i obróbka, konfekcjonowanie i pakowanie. „Bez idei wszystko traci znaczenie”. Prof. Bodo W. Lambertz, główny projektant

X-Bionic

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Odzież rowerowa X-Bionic online

Temperatura ciała ma kluczowe znaczenie dla wydolności organizmu podczas trenowania. Większość osób zdaje sobie sprawę z faktu, że zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura negatywnie wpływa na sportowe osiągnięcia. Jednak dopiero niedawno zrodził się pomysł, aby wiedzę tę wykorzystać w praktyczny sposób. W 2002 roku prof. Bodo Lambertz postanowił stworzyć produkt, który będzie odpowiadał potrzebom organizmu, czyli termoaktywną bieliznę, która poprawia wydajność. Zlokalizowane w Szwajcarii laboratorium oraz zakład produkcyjny we Włoszech współpracują, aby stworzyć wysokiej jakości produkty, które z powodzeniem mogą być używane przez profesjonalnych biegaczy, kolarzy, jak i innych sportowców, którym zależy na komforcie w czasie treningu.

X-bionic odzież rowerowa

Skarpety X-Bionic

Pierwszym produktem marki były innowacyjne skarpety funkcjonalne X-Bionic. W czasie wysiłku fizycznego stopy intensywnie się pocą – tradycyjne skarpety po długim treningu są mokre, co może powodować otarcia, a na dodatek nagromadzenie potu powoduje zwiększenie ilości bakterii i jest nie tylko przyczyną przykrego zapachu, ale również podnosi ryzyko powstawania grzybicy i stanów zapalnych.

Skarpety X-Bionic wyprodukowane zostały z nowoczesnych sztucznych materiałów, które sprawnie odprowadzają wilgoć na zewnątrz i szybko odparowują wodę, dzięki czemu zachowana zostaje optymalna temperatura ciała. Dostępne są również modele z wełną merynosów, która jest miękka, ciepła i ma właściwości antybakteryjne. Wygodna, przyjemna w dotyku wyściółka pod palcami minimalizuje ryzyko otarć i drobnych urazów spowodowanych nadmiernym tarciem. Odpowiednie profilowanie w śródstopiu zmniejsza możliwość przesuwania się materiału skarpety i dodatkowo ciasno trzyma stopę. Dodatkowe wzmocnienia w części kostki pozwalają na jej osłonięcie przed urazami i otarciami – wystające kostki są wrażliwe na urazy, dlatego X-Bionic przygotował specjalne oddychające systemy, które minimalizują te dolegliwości. Pięta w skarpetach sportowych wykonana jest z wzmocnionego materiału, dzięki czemu jest odporniejsza na przetarcia i dobrze osłania tylną część stopy przez urazami mechanicznymi. Zależnie od modelu skarpety X-Bionic dostępne są jako krótkie skarpetki, tzw. „stopki”, lub jako dłuższe modele, np. podkolanówki. Wygodę użytkowania i komfort nawet podczas intensywnej aktywności sportowej zapewniają systemy minimalizujące ryzyko rolowania się skarpety - Aktiv-Bund®.

Odzież X-Bionic

Badania pokazują, że aż 97% energii podczas wysiłku fizycznego organizm przeznacza na termoregulację. Pozostałe 3% energii można wykorzystać do efektywnego podejmowania aktywności. Marka X-Bionic dba o to, by jej produkty pomagały w odzyskaniu maksymalnej ilości z tych 97% - korzystając z odzieży termicznej X-Bionic mamy pewność, że to odzież dba o nasz komfort cieplny, my zaś możemy przełożyć tę energię na wysiłek fizyczny. Znajomość mechanizmów termoregulacji ciała wpłynęła na motto marki, które brzmi – „Zamień pot w energię”. W odzieży X-Bionic sportowcy mogą osiągać lepsze wyniki dzięki utrzymywaniu prawidłowej temperatury ciała przez cały czas trwania treningu.

Dla rowerzystów przygotowane zostały modele odzieży o specjalnych parametrach, dopasowanych do potrzeb osób uprawiających tę dyscyplinę. Wyspecjalizowane nowoczesne systemy opatentowane przez X-Bionic pozwalają na efektywną wentylację najbardziej potliwych części ciała i jednocześnie dogrzewanie tych części, które szybko marzną. Dzięki współdziałaniu właściwości różnych materiałów odzież termiczna X-Bionic zapewnia maksymalny komfort użytkowania nawet podczas długotrwałego wysiłku fizycznego. Spodenki sportowe marki X-Bionic wyposażone zostały w miękką poduszkę w kroku, która zwiększa wygodę uprawiania aktywności – dopasowane (zależnie od modelu) do kobiecej lub męskiej anatomii poduszki z pianki zmniejszają ryzyko otarć i urazów, nawet w czasie długiej jazdy. Dodatkowo dzięki dobremu odprowadzaniu potu na zewnątrz nie powodują odparzeń.

Dla biegaczy marka X-Bionic przygotowała odzież o innych parametrach, które pozwalają na korzystniejsze wykorzystanie energii. Systemy eliminujące wilgoć oraz dobrze ją odprowadzające sprawiają że nawet po długim wysiłku fizycznym ciało nie jej mokre od potu, nie marznie. System Skin Nodoor® sprawia, że wraz ze wzrostem temperatury cała sportowca uwolnione zostają jony składników antybakteryjnych, które minimalizują przykry zapach i zabezpieczają przed reakcjami alergicznymi.

Wierzchnia odzież X-Bionic

W ofercie X-Bionic dostępne są również modele odzieży zewnętrznej, które zwiększają komfort uprawiania sportów w najzimniejszych porach roku. Połączenie funkcjonalnej odzieży termicznej i nowoczesnych ubrań wierzchnich pozwala zapewnić ciału optymalną temperaturę do uprawiania sportu.

W ofercie X-Bionic dostępne są kurtki rowerowe i bluzy sportowe, których kroje dopasowano do anatomii kobiet i mężczyzn w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać swoje możliwości oraz zminimalizować ryzyko przeciążeń najwrażliwszych części ciała.

Odzież X-Bionic w czasie triathlonu

Dla osób startujących w triathlonach odpowiednie dopasowanie odzieży termicznej ma kluczowe znaczenie – podczas zmiany dyscyplin sportowych sportowiec może potrzebować odmiennych parametrów odzieży, które pozwolą mu na zwiększenie komfortu oraz podniesienie wydajności wysiłku przez utrzymanie optymalnej temperatury ciała. W sklepie internetowym Bikester.pl dostępne są zróżnicowane modele odzieży, które pozwalają na takie dopasowanie ubrania, aby uprawiany sport był bezpieczny i efektywny.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą modeli odzieży. Właściwości materiałów z jakich tworzona jest odzież pozwalają na komfortową aktywność na każdym etapie zawodów.

Akcesoria X-Bionic

Dla sportowców X-Bionic przygotował również szereg akcesoriów oraz dodatków, pozwalających na bezpieczniejsze i bardziej efektywne treningi. Dla osób o niskiej odporności na chłód przygotowane zostały ochraniacze na nogi i ręce oraz czapki i kominiarki, które pozwalają na większy komfort cieplny wrażliwych części ciała.

Dbając o stworzenie kompleksowej kolekcji sportowych ubrań dla sportowców marka X-Bionic nie zapomniała o nowoczesnej bieliźnie. Dla kobiet przygotowano sportowe biustonosze, solidnie podtrzymujące biust, nawet w czasie intensywnego wysiłku fizycznego, dodatkowo profilowane w taki sposób, aby odprowadzać pot szybko i skutecznie, szczególnie z miejsc, które są najbardziej potliwe. W ofercie bielizny X-Bionic można znaleźć również modele bielizny dolnej – zarówno dla pań, jak i panów. Szybkie odprowadzanie wilgoci oraz ergonomiczny kształt dopasowany do anatomii poszczególnych płci sprawia, że bielizna może być noszona zarówno pod dodatkową odzież, jak i jako samodzielny strój.

Odzież i skarpety X-Bionic w sklepie Bikester.pl

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą X-Bionic. Wśród produktów przygotowanych z myślą o zapewnieniu komfortu cieplnego znalazły się zarówno modele odzieży dla rowerzystów, biegaczy, jak i osób uprawiających inne dyscypliny sportowe, np. triathlon. Dzięki użyciu nowoczesnych materiałów oraz takiemu łączeniu poszczególnych cech tkanin, aby zapewnić korzystny bilans cieplny, odzież X-Bionic doskonale sprawdza się nawet w czasie bardzo intensywnego wysiłku fizycznego.

Dzięki profilowaniu ubrań sportowych do potrzeb kobiet i mężczyzn, każdy sportowiec ma pewność, że zakupiona odzież sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających osób. Odpowiednie rozmieszczenie nowoczesnych materiałów w poszczególnych częściach odzieży sprzyja efektownemu i komfortowemu treningowi.