Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Aktywne lato - Wszystko do biegania, jazdy na rowerze i pływania

XLAB

71 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 63
 • 0
 • 0
 • 0
 • 8
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 6
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2
 • 0
 • 9
XLAB
XLAB

XLAB – aerodynamiczne akcesoria dla sportowców triathlonowych

San Diego ma szczególne znaczenie dla fanów triathlonu. Uznawane jest za mekkę multisportowców, gdzie w zatoce Mission Bay/San Diego upatruje się ich początków. Właśnie tam ma swoją siedzibę XLAB. W sercu amerykańskiej sceny triathlonowej rozpoczęto projektowanie akcesoriów dla sportowców triathlonowych, by zapewnić mniejsze opory powietrza i większy komfort picia. Firma rodzinna szybko się zorientowała, że w triathlonie i jeździe na czas o wszystkim decyduje aerodynamika. Systemy uchwytów na bidony XLAB przeznaczone do montażu na aerodynamicznych kierownicach i za siodełkiem są zoptymalizowane w najmniejszym szczególe, by nie powodować dodatkowego oporu powietrza dla rowerzysty i jego sprzętu, a przy tym zachować pełną funkcjonalność.

Sortuj
 
Strona 1 z
2

Xlab: Z miłości do prędkości

Gdyby poznać założyciela marki Xlab, Craiga Turnera 30 lat temu, nikt nie spodziewałby się że stworzy on markę rozpoznawaną przez triathlonistów na całym świecie. Ot, projektant samolotów wojskowych i komercyjnych odnoszący w swojej branży znaczące sukcesy. Jego serce należało jednak zawsze do prędkości, którą szczególnie pokochał spędzając wolne chwile na rowerze. Gdy tylko zdecydował się na całkowite porzucenie swojego korporacyjnego stanowiska, jego uwaga powędrowała w stronę własnego biznesu. I tak, w 1993 roku narodził się Xlab – marka, dla której triathlon to coś więcej, niż mordercza dyscyplina sportu.

Craig Turner od zawsze marzył, by projektowane przez niego maszyny osiągały jeszcze lepsze prędkości. W karierze zawodowej nie zawsze jednak było mu dane realizowanie przewrotnych pomysłów, dlatego też w ramach hobby lubił udoskonalać swój ulubiony środek transportu, którym był oczywiście rower. Ścigając się ze znajomymi potrzebował sprzętu lżejszego i szybszego, niż kiedykolwiek, a jednocześnie trwałego i zdolnego wytrzymać na trasach triathlonowych. Gdy w końcu zrezygnował z pracy, przeniósł się do stolicy triathlonistów – San Diego. To tu narodziła się popularność marki, która już od 25 lat zajmuje w tym sporcie honorowe miejsce.

Akcesoria Xlab

Xlab – triathlon w zasięgu ręki

Idea działalności marki jest prosta i z punktu widzenia triathlonistów jest tym, za co szanuje się dziś Xlab. Akcesoria triathlonowe sygnowane ich nazwą nie są bowiem byle jakimi dodatkami, które jeśli nie neutralnie, to wręcz negatywnie wpływają na aerodynamikę triathlonisty. Akcesoria Xlab to w pełni przemyślane, precyzyjnie zaprojektowane i doskonale wykończone sprzęty, które jedynie wzmocnią twoją jazdę na rowerze. Jedną z najważniejszych cech, jakimi szczyci się Xlab, to produkowanie wszystkich akcesoriów w głównej siedzibie firmy w San Diego, co w skali rynku triathlonowego jest dziś niestety wyjątkiem, a nie regułą.

Co znalazło się w ofercie marki? Przede wszystkim cała seria niezwykle aerodynamicznych, lekkich akcesoriów triathlonowych przygotowanych z myślą o profesjonalnych przedstawicielach sportu. Nie ma tu miejsca na niedociągnięcia i zbędne opory powietrza. Od rowerowych toreb i tradycyjnych bidonów, przez uchwyty na butelki i pompki rowerowe, aż po unikalne systemy hydratacyjne zapewniające wygodne przewożenie niezbędnego podczas jazdy picia i łatwy dostęp do napoju.

Uchwyty na bidony

Systemy uchwytów na bidony Xlab, opracowane zarówno do montowania na kierownicy, jak i za siodełkiem zostały stworzone tak, by zminimalizować opory powietrza i zachować pełną funkcjonalność systemu. Sięgając po bidon nie trzeba już szarpać się, schylać czy wyginać pod nienaturalnym kątem – butelka jest nieustannie w zasięgu ręki.

Systemy hydratacyjne

Na szczególnie duże uznanie społeczności triathlonistów zasłużyła też seria akcesoriów Torpedo, czyli systemów hydratacyjnych montowanych do roweru w sposób pozwalający na picie przez słomkę, bez konieczności odrywania wzroku od drogi i zaburzania własnego rytmu pracy na rowerze. Ich opływowe kształty i stosunkowo niewielkie w stosunku do pojemności rozmiary pozwalają zachować optymalną prędkość i lekkość roweru, a jednocześnie zmaksymalizować jego funkcjonalność na trasie.

Xlab – akcesoria triathlonowe dla najwytrwalszych

Triathlon to zdecydowanie jedna z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych na świecie, jednak z roku na rok zaskarbia sobie coraz większą rzeszę fanów. W stolicy triathlonu, za którą uważa się kalifornijskie San Diego nie ma mowy o tym, by ktoś nie znał marki Xlab. Triathlon i jego wszystkie aspekty są dla marki czymś więcej, niż tylko sposobem na zarobek. Dla jej założyciela, marka była sposobem na wyrażenie swojego uwielbienia prędkości. Filozofię tę kontynuują po dziś dzień. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Xlab w sklepie Bikester.pl.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Everyday we get more people on bikes